Škola s nejlepším přístupem ke studentům

Ivan Nový

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #15 kdy: 23. 05. 2017, 19:30:41 »
Inteligentní lidé bývají často arogantní. Tak to prostě je.
Každý cikán hádá podle své kobyly ;-)

A za víc než čtvrt století, co jsem v Mense, bych mohl podepsat že je to přesně naopak!

A to je přesně ta arogance o které píšu :-)))


...

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #16 kdy: 23. 05. 2017, 19:40:57 »
Kdyz uz se tu řeší arogance, tak já si zase všiml, že k těm méně inteligentím patří ti, kteří arogancí nějak moc šermují. Je to jejich obranný reflex, říct že ten či onen je arogantní, čímž před sebou zakrývají, že jsou oni sami debilové. Já potkal inteligentní takové i makové, je to podle povahy.

Ivan Nový

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #17 kdy: 23. 05. 2017, 20:05:26 »
Kdyz uz se tu řeší arogance, tak já si zase všiml, že k těm méně inteligentím patří ti, kteří arogancí nějak moc šermují. Je to jejich obranný reflex, říct že ten či onen je arogantní, čímž před sebou zakrývají, že jsou oni sami debilové. Já potkal inteligentní takové i makové, je to podle povahy.

Arogance mnohdy není vůbec špatná, v dnešní době bych řekl, že se jí tak trochu nedostává. Je chybou chtít se domluvit s každým.

tux

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #18 kdy: 23. 05. 2017, 20:52:03 »
Na matfyzu je přátelské studentské prostředí. Nesetkal jsem se s žádným vyučujícím který by byl vyloženě nepříjemný.
Učitelé bývají velmi ochotní.
I u zkoušek mi nepřišlo, že by se nás snažili vyhodit, samozřejmě je třeba umět všechno, co se probralo.. ;-)

javaman ((

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #19 kdy: 23. 05. 2017, 20:55:56 »
Kdyz uz se tu řeší arogance, tak já si zase všiml, že k těm méně inteligentím patří ti, kteří arogancí nějak moc šermují. Je to jejich obranný reflex, říct že ten či onen je arogantní, čímž před sebou zakrývají, že jsou oni sami debilové. Já potkal inteligentní takové i makové, je to podle povahy.

Arogance mnohdy není vůbec špatná, v dnešní době bych řekl, že se jí tak trochu nedostává. Je chybou chtít se domluvit s každým.

Přesně, ale to lopaty nikdy nepochopěj.


MilHaus

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #20 kdy: 23. 05. 2017, 21:46:21 »
Arogancí proti ignoranci!  ;)

Radovan.

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #21 kdy: 23. 05. 2017, 21:54:17 »
Inteligentní lidé bývají často arogantní. Tak to prostě je.
Každý cikán hádá podle své kobyly ;-)

A za víc než čtvrt století, co jsem v Mense, bych mohl podepsat že je to přesně naopak!

A to je přesně ta arogance o které píšu :-)))
Válka je mír.
Svoboda je otroctví.
Nevědomost je síla.

Ivan Nový

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #22 kdy: 24. 05. 2017, 04:26:51 »
@ Radovan

A co je to vlastně arogance? Přezíravé chování k osobám mimo vlastní domnělý sociální status. Dál už nemusím pokračovat, že :-))) Osobně proti aroganci druhých nic nemám, spíše mě pobaví, většinou se dá odfiltrovat.

Arogantní pojednání o aroganci na české wikipedii mě pobavilo, cituji: "Českému přísloví „pýcha předchází pád“ odpovídala ve starém Řecku trojice koros – hybris – até ...  Pýcha předchází pád, a domýšlivost klopýtnutí. - Bible, Přísloví 16,18" Co všechno není české, že :-)))

Jinak pochybuje-li někdo o svých výsledcích a to kompenzuje arogancí, znamená to, že může být inteligentní, protože inteligentní lidé se více podceňují :-)))

12121

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #23 kdy: 24. 05. 2017, 07:06:01 »
Mně přijde že lidé z technických oborů si často pomáhají mezi seobu, ale jsou (jsme :D ) arogantní na lidi z jiných oborů (podnikatelka VUT třeba :D ). Naopak co vím tak třeba na ekonomce si lidi moc nepomáhají a spíš jede každej "za sebe", zatímco na technice si všichni spíš pomáhaj - vyplněný laboratoře, vyfocený zadání zkoušek a tak podobně...

Tomáš Roll

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #24 kdy: 24. 05. 2017, 07:38:50 »
Takže hledáš takovou školu, kde po tobě nebudou nic chtít.

raptor

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #25 kdy: 24. 05. 2017, 07:56:30 »
Mně přijde že lidé z technických oborů si často pomáhají mezi seobu, ale jsou (jsme :D ) arogantní na lidi z jiných oborů (podnikatelka VUT třeba :D ). Naopak co vím tak třeba na ekonomce si lidi moc nepomáhají a spíš jede každej "za sebe", zatímco na technice si všichni spíš pomáhaj - vyplněný laboratoře, vyfocený zadání zkoušek a tak podobně...

No u nas na skole ti nepomoze zo spoluziakov nikto :D Teda aspon nie zadarmo (CVUT)

12121

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #26 kdy: 24. 05. 2017, 10:21:50 »
Fakt? To teda na FEKTu VUT je jiná atmosféra...

hu

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #27 kdy: 24. 05. 2017, 10:57:31 »
Mně přijde že lidé z technických oborů si často pomáhají mezi seobu, ale jsou (jsme :D ) arogantní na lidi z jiných oborů (podnikatelka VUT třeba :D ). Naopak co vím tak třeba na ekonomce si lidi moc nepomáhají a spíš jede každej "za sebe", zatímco na technice si všichni spíš pomáhaj - vyplněný laboratoře, vyfocený zadání zkoušek a tak podobně...

No u nas na skole ti nepomoze zo spoluziakov nikto :D Teda aspon nie zadarmo (CVUT)

To bude tim, ze jsi cobol.

raptor

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #28 kdy: 24. 05. 2017, 10:58:42 »
Fakt? To teda na FEKTu VUT je jiná atmosféra...

No mal som spoluziaka za kamosa, az kym som nepotreboval pomoct s projektom za co si vypytal 4 stovky :) odvtedy uz beriem vsetkych len ako spoluziakov :D

Tomáš Roll

Re:Škola s nejlepším přístupem ke studentům
« Odpověď #29 kdy: 24. 05. 2017, 12:16:07 »
Doporučuji přečíst Atlasovu vzpouru od Ayn Rand. Pak možná chování vašeho spolužáka pochopíte.