Hloupé otázky od HR?

Yarda



Ravise

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #61 kdy: 21. 05. 2017, 21:15:08 »
[offtopic]
Prvně se omlouvám za off-topic, ale vzhledem k tomu, že autor se tu už neukázal, hádám, že má vyřešeno.
Ad potenciální vs. potencionální, vektorové pole může mít potenciál (je tedy potenciální). Nikoliv potencionál (http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hledat&heslo=potencion%C3%A1l&sti=EMPTY&where=hesla&hsubstr=no). Dovolím si obvinit to_je_jedno, že to, co mu SSJČ našel, ani nečetl. I SSJČ zná pouze tvar "potenciální", a je jedno, že ho vrací jako výsledek vyhledávání toho patvaru.
Teď jenom doufám, že jsem v celém textu neudělal žádnou chybu. Můžete kamenovat.
[/offtopic]

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #62 kdy: 21. 05. 2017, 21:26:42 »
Tak si to precti ty joudo jeste jednou: http://ssjc.ujc.cas.cz/search.php?hledej=Hledat&heslo=potencionální&sti=EMPTY&where=full_text&hsubstr=no

"potenciální (řidč. potencionální). 1. možný, eventuální, uskutečnitelný, realizovatelný;"

co na tom přesně nechápeš? muze se ti to nelibit (me se to taky nelibi), ale rozhodne to neni tvar ktery by cestina nepripoustela jako mozny.
« Poslední změna: 21. 05. 2017, 21:28:41 od to_je_jedno »
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #63 kdy: 21. 05. 2017, 21:27:37 »
jsem se kliknul vedle.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

JS

Re:Hlupe otazky HR?
« Odpověď #64 kdy: 21. 05. 2017, 22:00:00 »
Nezamestnal bych nekoho, kdo nevi, ceho chce dosahnout za pristich 5 let a tim smerem nesoustreduje svou snahu.

Protoze jsi hlupak, a tak si (zbytecne) vyrazujes tvurci lidi. Pro nekoho je zajimava cesta, nikoli cil.

Ja jsem treba tuhle otazku nikdy v zivote neresil. A diky tomu jsem se (v osobnim i pracovnim zivote) dostal ke spouste technologii, ke kterym bych se s lepsim planem asi nedostal. Priklady tech osobnich - Python, Lisp, Forth, Haskell, strojove uceni, VHDL... V praci jsem diky tomu hodne vsestranny a tak casto resim veci, ktere jini lide resit nechteji/neumi a diky tomu jsem pak jeste zdatnejsi.

Firma by asi mela mit cil. Jenze ne kazdy ji chce ridit, nekteri lide proste chteji delat (profesionalne) technologii. Takovych by sis mel prave vazit, zase tak strasne moc jich neni.


m.

Re:Hlupe otazky HR?
« Odpověď #65 kdy: 22. 05. 2017, 08:54:26 »
Nezamestnal bych nekoho, kdo nevi, ceho chce dosahnout za pristich 5 let a tim smerem nesoustreduje svou snahu.

Protoze jsi hlupak, a tak si (zbytecne) vyrazujes tvurci lidi. Pro nekoho je zajimava cesta, nikoli cil.

Ja jsem treba tuhle otazku nikdy v zivote neresil. A diky tomu jsem se (v osobnim i pracovnim zivote) dostal ke spouste technologii, ke kterym bych se s lepsim planem asi nedostal. Priklady tech osobnich - Python, Lisp, Forth, Haskell, strojove uceni, VHDL... V praci jsem diky tomu hodne vsestranny a tak casto resim veci, ktere jini lide resit nechteji/neumi a diky tomu jsem pak jeste zdatnejsi.

Firma by asi mela mit cil. Jenze ne kazdy ji chce ridit, nekteri lide proste chteji delat (profesionalne) technologii. Takovych by sis mel prave vazit, zase tak strasne moc jich neni.

Vidis, a me prijde z toho co rikas, ze ten cil mas.

Unknown

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #66 kdy: 22. 05. 2017, 14:50:23 »
bývalí komunističtí personalisté

Asi myslite kadrovaky, ze? ;-))))

JS

Re:Hlupe otazky HR?
« Odpověď #67 kdy: 22. 05. 2017, 16:03:13 »
Vidis, a me prijde z toho co rikas, ze ten cil mas.

No, pokud to beres takto siroce, tak asi jo. :-) Ale dalo by se rict, ze si v praci rad nevybiram. Veci, ktere nikdo nechce delat, davaji casto vetsi prilezitost byt tvurci.

A co se tyce konicku, tam spis ty cile honi me. Proste se vzdycky do neceho zajimaveho zakoukam.. ale jestli to budu delat za 5 let? No, to je tedy dost tezko rict, asi bych i rad, ale typicky se objevi zase neco jineho.

Lama

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #68 kdy: 22. 05. 2017, 16:20:25 »

O to vůbec nejde, z hlediska individuálního vzorku z perspektivy testovaného vůbec nelze určit k čemu podobná otázka slouží. Ale z hlediska náboráře, který má ten vzorek takto testovaných rozsáhlý, to vypadá úplně jinak. Anomálie pak jsou velmi dobře vidět na základě zkušenosti. Vaše odpověď pak zapadne do průměru a nebo ne. A o to jde.

Já bych řekl, že je to ještě prostší. Nepřijde mi, že by ti HR slepky a panáci uvažovali nejak sofistikovane. Oni maji treba nastudovany nějaký jejich kurzy a příručky a podle toho jedou. Nějaký panák vymyslel rádoby chytrou otázku i s tím, jak by se na ni mělo správně odpovídat a pokud odpověď uchazeče nespadá do těch správných škatulek, tak smůla.

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #69 kdy: 22. 05. 2017, 16:25:52 »
Já bych řekl, že je to ještě prostší. Nepřijde mi, že by ti HR slepky a panáci uvažovali nejak sofistikovane. Oni maji treba nastudovany nějaký jejich kurzy a příručky a podle toho jedou. Nějaký panák vymyslel rádoby chytrou otázku i s tím, jak by se na ni mělo správně odpovídat a pokud odpověď uchazeče nespadá do těch správných škatulek, tak smůla.

A varianta, ze jsou v HR ve velkem mnozstvi lidi, kteri maji schopnost pracovat s lidmi te nenapadla? ;-)

Zrovna tady bych si tipnul, ze neni casto dulezite zdaleka to, co odpovidas (pokud nereknes nejakou totalni haluz), ale proste to JAK odpovidas.

Ale mozna se pletu a my v IT obecne podcenujeme schopnost okoli tak nejak zaslouzene :-D

Honza

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #70 kdy: 22. 05. 2017, 16:52:21 »
Co proti takové nevinné otázce máte? Já bych v klidu a po pravdě odpověděl třeba: "Ne, zatím ne. Něco mám ještě na jobsech vyhlédnutého, ale řekl jsem si, že nejdřív se podívám k vám, protože mi váš inzerát přišel nejzajímavější." Nebo naopak: "Jo , psal jsem i do X a do Y, tam jsem už i byl na pohovoru a rovnou mi poslali nabídku, mám se do dvou týdnů rozhodnout... Ne výši platu nikde říkat nesmím. Bylo to dost, ale u vás jsou zase hezčí personalistky."

Kdo takhle odpovědět nedokáže, tak by měl dostat 5 bodů mínus za to, že není v pohodě a že nebude zvládat komunikaci ani pod malým tlakem.

qwertz

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #71 kdy: 22. 05. 2017, 17:06:04 »
Ale mozna se pletu a my v IT obecne podcenujeme schopnost okoli tak nejak zaslouzene :-D

Lidi v IT mají obecné tendence přeeňovat svoji důležitost, sniživat schopnosti nebo dovednosti, kterými sami nevládnou, a obecně vykazují vysokou  míru asociálního chování, či naopak nízkou sociální inteligenci  :D

Stačí pracovat ve velké IT firmě a máte totálních mimoňů polovinu baráku.

Ivan Nový

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #72 kdy: 22. 05. 2017, 17:44:03 »
Ale mozna se pletu a my v IT obecne podcenujeme schopnost okoli tak nejak zaslouzene :-D

Lidi v IT mají obecné tendence přeeňovat svoji důležitost, sniživat schopnosti nebo dovednosti, kterými sami nevládnou, a obecně vykazují vysokou  míru asociálního chování, či naopak nízkou sociální inteligenci  :D

Stačí pracovat ve velké IT firmě a máte totálních mimoňů polovinu baráku.

To by znamenalo, že na ty otázky je třeba odpovídat jako mimoň. Pokud někdo neprošel, nebyl dostatečný mimoň.


Re:Hlupe otazky HR?
« Odpověď #73 kdy: 22. 05. 2017, 17:54:10 »
Vidis, a me prijde z toho co rikas, ze ten cil mas.
No, pokud to beres takto siroce, tak asi jo. :-) Ale dalo by se rict, ze si v praci rad nevybiram. Veci, ktere nikdo nechce delat, davaji casto vetsi prilezitost byt tvurci.
To je naprosto krásná odpověď a každá (kompetentní) personalistka to ocení. A hlavně to ocení každý (opět: komententní) šéf.
Zvlášť v porovnáním s frajerem který odpoví "trhni si nohou, krávo" nebo vyplodí nějakou naučenou frázi.

Samozřejmě, jistě jsou i takové které očekávají spíš nějakou tu frázi. No ale pak je dobře v takové firmě nepracovat.

j

Re:Hloupé otázky od HR?
« Odpověď #74 kdy: 22. 05. 2017, 18:55:52 »
A varianta, ze jsou v HR ve velkem mnozstvi lidi, kteri maji schopnost pracovat s lidmi te nenapadla? ;-)
Tak to urcite, staci nejakyho videt osobne ... vlastne ani to neni treba, staci si precist inzeraty ... to vetsinou pisou prave tihle ... Rek bych ze peknych par se jich povaluje i tady.

... po 1/2 dni usilovne prace ... vite, ja se tady snazim secist ten sloupec cisel (v excelu) a ono mi to porad nejak nevychazi (na stolni kalkulacce) ... neslo by to nejak? ...

Cerstva absolventka VS na pozici HR ...