reklama

Spolehlivost informací na platy.cz

roboto

Spolehlivost informací na platy.cz
« kdy: 17. 05. 2017, 23:05:19 »
Ahojte, dokoncujem bc studium, pocas ktoreho som pracoval na polovicny uvazok cca 2 roky. Rozhodol som sa hned po statniciach prestahovat do Prahy, a pozeral som si platy na portale platy.cz, aby som mal ako taku predstavu o nastupnom plate (prvy krat praca na full-time). Vyhodilo mi to cca 49k v priemere, co mi prislo trocha vela. Do akej miery sa je mozne spolahnut na tento vysledok, a naozaj si ziadat ten priemer + povedzme 5-10% aby bolo z coho spustat?
Chcel by som sa uchadzat na pozicii .NETaka (skusenosti s MSSQL, PGSQL, WCF, WebAPI, ASP.NET, Bootstrap, React, jQ)
Dik.
« Poslední změna: 18. 05. 2017, 08:38:20 od Petr Krčmář »

reklama

Jenda

Re:Spolahlivost s portalom platy.cz
« Odpověď #1 kdy: 18. 05. 2017, 03:11:02 »
Vyhodilo mi to cca 49k v priemere, co mi prislo trocha vela.

To mi přijde normální.

Do akej miery sa je mozne spolahnut na tento vysledok, a naozaj si ziadat ten priemer + povedzme 5-10% aby bolo z coho spustat?

Programátorské joby moc neznám, ale třeba u freelancování v oblasti zázraků na počkání :) strašně závisí na schopnostech. Můžeš mít 200 nebo taky 1500 na hodinu.

roboto

Re:Spolahlivost s portalom platy.cz
« Odpověď #2 kdy: 18. 05. 2017, 09:35:46 »
To mi přijde normální.

Ale aj pre absolventa?

Uchazeč

Re:Spolehlivost informací na platy.cz
« Odpověď #3 kdy: 18. 05. 2017, 10:25:45 »
Neboj se si o to říct, když tě v pěti firmách odmítnou, tak jdi do šesté s o něco menšími požadavky...

« Odpověď #4 kdy: 18. 05. 2017, 10:28:15 »
Ak si v .NET šikovný, rozhodne to nie je prehnané...

vn158

« Odpověď #5 kdy: 18. 05. 2017, 10:37:38 »
Firma Trexima sbírá statistická data o platech v celé ČR pro MPSV. Výsledky (velmi podrobné) jsou dostupné na stránkách trexima.cz

LR

« Odpověď #6 kdy: 18. 05. 2017, 13:10:10 »
Me to prijde taky absolutne v poradku

Ja jsem v roce 2013 byl v podstate ve stejne situaci, absolvent (sice Ing studia) s 2 roky part-time praxe a nastupni plat v mezinarodni firme jsem mel tenkrat 62k. Takze bych se nebal i rice o vice v tve situaci  :)

roboto

« Odpověď #7 kdy: 18. 05. 2017, 14:11:06 »

Ja jsem v roce 2013 byl v podstate ve stejne situaci, absolvent (sice Ing studia) s 2 roky part-time praxe a nastupni plat v mezinarodni firme jsem mel tenkrat 62k. Takze bych se nebal i rice o vice v tve situaci  :)

To znie super, ak by si chcel mozesuviest nazov firmy aby sommrkol ake pozicie maju otvorene :D

borekz

• 192
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 18. 05. 2017, 14:33:40 »
Firma Trexima sbírá statistická data o platech v celé ČR pro MPSV. Výsledky (velmi podrobné) jsou dostupné na stránkách trexima.cz
Můšeš dát odkaz, kde se to od nich dá ZDARMA stáhnout ?

phi

« Odpověď #9 kdy: 18. 05. 2017, 15:26:38 »
Ahojte, dokoncujem bc studium, pocas ktoreho som pracoval na polovicny uvazok cca 2 roky. Rozhodol som sa hned po statniciach prestahovat do Prahy, a pozeral som si platy na portale platy.cz, aby som mal ako taku predstavu o nastupnom plate (prvy krat praca na full-time). Vyhodilo mi to cca 49k v priemere, co mi prislo trocha vela. Do akej miery sa je mozne spolahnut na tento vysledok, a naozaj si ziadat ten priemer + povedzme 5-10% aby bolo z coho spustat?
Chcel by som sa uchadzat na pozicii .NETaka (skusenosti s MSSQL, PGSQL, WCF, WebAPI, ASP.NET, Bootstrap, React, jQ)
Dik.
Muze byt. Jak psali vyse, kdyz po nekolika pohovorech ziskas dojem ze problem je v pozadovane vysi odmeny, vzdy muzes slevit. IMHO i jako absolvent nema smysl jit pod 40K, pak uz ta firma smrdi korunou ( a to zas implikuje dalsi na to nabalene problemy).

shady

« Odpověď #10 kdy: 18. 05. 2017, 15:35:28 »
tu su tiez nejake prehlady (neviem posudit nakolko relevantne)
https://www.ispv.cz/cz/Vysledky-setreni/Aktualni.aspx

LR

« Odpověď #11 kdy: 18. 05. 2017, 21:05:19 »

To znie super, ak by si chcel mozesuviest nazov firmy aby sommrkol ake pozicie maju otvorene :D

sice tam uz nepracuji ale jedna se o spolecnost Barclays...dovolim si tvrdit, ze v Praze patri stale mezi firmy s nadprumernymi platy.

vn158

« Odpověď #12 kdy: 18. 05. 2017, 22:24:09 »
Koukám, že Trexima má nový web

Trexima - viz https://www.trexima.cz/projekty a tam je odkaz na http://www.ispv.cz/, kde jsou ty nasbíráná data.

wut

« Odpověď #13 kdy: 19. 05. 2017, 23:04:15 »
Ak by si mi do firmy prisiel ako cerstvy absolvent a povies mi ze chces 50k tak rovno mozes hladat inde ... neviem o nikom kto by si vzal absolventa bez toho aby si vyskusal co naozaj dokaze, a este mu aj dal taku palku ... takze pocitaj s max 30k, a ak budes kvalitne makat o 1-2 roky si mozme pokecat o 50k

« Odpověď #14 kdy: 20. 05. 2017, 00:04:29 »
Ak by si mi do firmy prisiel ako cerstvy absolvent a povies mi ze chces 50k tak rovno mozes hladat inde ... neviem o nikom kto by si vzal absolventa bez toho aby si vyskusal co naozaj dokaze, a este mu aj dal taku palku ... takze pocitaj s max 30k, a ak budes kvalitne makat o 1-2 roky si mozme pokecat o 50k
hochu víš proč napořád zůstaneš chudej?? protože neumíš rozdávat  8) 8) 8)
hoši tahle tečka je veskutečnosti hrozně velká 8) 8)  ---> 

reklama