Proč se všude serou ty web. sračky?

Nesnáším weby

Proč se všude serou ty web. sračky?
« kdy: 26. 04. 2017, 18:39:12 »
Nazdar, používali jsme v práci pěkný monitoring serverů, byla to normální plnotučná aplikace. Bohužel to nějakému kokotovi vadilo a nyní používáme místo plnotučné aplikace webovou sračku, která je pomalá a ještě ani funkcemi nešahá po kolena té původní.

Dále Google vydal nový Google Earth, jaká radost, než jsem zjistil, že místo normálního programu je to zase webová sračka, která je oproti desktop verzi pomalá.

Jsem ted nucen dělat mobilní aplikaci pouze přes jQuery, bože to je taková sračka, at celé jQuery spolu s JS shoří v pekle, na Javu nebo C# to v žádném případě nemá, porovnám-li programátorský komfort.

To se všichni do zadeke zbláznili?

Jsem pouze sám, koho tohle všechno vyloženě sere?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #1 kdy: 26. 04. 2017, 18:46:03 »
No, pouziva se to, protoze mame vsichni nadmerne rychle pocitace s nadmirou RAM a tak je nutno zdroje pocitace vyuzit tak, aby se vse zpomalilo a nam se z toho fofru netocila hlava.

j

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #2 kdy: 26. 04. 2017, 18:51:56 »
No vidis, nekdo si za adrenalinovy zabavy plati, a ty to mas gratis ...

Vmware mel ovladaci appku, byl to pomalej hnusnej moloch ... pak to vylepsili, prepsali to do flashe ... a bylo to jeste horsi. Ted to dorazili, predelavaji to do html, 1/2 veci v tom nefunguje a tu druhou ani neplanujou, potrebujes na to samostatnej server, protoze kdybys to chtel pustit spolecne s ostatnima virtualama, tak je zazdis, na 2x 12 jadru to je schopny sezrat vsechno ....

Zrovna mi tu naky kkt cpe, jak sou guugli opice uzasny ... terminoval sem ho po minute pravym hakem, protoze na tohle vazne nemam time. Chtel sem, at predvede jak to propoji do databaze naseho ERPcka a do ty doby nez to vymysli, at sem neleze (samo umim z fleku dalsich nejmin 100 veci ktery se v tom vubec delat nedaj).

Nesnáším weby

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #3 kdy: 26. 04. 2017, 18:57:29 »
No vidíš, na VMware jsem zapomněl, ta desktop aplikace není dvakrát rychlá, to je fakt, ale naštěstí ji můžu používat místo webové verze, která je jak říkáš ještě horší.

Já nevím, bud jsou webové technologie by design sračky, nebo "programátoři" co v ničem jinem ani nedělají, neumí udělat svou práci pořádně, anebo je to kombinace obojího, což je asi dost pravděpodobné.

Bo Java není cool a ted jede JS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gll

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2017, 19:00:59 »
ty děláš aplikaci podobnou google earth nebo jen nějaké formuláře, tabulky a grafy? Na to druhé je web ideální.


Inkvizitor

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2017, 19:02:43 »
No vidíš, na VMware jsem zapomněl, ta desktop aplikace není dvakrát rychlá, to je fakt, ale naštěstí ji můžu používat místo webové verze, která je jak říkáš ještě horší.

Já nevím, bud jsou webové technologie by design sračky, nebo "programátoři" co v ničem jinem ani nedělají, neumí udělat svou práci pořádně, anebo je to kombinace obojího, což je asi dost pravděpodobné.

Bo Java není cool a ted jede JS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dělají to pomalé, ale teď mají výmluvu (protože holt "webové technologie") a když se jich někdo zeptá, proč je tam teda mají, odpovědí "protože se to tak dnes dělá". Argumentace dokonalá, nikdo za nic nemůže.

hu

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2017, 19:08:03 »
Svět je dokonalý.

sirt

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #7 kdy: 26. 04. 2017, 19:08:37 »
Mě zase vadí proč si každý objekt/ organizace vymýšlí podělanou appku (a korunu tomu dají, že je na obskurní OS android  a ifouny), místo toho aby to si funkcionalitu udělali na webu.

Nesnáším weby

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #8 kdy: 26. 04. 2017, 19:16:16 »
Citace
Dělají to pomalé, ale teď mají výmluvu (protože holt "webové technologie") a když se jich někdo zeptá, proč je tam teda mají, odpovědí "protože se to tak dnes dělá". Argumentace dokonalá, nikdo za nic nemůže.

"protože se to tak dnes dělá". Jo to mi bylo též řečeno, ale mě už je to jedno, mějte si v JavaShitu napsanou i svou prde1, pokud to bude módě. A to jsem si myslel, když jsem byl menší a naivní, že IT řídí rozumní lidé a ne hipisácí  :'(

gll

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #9 kdy: 26. 04. 2017, 19:21:47 »
Citace
Dělají to pomalé, ale teď mají výmluvu (protože holt "webové technologie") a když se jich někdo zeptá, proč je tam teda mají, odpovědí "protože se to tak dnes dělá". Argumentace dokonalá, nikdo za nic nemůže.

"protože se to tak dnes dělá". Jo to mi bylo též řečeno, ale mě už je to jedno, mějte si v JavaShitu napsanou i svou prde1, pokud to bude módě. A to jsem si myslel, když jsem byl menší a naivní, že IT řídí rozumní lidé a ne hipisácí  :'(

IT často řídí idioti. Proto je tolik zbytečných appek i tam, kde by stačil web.

Nesnáším weby

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #10 kdy: 26. 04. 2017, 19:26:44 »
Kéž by to tak bylo, aspoň by ty aplikace netrpěli nefunkčností, pomalostí a neschopností.

Bohužel IT neřídí tito idioti   >:(

Fanous

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #11 kdy: 26. 04. 2017, 19:46:54 »
Citace
Dělají to pomalé, ale teď mají výmluvu (protože holt "webové technologie") a když se jich někdo zeptá, proč je tam teda mají, odpovědí "protože se to tak dnes dělá". Argumentace dokonalá, nikdo za nic nemůže.

"protože se to tak dnes dělá". Jo to mi bylo též řečeno, ale mě už je to jedno, mějte si v JavaShitu napsanou i svou prde1, pokud to bude módě. A to jsem si myslel, když jsem byl menší a naivní, že IT řídí rozumní lidé a ne hipisácí  :'(

IT často řídí idioti. Proto je tolik zbytečných appek i tam, kde by stačil web.

Úplně nejlepší je, když tihle idioti chtějí web i appku a každé funguje jinak a není spolu kompatibilní...

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #12 kdy: 26. 04. 2017, 19:59:58 »
No vidíš, na VMware jsem zapomněl, ta desktop aplikace není dvakrát rychlá, to je fakt, ale naštěstí ji můžu používat místo webové verze, která je jak říkáš ještě horší.

Já nevím, bud jsou webové technologie by design sračky, nebo "programátoři" co v ničem jinem ani nedělají, neumí udělat svou práci pořádně, anebo je to kombinace obojího, což je asi dost pravděpodobné.

Bo Java není cool a ted jede JS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dělají to pomalé, ale teď mají výmluvu (protože holt "webové technologie") a když se jich někdo zeptá, proč je tam teda mají, odpovědí "protože se to tak dnes dělá". Argumentace dokonalá, nikdo za nic nemůže.

Vsechny bych je nakopal do riti a s rozbehem. Bud at vymysli neco _noveho_, co bude jako ze "web", ale bude to urceno pro delani aplikaci a nebo at si tyhle hybridni, zmatlana 10 "framworky" a zmrvena reseni pomoci veci, ktere k danemu reseni vubec nebyly urceny, strci do spic a hraji si s tim mezi vymackavanmi uhru a masturbaci.

čumil

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #13 kdy: 26. 04. 2017, 20:04:56 »
Nazdar, používali jsme v práci pěkný monitoring serverů, byla to normální plnotučná aplikace. Bohužel to nějakému kokotovi vadilo a nyní používáme místo plnotučné aplikace webovou sračku, která je pomalá a ještě ani funkcemi nešahá po kolena té původní.

Dále Google vydal nový Google Earth, jaká radost, než jsem zjistil, že místo normálního programu je to zase webová sračka, která je oproti desktop verzi pomalá.

Jsem ted nucen dělat mobilní aplikaci pouze přes jQuery, bože to je taková sračka, at celé jQuery spolu s JS shoří v pekle, na Javu nebo C# to v žádném případě nemá, porovnám-li programátorský komfort.

To se všichni do zadeke zbláznili?

Jsem pouze sám, koho tohle všechno vyloženě sere?
Pokud děláš mobilni appku v jquery, tak v pekle bys mel shoret ty.
Utek ti vyvoj poslednich deseti let.

Pomala appka de udelat vsude.

Web appka bezi vsude, a strasne snadno se udela velmi atraktivni ui, to klasicke ui libky neumej. Respektive ne tak snadno pac nepouzivaj DSLs.

Rado2

Re:Proč se všude serou ty web. sračky?
« Odpověď #14 kdy: 26. 04. 2017, 20:05:22 »
No ja robím port c++ windows desktop aplikácie do webovej sračky. Dôvod je, že dosť userov stále otravuje, že chcú ich milovaný mac, a že je 2017 a oni predsa nebudú používať emulátory, alebo virtuálky. Namiesto učenia sračky mac radšej spravím rovno multiplatformovú webovú sračku (nie že by ju nejaký masochista použil na win, keď desktop aplikácia bude ešte dlho lepšia), ktorá bude prerobiteľná aj na klient-server riešenie. Bude mať 20% funkcií desktop verzie a podľa predbežných testov bude pomalšia. Inštalácia sa zväčší 10-násobne vďaka jadru chromiu. Mac useri budú ale dúfam spokojní. V lepšom prípade sa časom možno zaplatí aspoň vývoj, robím to ale hlavne kvôli potenciálu  architektúry server- klient (možno mobilný).