Flash disk přestal fungovat na mobilu

Flash disk přestal fungovat na mobilu
« kdy: 25. 04. 2017, 17:29:11 »
Dobrý den. Mám tento flash disk: Samsung USB3.0 Flash Disk OTG 32GB (MUF-32CB)
Normálně ho používám jak na mobilu, tak i na PC, ale nedávno jsem ho půjčil kamarádovy a když ho vrátil, tak když jsem ho připojil do mobilu nic se nedělo. Niní flash disk funguje jen na PC. Moc se v tom nevyznám a potřebuji poradit, jestli by to nešlo nějak spravit. PS: Mám mobil prestigio a kamarád má samsung. A co jsem zkoušeli, tak jde flash disk připojit jen k mobilu značky samsung a k žádnému jinému.
« Poslední změna: 25. 04. 2017, 18:07:46 od Petr Krčmář »


Nox

Re:Flash disk přestal fungovat na mobilu
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2017, 18:43:24 »
A nepreformaroval ho nahodou na jiny souborovy system? Prvni, co bych zkusil by bylo prekopirovat data do PC a zformatovat ho v mobilu.

nobody(ten pravej)

Re:Flash disk přestal fungovat na mobilu
« Odpověď #2 kdy: 25. 04. 2017, 21:50:27 »
A nepreformaroval ho nahodou na jiny souborovy system? Prvni, co bych zkusil by bylo prekopirovat data do PC a zformatovat ho v mobilu.

podle stylu dotazu (a nechci se tazatele dotknout ;) bych predpokladal ze PC ma s Windows, tedy pokud by "kamaradum Samsung" jakkoliv preformatovalna jiny souborovy system, tak by to neumelo cist ani PC...
pokud ma preci jen na PC GNU/Linux ktery ze sveho principu nema problem precist desitky ruznych filesystemu i tabulek rozdeleni disku tak je otazka na miste :)
pokud se ale nepletu, tak jedina sance by byla ze Samsung ma proste novejsi Android co se ho zeptal "pouzit jako bezny disk, nebo jako systemove uloziste" (text je 100% jinej, pisu jen princip), kdy v druhem pripade se zformatuje sifrovane, tedy by to nejspis neprecetlo zadne PC...

kazdopadne, chtelo by to vypis z (samozrejme z GNU/Linuxu):
Kód: [Vybrat]
sudo parted /dev/zarizenikarty print
a take provest kontrolu filesystemu, je mozne ze Samsung na to kasle ze je naborene (nasilim vyrvane bez "bezpecne odebrat/odpojit") a Prestigio ne...
Kód: [Vybrat]
sudo fsck /dev/zarizenikarty
v pripade potvrzeni toho ze PC ma tazatel s Windows si jiste prislusne kroky jak oboje provest ve Windows zjisti sam, protoze Windows jsou preci tak snadne ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Flash disk přestal fungovat na mobilu
« Odpověď #3 kdy: 26. 04. 2017, 13:31:53 »
podle stylu dotazu (a nechci se tazatele dotknout ;) bych predpokladal ze PC ma s Windows, tedy pokud by "kamaradum Samsung" jakkoliv preformatovalna jiny souborovy system, tak by to neumelo cist ani PC...

Dostatecne blbemu OS by mohlo stacit uz to, ze nekdo flashdisk preformatuje tak, ze neni formatovan primo, jak obvykle chodi z vyroby a jak to delaji Widle, ale je na nem tabulka oddilu.