Jakou IT VŠ?

Mário

Jakou IT VŠ?
« kdy: 18. 01. 2011, 23:22:00 »
Ahoj, tenhle rok končím a rozhoduju kam dál na VŠ...Střední už jsem měl IT (obor. Poč. Sítě). Hledám něco zaměřený spíše na HW, Sítě a Administraci WinServer/Linux...
Studovat chci prezenčně, ale zároveň abych měl čas i na přivídělek (od rodičů bude minimum, takže to je na mě).
Nápady: KIV na ZCU v Plzni, VUT FIT Brno, CVUT FIT Praha, UHK FIM, UPCE FEI... Nebo snad něco úplně jinýho?

Děkuju ;)


stewe

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2011, 23:44:10 »
chlapce, prisiel si v pravy cas, ak by si mal trochu otvorene oci, tak by si videl, ze rovnaky topic sa tu uz prebera a je velmi velmi velmi zaujimavy,

nuz, skus na to mrknut ockom co ty na to (precitat cele :))

http://forum.root.cz/index.php?topic=1434.msg10769;topicseen#new

Mário

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #2 kdy: 18. 01. 2011, 23:55:07 »
Většina z toho jsou kecy bibly Kralické apod.. věcí k tématu málo...ja bych byl rád, aby mi někdo řekl v kostce, co se probíralo na dané škole apod...

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #3 kdy: 19. 01. 2011, 00:21:12 »
Co se týče ČVUT, tak FEL je na HW možná lépe zaměřený než FIT, ale záleží asi už konkrétnější zaměřený, HW obor je u nás taky a probírají se procesory, struktura a prostě základy číslicových obvodů. Sítě budu mít až teď v letním semestru, za to mluvit nemohu. Doporučuju se ale podívat na tenhle obor: http://www.fit.cvut.cz/student/bakalar/informacni-technologie Asi to bude něco, co bys rád. Přičemž se meze nekladou studiu více do HW, volitelných předmětů je dost a nikdo ti něco zakazovat moc nebude. Takže jestli si budeš studovat jeden obor a předměty z HW budeš brát jako volitelný nebo obráceně záleží jen na tobě.

anonym

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #4 kdy: 19. 01. 2011, 09:39:30 »
Mário: Pokud chceš vědět, co se kde probírá, neptej se na fóru, ale podívej se na strudijní plán. Předpokládám, že na většině škol nebude tajný.
Např. FI MUNI: http://www.fi.muni.cz/docs/zk10-11.pdf


podlesh

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #5 kdy: 19. 01. 2011, 10:30:59 »
Počítej s tím, že v prvním (a druhém) ročníku se bude probírat matematika, matematická analýza, diskrétní matematika, teoretická informatika, nějaká ta fyzika, programování, elektrotechnika a případně i něco malého "praktického" pro zpestření.

Teprve pak se na tom mohou stavět nějaké další teoretické znalosti. "HW" na vysoké škole znamená elektroniku a spíš než na vyjmenovaných fakultách se provozuje na fakultách elektrotechnických (FEL). "Sítě" na vysoké škole znamená spíše fungování distribuovaných systémů (různé protokoly, "proč a jak") a nějaká ta telekomunikace. "Administrace Windows/Linux" se na vysoké škole neučí, maximálně tak základy jako doplňkový předmět (no, někde toho mohou mít více, ale na vysokou školu to prostě nepatří).

buxta

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #6 kdy: 19. 01. 2011, 12:30:57 »
UHK FIM - rozhodne NE, jestli se chces na VS neco naucit :) pokud chces jen si to odchodit, tak to je prave skola pro tebe :)))

David Strejc

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #7 kdy: 19. 01. 2011, 13:25:24 »
Ja jsem se na vysoke skole naucil opisovat. Sice to byla CVUT stavebka, ale ted nejak delam s tema UNIXama ;o)

Opisovat nauci vyborne. Po dvou letech me ale opisovani a neustale chlastani a hrani CS prestalo bavit, tak jsem se sel neco skutecne naucit. Opisovani vedlo k Open Source a studium realneho zivota k zalozeni firmy.

Je s podivem, ze jsem nejak nikdy nevyuzil trojny integral, teorii matic, ctyrrozmerno krychli a takovehle dokonalosti. Opravdu me to mrzi - asi to dam do loga firmy - paterny integral nad ctyrdimenzionalni krychli a pak si to opatrim Titulem.

;o))) Gud lak na skole a hodne zabavy. Jak rikal jeden nejmenovany admin:

UNIX te nikde nenauci.

Ja rikam:

V CR te ho nikde nenauci. Na MIT a Berkeley mozna jo. Pokud tam neni system testu AABBCCAAAGGGG ;o)

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #8 kdy: 19. 01. 2011, 16:35:59 »
Já letos také končím SPŠ obor Elektronické počítačové systémy a mám naprosto stejné požadavky jako ty.. Nevim odkud jsi, ale já jdu třeba na VUT do Brna. Z několika důvodů.
A) perfektní a moderní zázemí, co jsem viděl na DoD
B) jedna z nejstarších IT fakult, od roku 1954 součást FEKT, od 2002 (nebo 2004, teď nevim) jako samostatná fakulta.
Co jsem se ptal lidí ze studentské unie, tak se prý hodně probírá serverová administrace Linux a Windows, nehledě na to, že tam je i možnost zdarma získat Microsoft certifikáty a pak se jede samozřejmě Cisco.. Hlavně v magistrovi pak i CCNP, což jsem třeba na FIT ČVUT nenašel (ale může to tam samozřejmě být). Takže, být tebou, jdu taky do Brna ;-)

eronlines

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #9 kdy: 19. 01. 2011, 16:58:10 »
UHK FIM - rozhodne NE, jestli se chces na VS neco naucit :) pokud chces jen si to odchodit, tak to je prave skola pro tebe :)))
Zajímaly by mne důvody tohoto tvrzení.

Je průchod IT oborem (AI) na této fakultě výrazně odlišný oproti oborům s informaticko-ekonomickým zaměřením na jiných školách?

antonym

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #10 kdy: 19. 01. 2011, 17:46:39 »
@Matěj Vaňátko:
prave jsem ve 3. na VUT Brno a rad bych te zbavil iluzi...

ad A: nekolika set lety klaster/kasarna mi jako prilis moderni zazemi nepripada :D ; a jestli se vam chlubili se zaznamy prednasek, tak hromada ucitelu je nezverejnuje (kamarad na magistrovi se mi zminil, ze z jejich ucitelu tento semestr nezverejnoval prednasky ani jeden)

ad B: naprosto irelevantni

ad C: za celeho bakalare se z administrace Linuxu nevyucuje ani n, na Windows jsou dohromady 2 nebo 3 volitelne predmety. Za absolvovani cisco predmetu (mam za sebou I1C a I2C - tzn CCNA 1-4) se nedostava certifikat, ale nejaky diplom, ze to clovek jako udelal => certifikaci si pak musis udelat(a zaplatit) sam.

a par veci, kterymi se nikde nechlubi: kreditovy strop 70kr na 1 rok (v prvaku pry pouze 65 - a ano, nemyslim semestr ale cely rok), coz tedy vzhledem k tomu, ze zajimavych volitelnych predmetu je minimum zas az tak nevadi... behem bakalare absentuje jakakoliv moznost specializace nebo vlastniho vyberu predmetu a je zde mizerna uroven vyuky matematiky. na druhou stranu se u nas zvysuje prestiz (to znamena, ze se vyhazuje vic studentu, zverejnuje mene zaznamu z prednasek* a ze se studenti v proslovu pri promoci o sobe dozvedi, ze jsou lina hovada, ktera si nezaslouzi studovat(to se stalo pri posledni bakalarske promoci) )

*nekteri lide si asi mysli, ze diky nezverejnovani zaznamu budeme asi prestiznejsi nez MIT, ktera zaznamy zverejnuje...  :P


ale nechci te od toho nijak odrazovat, pravdou je, ze jestli mas rad hardware, tak v Brne prece jen zadna lepsi skola tohohle smeru neni...

cz7asm

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #11 kdy: 19. 01. 2011, 18:03:49 »
Taky jsem na VUT FIT uz tretim rokem a nedam na tu skolu dopustit.
Je pravda ze zaznamu bylo vic ale je treba taky mit na pameti ze s trochou snahy se daji najit zaznamy z minulych let, ktere jsou obsahove stejne, mnohdy i kvalitnejsi. Kazdopadne nikdy to nebyl problem kdyz zaznamy zrovna nebyly - cloveka to alespon donuti dava vic pozor a psat si poznamky:)
Co se tyce matiky tak pokud ses chces orientovat spis na HW stranku tak tu je matiky spis nadbytek :) Myslim to bohate staci.
Nemam s jak porovnavat s jinou skolou - proste je to muj dojem a tu skolu mam hodne rad. Co se tyce technickeho zazemi tak je to NOVE rekonstruovany klaster - moc pekna a reprezentativni budova + dalsi budova moderniho charakteru. Kazdy ma ale samozrejme jiny vkus. K technickemu zazemi myslim neni vyhrad.
Myslim ze VS neni o tom ze se zde bude vyucovat administrace Linuxu - pokud clovek vystuduje VS tak pro nej musi byt takova vec naprosto jednoduse zvladnutelna z vlastni iniciativy.
Ke kreditovemu stropu jsem nikdy nemel vyhrad - asi spis patrim mezi studenty kteri potrebuji vic volnejsiho casu :)

Muj nazor...

antonym

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #12 kdy: 19. 01. 2011, 18:45:59 »
@cz7asm:
imho matematika k informatice proste patri a docela me stve, ze pri cteni studijni opory z Modelovani a simulace polovine vzorcu apod. nerozumim (sice to po nas nikdo nevyzaduje, ale i tak)...

ad modernost a technicke zazemi: s klasterem jsem si delal samozrejme srandu, ale celkove mi to opravdu neprijde lepsi nez jinde (je sice hezke ze v prednaskovkach jsou nove lavice, ale dal bych prednost starym lavicim, ktere nemaji tak stupidne pripevnene zidle a ukterych si muzes natahnout nohy(narozdil od D105...))

to ze se nevyucuje administrace mi nijak nevadi a souhlasim s tebou, jen jsem ho upozornil, ze mu nekdo nakecal hlouposti...

kreditovy strop vypovida o celkovem stavu skoly, mam kamarady na FI MUNI, kteri si bezne berou pres 50 kreditu za semestr (ale jak jsem psal, vzhledem k tomu, ze nase volitelne predmety stoji vetsinou za houby to zas takova tragedie neni), to ze si nemuzeme zapsat zajimave predmety z magistra me irituje podstatne vic...

ale mozna, ze me mluvi pouze ma zast k hardware a blba nalada z uceni se Mikroprocesorovych a vestavenych systemu na zitrejsi zkousku...

P.S.: vzhledem k tomu, ze zvysovani prestize jsi nijak nekomentoval, tak to mam brat tak, ze v tomto bode se mnou souhlasis?  ;)

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #13 kdy: 19. 01. 2011, 19:56:05 »
Na Slovensku mame BIVS (Bankovní institut Vysoká Škola) Sidlo v BB.
Maju odbor : Informační technológie.
Chodi tam uz niekto ?  Viete niekto blizsie info o skole ???
Dakujem, trochu mimo ale skoda zakladat temu :)

Belik

Re: Jakou IT VŠ?
« Odpověď #14 kdy: 19. 01. 2011, 21:01:46 »
Já chodím na FAV na HW obor. V prváku, jako celý zbytek fakulty - matika (lineárka, diskrétní, analýza), základy programování (počítá se i s úplnýma začátečníkama), fyzika a obecný přehledový předmět o HW, dál přídou i základy elektrotechniky, logický obvody, dalśí programování, více HW. Základy OS a sítě až ve třeťáku....spokojenost :-)