Ubuntu 17.04, Firefox 52/53 neotevře Centrum.cz

Ivo Válek

Ubuntu 17.04, Firefox 52/53 neotevře Centrum.cz
« kdy: 21. 04. 2017, 18:47:59 »
Zdravím a prosím o radu- není to poprvé, kdy si v tomto prohlížeči neotevřu Centrum.cz. Zkusil jsem jediné-pozakazoval jsem postupně všechny doplňky, ale bez výsledku. Vždy dostanu hlášku- Server nenalezen a pár povšechných rad, ale k ničemu. Díky
« Poslední změna: 24. 04. 2017, 08:37:58 od Petr Krčmář »


nobody(ten pravej)

Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #1 kdy: 22. 04. 2017, 01:34:52 »
zkusil sem ted v Xubuntu 17.04 64bit,  Firefox 53 - stranka se normalne nacte...

pokud to nebyl teda jen vypadek kolem 18h, zkus si overit pak:
jestli se ti provadi preklad adresy, zaroven jestli je to dostupne, v Terminal(nebo Emulator Terminalu):
Kód: [Vybrat]
ping www.centrum.cz
pripadne jen ip adresu (kterou pokud bude odpovitat muzes zkusit zadat do firefox policka adresy misto jmena(i kdyz ted zjistuju ze to vede jinam, kazdopadne pokud ti pujde IP melo by se aspon zobrazit chybove hlaseni nactene ze serveru "404 Not Found / nginx"))
(nerucim ze ta IP bude platna i pozdeji a/nebo u tebe, jde jen o tu co mi to zrovna ted ukazuje)
Kód: [Vybrat]
ping 46.255.231.48
jeste muzes zkusit vypnout proxy (pokud je nastavena), ve Firefoxu Menu/Predvolby/Rozsirene/Sit/Pripojeni/BezProxyServeru...

pak promazat Historii - Menu/Historie/Vymazat/Podrobnosti/+Historie+Cookies+Mezipamet/Vymazat

jeste muzes zkusit vypnout "DNS prefetch" (primarne v pripade ze by www.centrum.cz ve firefoxu neslo (ale sel na nazevj ping) a slo zobrazeni(to 404 Not Found nginx) pres IP adresu)
vlest do rozsireneho nastaveni, zadanim do firefox adresu about:config, potvrdit ze na vlastni nebezpeci, na listu hodnot dat pravou mys, vybrat NovaPredvolba/LogickaHodnot, zadat nazev: network.dns.disablePrefetch a vybrat tomu "true"...

Ivo Válek

Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #2 kdy: 22. 04. 2017, 19:07:13 »
To jsem zase já :-). Zapomněl jsem uvést, že Centrum.cz není možno navštívit ani v Ubuntu internetovém prohlížeči. Momentálně to nemůžu ověřit, ale napadlo mě, jestli to nezpískal Bleachbit, jsem lama a možná neprozřetelně jasem zašrtnul i mazání Firefox cache...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #3 kdy: 22. 04. 2017, 21:41:12 »
Tak vymazani cache by urcite nemelo browseru zabranit v otevreni stranky. Zkusil jste ten ping, jak psal nobody?

nobody(ten pravej)

Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #4 kdy: 22. 04. 2017, 22:25:12 »
az budes zkouset ten ping, tak vyzkousej i to vse ostatni co sem psal, pokud to chces resit ;)


SVKroderik-neprihlaseny

Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #5 kdy: 23. 04. 2017, 09:47:50 »
Kód: [Vybrat]
sudo ufw disable
a skús to znovu ak to nebude tým
Kód: [Vybrat]
sudo ufw enable
ak to bude tým
Kód: [Vybrat]
sudo apt install gufw
potom spusti gufw aj s terminálu a vymaž všetky pravidlá...

Ivo Válek

Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #6 kdy: 23. 04. 2017, 12:04:49 »
Přátelé děkuji Vám za pomoc! To nobody (tomu pravému): Ubuntu jsem dnes přeinstaloval a zfleku vyzkoušel to Centrum.cz na Mozille a i na Ubuntu internetovém prohlížeči-server nenalezen (Mozilla), chyba sítě (Uip) žádná chyba 404 v hláškách není. Současně zaznamenán nový "hit": Nenalezen server ani pro Linuxexpres.cz, v obou prohlížečích, to předtím nebylo!!! Vypnul jsem tedy podle tvých pokynů v Mozille ten proxy-bez efektu (dal jsem to raději zpět na proxy). V terminálu po zadání ping www.centrum.cz hláška o neznámém příkazu nebo tak nějak. Terminál zabral až při tom příkazu ping 46.255.231.48, to mi začal vypisovat ty milisekundy.
 Zkusil jsem v Terminálu podle rady jiného pána vypnout Firewall-bez efektu.
Pokud jsem oba příkazy -ping- měl zkusit v prohlížeči, pak hlásím, že v obou případech mi jen Google našel nějaké svoje výsledky, ale to určitě nebylo to, co by se mi mělo zobrazit že?
 Užuž jsem se chystal vytvořit ty nové logické hodnoty v about:config Mozilly podle pokynů, ale ačkoli skoro umím anglicky,  nevím, co znamenají pojmy String, Integer, Boolean.
Mozillu (52.0.1) stále nemám lokalizovanou (když to píšu, je ale jen pár desítek minut po instalaci celého OS), ačkoli mám léta účet v Sync a jsem přihlášený a do Ubuntu jsem už nainstaloval komplet jazykovou podporu a restartoval komp. Nicméně-než jsem se dostal k tomu přeložit si ty pojmy String, Integer, Boolean, zkusil jsem to Centrum.cz a Linuxexpres.cz zase a najednou to jde!!! Ale jen v Mozille, Uip už Linuxexpres.cz zobrazí, ale v případě Centrum.cz stále hlásí chybu sítě.
Abych prosím nebyl za naprostého dementa- můj problém se poprvé objevil nedávno v mém od podzimu nainst. Ubuntu 16.10 a přechod na 17.04 to nevyřešil, ani nová čistá instalace. Vzhledem k tomu, že jsem dnes po druhé čisté instalaci 17.04 de facto nic nezměnil (oba kroky nahoře uvedené jsem vrátil zpět), problém se asi odstranil tak nějak sám nebo co a to ještě jen u Mozilly. Tak zatím dík!

Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #7 kdy: 23. 04. 2017, 14:11:30 »
... ale ačkoli skoro umím anglicky,  nevím, co znamenají pojmy String, Integer, Boolean.
...
Abych prosím nebyl za naprostého dementa...

A takhle, milé děti, vypadá oxymóron.

nobody(ten pravej)

Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #8 kdy: 23. 04. 2017, 21:30:22 »
string = textovy retezec
integer = cele cislo
bolean = logicka hodnota <= takze tohle mas v about:config pridat

ping si mel psat pouze to terminalu

ping www.centrum.cz ti NEmohlo dat "hláška o neznámém příkazu" (kdyz nasledne prikaz ping na ip adresu ti
 fungoval) takze leda "nebo tak nějak" <= tady je dobre napsat PRESNE co to psalo, rozdil mezi PRESNE a "tak nejak" je ze na prvni se da poradit, na druhe NE (bez Vestecke koule)...

a hlavne rozdil mezi FUNGUJE a NEFUNGUJE Centrum v Firefoxu (nebo v jinem prohlizeci) je to aby si mej ping na IP i na jmeno OBOJE v poradku :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 17.04, Mozilla Firefox52/53-neotevře stránku www.centrum.cz.
« Odpověď #9 kdy: 23. 04. 2017, 21:45:51 »
Hm, jestli tady nekomu treba nehapruje DNS. Bud proto, ze ISP je debil nebo proto, ze ma hacknuty router a behem utoku na servery Pentagonu se DNS dotazy nepropasiruji ven nebo treba proto, ze router pouziva DNS utocnika nebo tak neco.

Ted

Re:Ubuntu 17.04, Firefox 52/53 neotevře Centrum.cz
« Odpověď #10 kdy: 24. 04. 2017, 11:19:36 »
Měl jsem to také na Ubuntu 17.04 a pomohla aktualizace jeho aktualizace o poslední opravy.

Ivo Válek

Re:Ubuntu 17.04, Firefox 52/53 neotevře Centrum.cz
« Odpověď #11 kdy: 24. 04. 2017, 12:40:47 »
Potvrzuju, v Terminálu příkaz ping www.centrum.cz funguje, musel jsem předtím něco při zadání přehlédnout, když to psalo o neznámém příkazu. Potvrzuju i (raději), že tedy anglicky vůbec neumím, ať je boolean mého oxymorónu false :-).  Co se týče mého problému, počkám si, jestli nějaké budoucí aktualizace obnoví schopnost načíst Centrum.cz  ještě v Ubuntu int. prohlížeči, Mozilla už se to naučila... Dík všem!

nobody(ten pravej)

Re:Ubuntu 17.04, Firefox 52/53 neotevře Centrum.cz
« Odpověď #12 kdy: 24. 04. 2017, 22:01:27 »
pro jistotu zkontroluj jestli mas opravdu nainstalovane veskere aktualizace, beru to jako samozrejmost, ale je mozne ze netusis ;)

rucnim pusteni grafickeho "Spravce aktualizaci" a pokud neco najde tak nainstalovat

pripadne pomoci zadani prikazu do terminalu:
Kód: [Vybrat]
sudo apt update && sudo apt upgrade -y && sudo apt full-upgrade -y
btw: co je to "Ubuntu prohlizec"?? "Ubuntu (tedy s prostredim Unity) 17.04" sem nezkousel, ale pokud vim, tak vychozi prohlizecem je tam Firefox nebo ne??

Ivo Válek

Re:Ubuntu 17.04, Firefox 52/53 neotevře Centrum.cz
« Odpověď #13 kdy: 25. 04. 2017, 12:08:19 »
Nobodymu: Zdravím, aktualizace mám nastavené na okamžitou instalaci, když přijdou, ty poslední mám nainstalované a umím je sám spouštět. Dík za tu instrukci do Terminálu. Napsal jsem predešle další blbost, že Ubuntu internetový prohlížeč je výchozí, omlouvám se. Ubuntu prohlížeč se otevře automaticky když klikneš na ikonku Amazonu, co se hned objeví v Launcheru při prvotní instalaci systému. Anebo v Dashi zadám třeba -internet- a objeví se mi jeho ikonka. Tento prohlížeč je ale jako výchozí v Ubuntu Touch a moc toho neumí, naštěstí je tam i pro režim PC i Mozilla, ale jak jádro toho systému, tak i verze Mozilly je zastaralá a neaktualizuje se a už ani nebude búúúbůůůů...A dnes, 25.dubna už Centrum otevřou oba prohlížeče, huráááá! Ještě včera to s tím "ubunťákem" nešlo a předtím ani v Mozille...