Distribuce na netbook

Petr Ježek

Re: Distribuce na netbook
« Odpověď #15 kdy: 05. 02. 2011, 10:29:28 »
Já mám Arch na Thinkapdu X40 se starou intelskou grafikou, proto qingy a uvesafb. Na R52 je zase Mint9 s Gnome, a ten (lépe s LXDE nebo přímo Debianem) z uhlazených a přednastavených distribucí považuji za optimální. V Archu je ale na plnohodnotnou práci s Atomy vše připraveno... Debian nemá tak zastaralé repozitáře, jak tu někdo tvrdil, stabilita je stabilita...

kei.101

« Odpověď #16 kdy: 05. 02. 2011, 11:49:41 »
Já mám na netbooku arch. Můj závěr z používání linuxu na netbooku je, že pokud nemá ten stroj dotykový display, tak je užitečné mít tam distribuci, kde jde nastavit všechno tak, aby se na tuchpad muselo šahat jen minimálně nebo vůbec. Ideál je tedy asi možnost nainstalovat třeba openbox, ale sám tam mám gnome se skrytým panelem a compiz jede v pohodě na intel gpu a atomu. Do firefoxu doporučuji plugin vimperator. Klavesove zkratky zvlada gnome+compiz docela dobře, pokud jich člověk nemá víc než tak 12.. Co se týká dotykových netbooků a tabletů, tak jsem nedávno viděl, že třeba v ubuntu to běží hned po instalaci bez práce..

Arthur

« Odpověď #17 kdy: 05. 02. 2011, 20:42:45 »
Ja mam Asus eee 900AX s Ubuntu 10.04 Gnome.  Musel jsem rucne kompilovat ovladac Wifi (ale naprosto bezproblemu - sudo make + make install = hotovo), dale se mi nepodarilo rozchodit mikrofon a power-manager neumi spravne nastavovat jas displaye.  Jinak dobre, cekal jsem mnohem horsi vykon, prijemne me to prekvapilo.  Nicmene  urcite zkusim eeebuntu 4 jakmile se objevi...