Password manager pro Firefox

qwert

Password manager pro Firefox
« kdy: 24. 03. 2017, 10:31:03 »
Ahoj,

poradil by někdo rozšíření pro Firefox, které by vyřešilo dva otravné problémy, které mám s jeho built in password managerem?

1) Schopnost uložit hesla i ve formulářích, které se odesílají pomocí <input type="button">, ne jen <input type="submit">.

2) Schopnost volitelně uložit i cestu k přihlašovacímu formuláři, abych mohl na example.com/abc mít jiné heslo než na example.com/def.

Příjemný bonus by bylo:

3) Neukládání statistických metadat (počet použití, datum posledního použití...), které mi při synchronizaci mezi počítači vyběhnou jako změna záznamu a já se musím rozhodnout, jestli přenést nebo nepřenést. (Vestavěný PM to dělá ještě idiotštěji, ta hesla při použití přešifrovává.)

Za samozřejmost považuji:

4) Ochrana hesel master heslem.

Nechci samostatnou aplikaci, nechci jiný prohlížeč.

Díky.


borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Password manager pro Firefox
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2017, 14:30:30 »
Pomocí type=button nelze odeslat formulář. Lze tím jedině spustit javascript.
Já bych zase chtěl ukládat jméno a heslo formuláře, který tyto inputy nemá pojmenované.
Jenže s tímhle prohlížeč nic moc nenadělá. Stěžujte si u autora aplikace, který záměrně sabotuje ukládání hesel. Nechte mě hádat: online bankovnictví ?

qwert

Re:Password manager pro Firefox
« Odpověď #2 kdy: 26. 03. 2017, 21:27:49 »
Pomocí type=button nelze odeslat formulář. Lze tím jedině spustit javascript.
No a ten skript nejspíš zavolá form.submit().

Citace
Jenže s tímhle prohlížeč nic moc nenadělá.
Například Opera to umí detekovat a heslo uložit.

Citace
Nechte mě hádat: online bankovnictví ?
Kdyby jenom to!

Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Password manager pro Firefox
« Odpověď #3 kdy: 27. 03. 2017, 10:50:44 »
Jen tak ze zvědavosti, příklad takového webu? Já password manager ve Firefoxu používám intenzivně a nevybavuji si, že bych narazil na web, kde by mi to nechtělo uložit heslo.