Zkušenosti s ČVUT FJFI

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #60 kdy: 25. 03. 2017, 19:35:18 »
https://wiki.eecs.yorku.ca/course_archive/2014-15/F/4412/_media/intro_to_logic.pdf

Po velmi zbeznem nahlednuti mi to prijde zhruba podobne Proseminari z logiky, ktery meli na MFF povinny prvaci. (Prednasku z logiky meli az vyssi rocniky.)


javaman ()

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #61 kdy: 25. 03. 2017, 19:47:45 »
Jasně, nakonec se vlastně všichni shodnete, že ten odpad, co dnes vychází u nás, je stejný jako v USA u špičky :D To školný prochlastá ředitel a na chudáky studenty zbyde to stejné co u nás ;D

fjfi

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #62 kdy: 25. 03. 2017, 19:54:20 »
Jasně, nakonec se vlastně všichni shodnete, že ten odpad, co dnes vychází u nás, je stejný jako v USA u špičky :D To školný prochlastá ředitel a na chudáky studenty zbyde to stejné co u nás ;D

Výuka teoretických předmětů školu moc nestojí. V tom může být chudá škola stejně kvalitní jako bohatá.

javaman ()

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #63 kdy: 25. 03. 2017, 20:11:40 »
Přesně, špičkoví teoretici jsou to nejlevější. Oni můžou stavět to, co nikdo nezvládne, ale radši budou učit lemply za 40 tisíc ve škole.

A nebo učením myslíš tupá skripta a přednášky? To opravdu nic nestojí, ale zase je to k ničemu. Největší cenu mají diskuse, které samozřejmě na našich školách nejsou potřeba, protože vychovávají jen tupé ovce, které musí poslouchat. Proto si banky chválí naše vysokoškoláky, protože dokáží fungovat i v tak retardovaném prostředí. Prostě jen plní rozkazy jako ve škole.

fjfi

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #64 kdy: 25. 03. 2017, 20:16:19 »
Přesně, špičkoví teoretici jsou to nejlevější. Oni můžou stavět to, co nikdo nezvládne, ale radši budou učit lemply za 40 tisíc ve škole.

A nebo učením myslíš tupá skripta a přednášky? To opravdu nic nestojí, ale zase je to k ničemu. Největší cenu mají diskuse, které samozřejmě na našich školách nejsou potřeba, protože vychovávají jen tupé ovce, které musí poslouchat. Proto si banky chválí naše vysokoškoláky, protože dokáží fungovat i v tak retardovaném prostředí. Prostě jen plní rozkazy jako ve škole.

i dobře placený teoretik je stále řádově levnější než vybavení laboratoří pro praktické obory.


qwertz

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #65 kdy: 26. 03. 2017, 10:09:45 »
Absolvoval jsem několik online kurzů ze Stanfordu. Například Logika byla v porovnání s MFF výsměch co se týčě obtížnosti. V tom online kurzu jsem dal téměř vše na plný počet. U Mlčka jsem potřeboval několik pokusů a prolezl jsem s odřenýma ušima.

No. A proto absolventi MMF excelují ve vyplňování jakýchsi obskurních testů zatím co absolventi Stanfordu vedou ve všech měřitelných vědeckých i karierních ukazatelích. O absenbci osobního života průměrného mimoně během studia MMF ani nemluvím.

fjfi

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #66 kdy: 26. 03. 2017, 10:21:01 »
Absolvoval jsem několik online kurzů ze Stanfordu. Například Logika byla v porovnání s MFF výsměch co se týčě obtížnosti. V tom online kurzu jsem dal téměř vše na plný počet. U Mlčka jsem potřeboval několik pokusů a prolezl jsem s odřenýma ušima.

No. A proto absolventi MMF excelují ve vyplňování jakýchsi obskurních testů zatím co absolventi Stanfordu vedou ve všech měřitelných vědeckých i karierních ukazatelích. O absenbci osobního života průměrného mimoně během studia MMF ani nemluvím.

ty jsi absolvent Stanfordu?

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #67 kdy: 30. 03. 2017, 10:37:14 »
Absolvoval jsem několik online kurzů ze Stanfordu. Například Logika byla v porovnání s MFF výsměch co se týčě obtížnosti. V tom online kurzu jsem dal téměř vše na plný počet. U Mlčka jsem potřeboval několik pokusů a prolezl jsem s odřenýma ušima.

No. A proto absolventi MMF excelují ve vyplňování jakýchsi obskurních testů zatím co absolventi Stanfordu vedou ve všech měřitelných vědeckých i karierních ukazatelích. O absenbci osobního života průměrného mimoně během studia MMF ani nemluvím.
Proč sem pleteš Mezinárodní měnový fond?

Kiwi

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #68 kdy: 30. 03. 2017, 10:57:48 »
Z hlediska uplatnění můžu říct, že mnohem důležitější než škola, kterou vystuduješ, je jakou máš praxi a co doopravdy umíš. U nás (jsme platforma, přes kterou firmy nabírají vývojáře) mají IT profíci s relevantní praxí mnohem větší šanci na dobrou práci než ti, kteří mají "jenom" diplom ze skvělé školy.

Takže se spíš rozhodni podle toho, co chceš dělat po škole, jak moc se z toho, co pro takovou práci budeš potřebovat, v daném studijním oboru naučíš a jestli budeš mít prostor získat i nějakou praxi.

Edit admin: Odstraněn komerční odkaz.

HR agentury jsou kapitola sama o sobě. A ještě si myslej, že to snad dělají dobře. Raději no comment.
Důležité je obojí. Že někdo vymete 3 významné korporace během 4 let nebo naopak v nějaké velké firmě spokojeně zahnívá 10 let na nějakém poklidném místečku ještě neznamená, že něco umí. Naproti tomu jsou i korporace (např. Oracle), jež na některé pozice preferují čerstvé absolventy, ještě nevyhořelé a nenasáklé různými zlozvyky odjinud.

Když si vzpomenu, co k nám posílaly různé HR agentury za smetí, když jsem byl ještě zaměstnancem, tak ještě teď nevěřícně kroutím hlavou. Ne, že by se mezi nimi nevyskytl čas od času někdo použitelný, ale koncentrace takových jedinců se nijak nelišila od těch, co přišli na firemní inzerát.
« Poslední změna: 30. 03. 2017, 21:29:10 od Petr Krčmář »

Kiwi

Re:Zkušenosti s ČVUT FJFI
« Odpověď #69 kdy: 30. 03. 2017, 10:58:55 »
Absolvoval jsem několik online kurzů ze Stanfordu. Například Logika byla v porovnání s MFF výsměch co se týčě obtížnosti. V tom online kurzu jsem dal téměř vše na plný počet. U Mlčka jsem potřeboval několik pokusů a prolezl jsem s odřenýma ušima.

No. A proto absolventi MMF excelují ve vyplňování jakýchsi obskurních testů zatím co absolventi Stanfordu vedou ve všech měřitelných vědeckých i karierních ukazatelích. O absenbci osobního života průměrného mimoně během studia MMF ani nemluvím.
Proč sem pleteš Mezinárodní měnový fond?

Asi už se nechtěl bavit o Mezinárodním filmovém festivalu.  ;)