Co se starými disky?

taky



taky

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #16 kdy: 19. 03. 2017, 14:50:35 »
jina zpracovat se da i ten hlinikovy case, jen to je vetsi drina. hydroforming asi jen tak bez niceho s hd neudelas, ale hamry si dokazes postavit na pritokovr trubce treba do zachodu. az budes mit vykovany rotor, tak muzes rekuperovat...

Jimmy

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #17 kdy: 19. 03. 2017, 14:59:24 »
Mne pobehuje po rozume myslienka na low end diskove pole. Nejaky USB-SATA/PATA prevodnik. Lista na disky treba aj z dreva, do pc sa ich da pripojit 127ks. Napr. 120x 100GB disk = 12TB pole.

Z nevyhod cena USB prevodniku, hluk a elektrina (prave ja mam priestor, kde nemusim platit elektrinu). Ale ak by bol prevodnik nakodeny na arduine, tak by sa to dalo.
Něco takového v menším kdysi provozoval můj kolega v bývalé práci, kdy v kombinaci až 12 disků se dostal velikost pole na skoro 1 TB, složené většinou z rychlých a především žravých SCSI disků o kapacitě závratných 20 GB. Bylo to úžasné monstrum sestávající se ze dvou caseů, protože do jednoho se to nevešlo. Mě v té době na větší kapacitu v mém domácím servříku stačil jeden disk.

Přestože nemusel řešit spotřebu elektřiny, tak to nakonec zrušil, protože zatímco další zdvojnásobení kapacity pro mě znamenalo dokoupit další jeden disk, v jeho případě to byl neřešitelný problém, protože disky ve 4 case zapojit do jedné základní desky bylo nemožné.

Takže takováto kombinace je hezká hračka na chvíli, ale je to ekonomický nesmysl. Mimochodem 10 TB disk stojí 11-15 000 Kč a 12 TB je už ohlášen, což bude určitě méně než 127 převodníků PATA/SATA/USB o další potřebné bižuterii nemluvě.

fuhzdhfg

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #18 kdy: 19. 03. 2017, 15:00:31 »
Tak to by ma zaujimalo, kde sa daju tieto veci stiahnut. Jedine co som nasiel je nejaky 200 MB archiv Panama Papers.[/quote]
 Uz som chcel napisat, ze UFG, ale pozeram, ze nikde nic. Mam dojem, ze ked to bolo IN, tak som to niekde videl. Ale nemal som diskove pole s 2.6TB, tak som nestahoval :-) A pozeram, ze uz ani Hacked team neviem najst na torentoch.
Teraz by sa to dalo asi najst na forach.

robotron

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #19 kdy: 19. 03. 2017, 16:01:53 »
Plotny jsou celkem slusny zrcatko,...

Jo, mozna na zahradku na plaseni ptaku, kdyz clovek nema dost CD.

No kdyz myslis, ja jsem je napriklad pouzival v interferometru.


gfdgdgdrg

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #20 kdy: 19. 03. 2017, 17:03:40 »
Ja bych urcite vsechny nelikvidoval. Nejde o sentimentalitu, ale nedavno jsem pro jednu starou technologii, rizenou prumyslovym PC s NT 3.5 shanel IDE disk a mys s COM portem. Ridici karty jsou na ISA slotech a technologie slape cca 15 let. ... Proto je imho nekdy levnejsi mit par funkcnich relikvii v supliku.
Třeba tazatel nemá průmyslovou technologii do které by disky dal ... to víš, to nemá doma každej.

gfdgdgdrg

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #21 kdy: 19. 03. 2017, 17:04:30 »
Plotny jsou celkem slusny zrcatko, motor jsem nedavno taky pouzil (solidni loziska a umi se dobre roztocit, staci na to zvukovka a 2 kanaly audiozesiku) a neodymovy magnety jsou dost hodnotny samy o sobe.
A jeden disk si nech na seriál Kutil Tim ... .

Kryštof

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #22 kdy: 19. 03. 2017, 17:17:21 »
Ja bych urcite vsechny nelikvidoval. Nejde o sentimentalitu, ale nedavno jsem pro jednu starou technologii, rizenou prumyslovym PC s NT 3.5 shanel IDE disk a mys s COM portem. Ridici karty jsou na ISA slotech a technologie slape cca 15 let. ... Proto je imho nekdy levnejsi mit par funkcnich relikvii v supliku.
Třeba tazatel nemá průmyslovou technologii do které by disky dal ... to víš, to nemá doma každej.
To ja taky ne, ale hodil se disk vytazenej ze supliku. Myslel jsem to tak, ze bych si jeden ide disk asi do rezervy nechal.

gfdgdgdrg

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #23 kdy: 19. 03. 2017, 18:54:36 »
Ja bych urcite vsechny nelikvidoval. Nejde o sentimentalitu, ale nedavno jsem pro jednu starou technologii, rizenou prumyslovym PC s NT 3.5 shanel IDE disk a mys s COM portem. Ridici karty jsou na ISA slotech a technologie slape cca 15 let. ... Proto je imho nekdy levnejsi mit par funkcnich relikvii v supliku.
Třeba tazatel nemá průmyslovou technologii do které by disky dal ... to víš, to nemá doma každej.
To ja taky ne, ale hodil se disk vytazenej ze supliku. Myslel jsem to tak, ze bych si jeden ide disk asi do rezervy nechal.
Běžný uživatel ho nepotřebuje protože ho dnes do pc nepřipojí. A kdo dělá servis si ho pochopitelně asi nechá ... .

Radovan.

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #24 kdy: 19. 03. 2017, 20:10:44 »
Ak som niečo neprehliadol, tak Mona Líza nebola vyrobená v náklade pol miliardy kusov ročne.
Ročně asi ne, ale těch kopií možná o moc méně nebude ::)

Ina

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #25 kdy: 20. 03. 2017, 00:59:37 »

daemon

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #26 kdy: 20. 03. 2017, 09:15:56 »
Co děláte se svými starými disky z vašich starých počítačů? Mám doma sbírku asi 6ti disků, některé jdou už více než 10 let dozadu. Myslíte, že má smysl to uchovávat jako nějaké staré deníky? Jak to řešíte vy?

Vzhledem k tomu, že to mám kde skladovat, tak skladuji. Navíc si rád hraji se starými věcmi, takže se mi disky hodí. Vlastně takové disky shromažďuji i od jiných lidí, kterým k ničemu nejsou. Pokud bych starý disk nechtěl, dal bych ho za nějakou symbolickou cenu na Aukro. Aby ho měl šanci dostat někdo jiný, kdo si rád hraje se starými věcmi.

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #27 kdy: 20. 03. 2017, 09:44:11 »
Hojda,
sehrat data, zalohy drzet na vic geografickejch mistech.

a s diskama jako takovyma?
nashromazdilo se mi jich asi 50, vzal jsem poradnou palici a trochu jim upravil profil.
pak sly do kontasu.

dustin

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #28 kdy: 20. 03. 2017, 11:03:39 »
pak sly do kontasu.

Myslíš ten s elektroodpadem...

daemon

Re:Co se starými disky?
« Odpověď #29 kdy: 20. 03. 2017, 11:06:25 »

nashromazdilo se mi jich asi 50, vzal jsem poradnou palici a trochu jim upravil profil.
pak sly do kontasu.

Barbarství... ;-)