reklama

Zdravé sezení u počítače

z

Zdravé sezení u počítače
« kdy: 04. 03. 2017, 16:32:52 »
Je dlouhodobe sezeni v tureckem sedu na zemi (na podlozce) zdrave pro telo?

Zkusil jsem tak sedet s notebookem (notebook jsem mel na podlozce cca 30 cm od zeme) a nevydrzim tak sedet v kuse ani 10 minut bez toho aby me nebolely nohy (jak je mam zkroucene)

Myslim, ze timhle zpusobem sedi lide v nekterych mistech v Asii a zajimalo by me jestli se vyplati to zkouset a telo si na to pripadne zvykne a bolest prestane a bude to mit nejaky zdravotni benefit?

« Poslední změna: 06. 03. 2017, 08:40:55 od Petr Krčmář »

reklama

Franta <xkucf03/>

Re:Zdrave sezeni u pocitace
« Odpověď #1 kdy: 04. 03. 2017, 17:29:05 »
Zdravé není být pořád v jedné poloze. Ideál podle mého je: střídat dobrou židli, míč a práci ve stoje (tzn. polohovatelný stůl). A k tomu si klidně můžeš přidat turecký sed :-)

fredy999

« Odpověď #2 kdy: 05. 03. 2017, 10:07:15 »
Dnes už nie je problém kúpiť polohovateľný stôl.
Beží mi časovač, ktorý ma upozorní, že dlho sedím alebo stojím...

Ivan Nový

« Odpověď #3 kdy: 05. 03. 2017, 11:53:22 »

Zkusil jsem tak sedet s notebookem (notebook jsem mel na podlozce cca 30 cm od zeme) a nevydrzim tak sedet v kuse ani 10 minut bez toho aby me nebolely nohy (jak je mam zkroucene)

Myslim, ze timhle zpusobem sedi lide v nekterych mistech v Asii a zajimalo by me jestli se vyplati to zkouset a telo si na to pripadne zvykne a bolest prestane a bude to mit nejaky zdravotni benefit?

Zdravé sezení neexistuje. Existuje jen zdravé tělo, které vydrží dlouho a do vysokého věku sedět u počítače. Takže v dětství hodně mléka, masa a pohybu. Co v mládí zanedbáš, to na stáří už nedoženeš. Takže návrat k tradičním protestantským hodnotám :-)))

« Odpověď #4 kdy: 05. 03. 2017, 12:35:48 »

Omrkněte sezení zen-budhistů - je tam nejdůležitější rovná páteř, žádné hrbení. Pro běžného evropana, kterej zádové svaly povolené od hovění v křesílkách to je vhodné asi podobně, jako když lidé z provozování gauchingu hupsnou rovnou na start nějakého maratonu. Na Vašem místě bych si zkusil zjistit, jestli někde kolem nemáte kurz hatha-jogy a alespoň jeden rok bych to zkusil navštěvovat, určitě by Vás do toho dostali...

reklama

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 05. 03. 2017, 16:42:03 »
Citace

Neni.

Nazory, ze kdyz to boli, je to zdrave, byly bezne nekdy s nastupem viktorianske doby.

Kdyz chcete sedet v tureckem sedu, dejte si aspon pod p​r​d​e​l tvrdsi polstar vhodne vysky. Ani tak bych radsi v teto poloze netravil prilis dlouhou dobu - kdyz to zacne byt nepohodlne, asi to neni dobre.  Takze pokud trvate na sezeni na zemi, chce to stridat polohy. Da se treba sedet obkrocmo na stokrleti vhodne vysky  s polstarem. I jsem videl takovou podivnou "zidli" z ohnute preklizky - mela tak trochu tvar konskeho sedla a sedelo se na ni obkrocmo. Akorat si nevzpomenu kde.

Docela se da sedet na tomhle: http://www.osho.ca/back-jack-chair.html (Osho chair), pri trise stesti se to nekde sezene bez nutnosti navstevy Osho centra v Indii. Ale chce to stul ktery nema nohy z jedne strany, aby se clovek zpod nej nejak dokazal vysoukat.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 05. 03. 2017, 16:46:37 »
Takže v dětství hodně mléka, masa a pohybu. Co v mládí zanedbáš, to na stáří už nedoženeš. Takže návrat k tradičním protestantským hodnotám :-)))

Ano a hlavne optimalne rozdelit zdroje! Pekne po protestanstsku.

Mleko samozrejme doporucuji vsichni producenti mleka a to v co nejvetsim mnozstvi, idealne jako nahrazku pitne vody. K tomu pak hodne jogurtu a syru.

Ziskate tim prilis rychle a malo pevne vyrostlou pater, se kterou mozna budete mit cely zivot potize. Zejmena, kdyz si nalozite i hodne masa a cukru. Dale muzete trpet nedostatkem vapniku a mozna si nabourate jatra.

reklama