Kde studovat umělou inteligenci?

davkol

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #15 kdy: 27. 02. 2017, 17:24:56 »
Co chceš dělat po škole? Pokračovat v akademické sféře? Výzkum? Data science? Vývoj? (Čeho?) …?


khum

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #16 kdy: 27. 02. 2017, 17:43:45 »
Ak mas $7000, tak si urob online M.S. pre Machine Learning ...... nezaujimavych veciach v CZ/SK).

7000$ nemam, ale coursera.org, Udacity a spol maju v ponuke adekvatne kurzy, tak si mozem vyskusat u nich a potom budem vediet, ci tam chcem ist.

Napr. toto uz nestiham, ale pohladam dalsie. https://www.edx.org/course/artificial-intelligence-ai-columbiax-csmm-101x

Vdaka za tip.

student

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #17 kdy: 27. 02. 2017, 18:01:33 »
@online kurzy:
ten edx delam, jsem v 6. tydnu a musim rict ze pani co to tam prednasi neumi ucit a myslim ze v probirany latce trochu plave, nebo jsme si proste nesedli. kdyz jsem si dohledaval veci tak jsem narazil na courseru a to mi prislo tak o 100 000% lepsi.
Andrew Ng tomu jednak evidentne rozumi, vysvetluje tam kde je vysvetleni potreba, mluvi pomalu (pani z edxu to jede krutou kadenci, ne ze bych ji nerozumel, ale je mi proste takovy vyjadrovani neprijemny) a i obrazovy materialy mi prisly vic k veci. Jestli nekeca, tak celou courseru zaplatil prave diky tomuhle kurzu, cemuz bych z tech 3 lekci co jsem videl veril a az dojedu edx tak si rozhodne chci dat courseru.

Edx kurz se odkazuje na tuhle knihu
http://aima.cs.berkeley.edu/
ktera je superskvela a rozhodne doporucuju.
neprehlidni github s ukazkama kodu ve vsemoznejch jazycich.

rozhodne tady nechci zatracovat edx, dava vzdelani zadarmo, ty cviceni tam jsou zajimavy a pani ucitelka rozhodne neni TAK hrozna, ale kdyz si clovek muze vybrat z lepsi a horsi moznosti, tak by byl dement aby si vybral tu horsi :)

formalni vzdelani nevedu, takze neporadim.

čumil

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #18 kdy: 27. 02. 2017, 19:34:55 »
Otazka je jasna. Mam hotoveho Bc. zo psychologie, takze sa zaujimam o Mgr. studium. Co sa tyka IT, tak sa citim na powerusera, nejake zaklady v pythone mam (max. 50 riadkove skripty), Linux ako hlavny OS a poskulujem o BSD.

Zatial som nasiel Karlovu univerzitu a Masarikovu univerzitu a Masarikova ma laka viac. Mam jeden projekt, ktory ma zivy a nemozem preto uvazovat o zahranici. Nejake referencie kvality?

Vdaka za rady/tipy.
Takže ti je ~24, za sebou máš 50 line skripty a citíš se na AI ? :D
vidim že ego máš velký jako piča, teď ten zbytek
řeknu ti to takhle
není nic těžšího než AI
nemáš žádnou matematiku, žádné programování, máš jenom znalost psychologie (to je vcelku super pro tvorbu AI, alespoň co se týče výhledu do budoucna) a s tim chceš něco dělat ?
než se k té AI vůbec dostaneš tak shoříš na matematickejch orgiích a nebo tě odpálí programování *který si nikdy nedělal*, protože power user opravdu po napsání pár desítek řádků nejsi.

taky neočekávej že tě česká zaflusaná univerzita nějak v AI vyškolí, nevyškolí, skus Berkeley nebo Harvard.
pokud na to nemáš mozkovnu (neboj, na harvard-like taky nemám koule), tak si stáhni volně se na netu povalucí se PDFka z těhle škol a nebo skus courseru (doporučuju pořadí 2 a pak 1).

A jako první, programování.
AI systém nemáš šanci vytvořit z tvejma směšnejma znalostma. Dnešní AI systemy jsou masivně distribuovaný šmejdy velký jak tvoje ego, ne skriptiky.

haha

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #19 kdy: 27. 02. 2017, 21:28:21 »
Vše tohle je povoleno jen nejlepším studentům.

a ja, ze se divim, proc je pomer absolventu 40 chlapi : 60 baby a rikaji nam montovna, kdyz obor ve kterem je prostor pro rozjezd podnikani nejprihodnejsi je obsancovan vodnim prikopem, hradbami, padacim mostem a dvojtou branou na zaklinadlo, aby nahodou zadny absolvent nezalozil konkurencni firmu k vedlejsimu byznisu nektereho z univerzitnich profesoru.

univerzitni "vzdelavani" je ten nejvetsi podvod na danovych poplatnicich.


zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #20 kdy: 27. 02. 2017, 22:16:13 »
Vše tohle je povoleno jen nejlepším studentům.

a ja, ze se divim, proc je pomer absolventu 40 chlapi : 60 baby a rikaji nam montovna, kdyz obor ve kterem je prostor pro rozjezd podnikani nejprihodnejsi je obsancovan vodnim prikopem, hradbami, padacim mostem a dvojtou branou na zaklinadlo, aby nahodou zadny absolvent nezalozil konkurencni firmu k vedlejsimu byznisu nektereho z univerzitnich profesoru.

univerzitni "vzdelavani" je ten nejvetsi podvod na danovych poplatnicich.
Ber to tak, že ta VŠ má omezené zdroje (kdo v ČR nemá...), takže jimi neplýtvá a zaměřuje se jen na ty nejtalentovanější. Je to fér vůči nim.

davkol

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #21 kdy: 27. 02. 2017, 22:17:17 »
Edx kurz se odkazuje na tuhle knihu
http://aima.cs.berkeley.edu/
ktera je superskvela a rozhodne doporucuju.
neprehlidni github s ukazkama kodu ve vsemoznejch jazycich.
Norvig&Rusell je klasika.

A ten kurz CS188 z UCB (s Abbeelem a Kleinem nebo Ančou Dragan) je hodně dobrý. Nevím, proč ho teď edX přesměrovává na jiný kurz z Columbie. Ale přednášky z CS188 jsou na YouTube a edX edge. odkaz

mhuk

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #22 kdy: 27. 02. 2017, 22:23:06 »

7000$ nemam, ale coursera.org, Udacity a spol maju v ponuke adekvatne kurzy, tak si mozem vyskusat u nich a potom budem vediet, ci tam chcem ist.

Napr. toto uz nestiham, ale pohladam dalsie. https://www.edx.org/course/artificial-intelligence-ai-columbiax-csmm-101x

Vdaka za tip.

Semester je nejakych $1700, da sa to studovat 2-6 rokov. Georgia Tech je momentalne #9 v Computer Science v USA (samozrejme, Stanford/MIT/CMU su vyssie, ale taky Harvard je horsi), a ich online M.S. je v redukovanej miere dostupny na Udacity, tak si to mozes vyskusat:
https://www.udacity.com/georgia-tech

Mam za sebou MFF UK aj FMFI UK a zijem v zahranici, a tu je kazdemu ukradnute, ze mas titul z univerzity #300 vo svete, ked mozes mat top-10 z USA:
grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools/top-science-schools/computer-science-rankings

mhuk

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #23 kdy: 27. 02. 2017, 22:25:47 »
není nic těžšího než AI

Deep Learning je super easy, kdyz vis, co delas. Za pulhodky v tom muzes udelat model pro self-driving car nebo klasifikaci objektu na fotkach. Ale jestli to studujes na CVUT, tak se to zcela urcite jevi vsechno super komplikovany :D

balki

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #24 kdy: 27. 02. 2017, 22:50:37 »
Vše tohle je povoleno jen nejlepším studentům.

a ja, ze se divim, proc je pomer absolventu 40 chlapi : 60 baby a rikaji nam montovna, kdyz obor ve kterem je prostor pro rozjezd podnikani nejprihodnejsi je obsancovan vodnim prikopem, hradbami, padacim mostem a dvojtou branou na zaklinadlo, aby nahodou zadny absolvent nezalozil konkurencni firmu k vedlejsimu byznisu nektereho z univerzitnich profesoru.

univerzitni "vzdelavani" je ten nejvetsi podvod na danovych poplatnicich.

Umela inteligencia, ak ju staci ovladat na praktickej urovni, na tom nie je velmi co studovat. Proste si precitas nejake knizky, pochopis ich a aplikujes. Vacsinou len nakrmis libku, vyberies vysledky. Ine je to, ak chces umelu inteligenciu niekam posuvat, na to treba byt uz troska na inej urovni. S podobnymi "kockacmi" som chodil na gympel, dost divni ludia, ale dobre im to pali. Ja im rozumiem, ze neberu kazdeho.

krallinuxu

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #25 kdy: 27. 02. 2017, 23:27:18 »
Nejlíp na rootu, protože ty dotazy co tu jsou nemůžou psát lidi ... .

robotron

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #26 kdy: 27. 02. 2017, 23:30:06 »
Mam za sebou MFF UK aj FMFI UK a zijem v zahranici, a tu je kazdemu ukradnute, ze mas titul z univerzity #300 vo svete, ked mozes mat top-10 z USA...

Ja ted s necim pomaham dceriny firme uni Cambridge a tam je kazdymu naprosto jedno, jestli jsem z #300 nebo #10000 ucnaku na svete, ale podstatny pro ne i pro me je, ze jsem si z CVUT odnesl a naslednejma rokama opakovanejch drzkopadu a vyher dopiloval znalosti, ktery jim ted snadno prodam.

.

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #27 kdy: 27. 02. 2017, 23:52:33 »
... Čili jedeš 30 a více kreditů
za semestr, za 4 po sobě jdoucí semestry máš min. 80 kreditů jinak seš out. Max. je dovoleno
90 kreditů za rok aby někdo jako Sheldon Cooper nepředbíhal. Pokud chceš ject rychlejc musíš požádat
o vyjímku. Je to brnkačka a lážo plážo ... . :) Šel bych na to .....
A to kde konkrétně limitují počet kreditů za rok? Znám člověka, co jich za loňský školní rok měl 144 (MUNI).

khum

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #28 kdy: 28. 02. 2017, 00:04:10 »
Postupne si vypilujem co chcem a nechcem :-D Vdaka za tipy.

Napr. chcem pouzivat toto: http://caffe.berkeleyvision.org/ , chcel by som vediet ako to principialne funguje pod kapotou, ale nechcem to kodit (na to fakt nemam). Nechcem robit "zakladny" vyskum, ale aplikacny :-)

Mam 32 rokov a podnikam. A moje skripto "kodenie", mi pomaha v zlepsovani kvality sluzieb. Stahovanie zalohy zo serveru, extrakcia dat z webu a pod.  A kladiem si otazku, ci nechcem zmenit zameranie.

Btw, oblast mojho podnikania v horsom pripade vymizne a lepsom bude prezivat ako LP platne, praca by bola samozrejme nahradena AI robotikou.

khum

Re:Kde studovat umělou inteligenci?
« Odpověď #29 kdy: 28. 02. 2017, 00:08:41 »
Citace
A to kde konkrétně limitují počet kreditů za rok? Znám člověka, co jich za loňský školní rok měl 144 (MUNI).
Na mojej skole to bolo 90/rok. A na lahsich oboroch na to hyperaktivnejsi vedeli narazit.