Živnostenský list při běžném zaměstnání

abc

Re:Živnostenský list při běžném zaměstnání
« Odpověď #45 kdy: 24. 02. 2017, 17:23:02 »
Teda pokud si to budes chtit davat do nakladu, coz jiste chtit budes, protoze jinak zaplatis na odvodech a danich nasobne vic, a zdanej se ti i prachy, ktery nemas

Fakr se někomu jako programátor na volné noze vyplatí náklady?

Příjem řekněme nějak 80 tis. Platím net, mobil, jednou za dva roky notebook, jednou za měsíc někam vyrazit k zákazníkovi (prostě fa na 1MD), dejme tomu ještě coworking . By mě zajímalo jak tam někdo náskrabe 60% výdajů aby se mu to vyplatilo.

Jo a ještě jeden podstatný detail v mém případě: 10let paušál = 0 kontrol z FU (není co kontrolovat)

Nezapomen, ze vetsinou prejdes na platcovstvi DPH a tam, zu musis uschovavat doklady asi 10 let, a tes se na kontroly z FU


abc

Re:Živnostenský list při běžném zaměstnání
« Odpověď #46 kdy: 24. 02. 2017, 17:33:34 »
Krvacej mi oci. Vazne. Ten vas Svarc. Vetsina tady ani nevi co to je a jake to musi naplnit znaky. Videl sem o tom max 2 rozumne komentare.
Pokud bude delat na ICO i kdyby pro jednoho zakaznika, tak se nejedna o "svarc". Musi se naplnit jeste spousta dalsich veci, aby slo o tomto smluvnim vztahu rict, ze je to mimo zakon.

Pokud nema naklady, jako ze IT clovek je vetsinou moc nema, tak si uplatni pausal 60%.

Atd. atp.

Tazateli, precti si zivnostensky zakon a vsechny veci k tomu "prilepene". Objevis tam uzasne veci a nebudes muset cist bludy na rootu.

Nevim ci pracujes jako kontraktor nebo ne, ale ja od roku 2005. Ja osobne jsem popotahovani ze strany zivnostaku nemel, ale nekolik mych pratel ano. Museli dokladovat co delali, kde delali, na cem delali.. takzo to spis zalezi pod koo se dostanes. Mozna na ne prislo udani cert vi...
Jedine kam chodim, tak to je FU, pokud mam skoro neustale vratku DPH. Tam prohlednpu fa a pohoda. Nikdy jim nevadila stejna firma

A kdyz je ted 60% pausel, kdo by fungoval na naklady, pokud mas teda jen sluzby

Re:Živnostenský list při běžném zaměstnání
« Odpověď #47 kdy: 25. 02. 2017, 08:36:26 »
Pokud nejsi jenom programátor a dodáváš ke své službě i nějaký HW, tak je to najednou jinak.
1) to asi neni pripad tohohle smouly
2) v takovym pripade si udelam stejne radsi sro protoze kryt svym majetkem zaruku za zbozi ktery nekdo vyrobil...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Živnostenský list při běžném zaměstnání
« Odpověď #48 kdy: 25. 02. 2017, 08:37:53 »
Nezapomen, ze vetsinou prejdes na platcovstvi DPH a tam, zu musis uschovavat doklady asi 10 let, a tes se na kontroly z FU
Jsem lopata takze jsem mega za rok nikdy neudelal. A myslim, ze clovek ktery se tady takhle hloupe pta a resi stravenky taky mega za rok neudela.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tommm

Re:Živnostenský list při běžném zaměstnání
« Odpověď #49 kdy: 25. 02. 2017, 20:24:57 »
Krvacej mi oci. Vazne. Ten vas Svarc. Vetsina tady ani nevi co to je a jake to musi naplnit znaky. Videl sem o tom max 2 rozumne komentare.
Pokud bude delat na ICO i kdyby pro jednoho zakaznika, tak se nejedna o "svarc". Musi se naplnit jeste spousta dalsich veci, aby slo o tomto smluvnim vztahu rict, ze je to mimo zakon.

Pokud nema naklady, jako ze IT clovek je vetsinou moc nema, tak si uplatni pausal 60%.

Atd. atp.

Tazateli, precti si zivnostensky zakon a vsechny veci k tomu "prilepene". Objevis tam uzasne veci a nebudes muset cist bludy na rootu.

Nevim ci pracujes jako kontraktor nebo ne, ale ja od roku 2005. Ja osobne jsem popotahovani ze strany zivnostaku nemel, ale nekolik mych pratel ano. Museli dokladovat co delali, kde delali, na cem delali.. takzo to spis zalezi pod koo se dostanes. Mozna na ne prislo udani cert vi...
Jedine kam chodim, tak to je FU, pokud mam skoro neustale vratku DPH. Tam prohlednpu fa a pohoda. Nikdy jim nevadila stejna firma

A kdyz je ted 60% pausel, kdo by fungoval na naklady, pokud mas teda jen sluzby

Ruzne obory, ruzne formy spoluprace a to vcetne tech "na hrane" :D
Co se tyka IT, tam sem zadne lidi bez pausalu nepotkal. Samozrejme se bavim o "kontraktorech". Jine to je, kdyz mam IT firmu.
V pripade kontraktora je dobre, si nechavat praci zprostredkovat pomoci nektere z mnoha agentur.
Spousta firem to takto preferuje, protoze nechteji mit kontrakt primo s clovekem a je to vyhodnejsi i pro kontraktora, protoze je "kryty" vetsi spolecnosti.
Samozrejme je to neco za neco a stoji to procenta ze zisku. Ale nikdo, kdo byl takto preprodavan si nestezoval.
Firmy aktivne hledaji tem lidem misto, je to v jejich zajmu, protoze maji nejaky profit.
Videl sem ceny okolo 5 - 10%.