Nekompatibilita Windows 10 a starých programů

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #30 kdy: 28. 02. 2017, 14:33:42 »
Nechci působit jako pesimista, ale tahle záplava bezpečnostních problémů může způsobit veliké problémy.nitelné. Je to veliký problém jak z hlediska špionáže, tak z hlediska možného odstavení služeb.

Uz aby to bylo. Cim driv, tim lip. Treba se probudi nejaky legislator a da vyrobcum nuz na krk.


j

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #31 kdy: 28. 02. 2017, 14:56:45 »

Pokud jsem si všiml, tak velikým problémem začíná být Linux a Android. Android je děravý jako řešeto, a navíc je distribuce záplat závislá na výrobcích HW, ...

Pokud sem si vsimnul zacinaj bejt naprost kritickej problem widle, sou totiz deravy jak reseto https://www.root.cz/zpravicky/v-prohlizeci-edge-je-zavazna-chyba-zaplata-byla-odlozena/  (to neni zdaleka jedina znama dira, dalsi viz napr ta co ji zverejnil google) a navic vyrobce SW na zaplaty sere a projistotu uz 3ti mesic  nevydava zadny.

jpu

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #32 kdy: 28. 02. 2017, 15:36:14 »
Citace
vyrobce SW na zaplaty sere a projistotu uz 3ti mesic  nevydava zadny
pred necelym tyzdnom sa instalovali nejake aktualizacie, pred mesiacom tiez. Tie 3 mesiace ste si zrejme vymysleli. Vy sa snazite potencionalnym citatelom tychto diskusii vymyt mozog uverejnovanim falosnych sprav.
Stale je to lepsie dostat update s oneskorenim, ako ho nedostat vobec, co je pripad Androidu, ktory je naozaj dieravy ako sito a od okamzitu kupy telefonu sa mozte tesit nanajvys na 1 aktualizaciu ak vobec.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #33 kdy: 28. 02. 2017, 16:16:42 »
linuxu bude v zari 26 let takze detske nemoci uz by mel mit davno za sebou, ja jsem ve fazi ze kdybych musel, tak bych ho na desktopu byl schopen provozovat a splnoval by veskere moje pozadavky na use cases po mem upraveni toho co potrebuju ale uprimne je to voser a misto vlastni prace furt neco nastavovat, konfigurovat, rozchazet, nic nejede out of the box po instalaci... skoda ze Linus hlavne v zacatcich neurcoval smer krome jadra i pro userland, nejlepsi by to bylo  tak a tak .. dneska uz asi muze rict co chce stejne by na nej vyvojari nebrali ohled, jede si to vlastni cestou ...

linux na desktop bych doporucil jen absolutne nenarocnemu uzivateli ktery pozaduje jen browser a libreoofice ve kterych travi 99% casu, jinak nema zadne pozadavky, defaultnimu nastaveni distribuce se prizpusobi, nic nechce ... trosku pokrocilejsi uzivatel coz je asi vetsina co ma trosku vetsi naroky musi byt pri seznameni s linuxem sokovana v jakem je stavu a jakou namahu stoji aby veci fungovaly jak potrebuji, neco co z windows sveta neznaj ale je to dobra skola clovek najednou pohlizi na win uplne jinak a vazi si toho ze tam veci funguji automaticky

Lol Phirae

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #34 kdy: 28. 02. 2017, 16:51:23 »
vetsina co ma trosku vetsi naroky musi byt pri seznameni s linuxem sokovana v jakem je stavu a jakou namahu stoji aby veci fungovaly jak potrebuji, neco co z windows sveta neznaj ale je to dobra skola clovek najednou pohlizi na win uplne jinak a vazi si toho ze tam veci funguji automaticky

Ano, já jsem například šokován, že aktualizace Windows buď vůbec nefungují (viz W7), nebo je naopak prakticky nelze vypnout (což dospělo až do té fáze, že nelze vypnout ani upgrade verze OS). Ale v obou případech to je plně automatické a zcela na <|>, jak je v Redmondu zvykem. Nesmírně tu automatizaci oceňuji.

Tuhle jsem zase ocenil, jak nějaký čurák v Redmondu při aktualizaci W2012R2 na W2016 zcela automaticky vypnul službu Netlogon, čímž jistě nesmírně přispěl k zabezpečení systému - bohužel ale také zcela přestala fungovat Active Directory, což je u řadiče domén jen takové menší lapálie, že...


Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #35 kdy: 28. 02. 2017, 17:18:06 »
proste z meho pohledu linux patri do rukou odbornikum, ti pak jsou schopni s nim delat i kouzla nevidane a pravdepodobne nemozne na windows, ale beznym smrtelnikum jako mne je to prilis narocne na spravu a za spravu platit nehodlam, pak by i zadarmo byl linux drahy ... windows si dokazu spravovat sam

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #36 kdy: 28. 02. 2017, 17:23:34 »
proste z meho pohledu linux patri do rukou odbornikum, ti pak jsou schopni s nim delat i kouzla nevidane a pravdepodobne nemozne na windows, ale beznym smrtelnikum jako mne je to prilis narocne na spravu a za spravu platit nehodlam, pak by i zadarmo byl linux drahy ... windows si dokazu spravovat sam
No jo hochu, ale v tom případě jsi sem asi zabloudil omylem a doporučuji brzký odchod, aby tě náhodou nenapadlo ten Linux třeba zkusit :D

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #37 kdy: 28. 02. 2017, 17:29:21 »
ja ho zkousim ale je to na mne asi moc narocny ... jakykoliv os beru jen jako platformu na odpaleni binarky, pokud umi dana binarka neco co na jinem os nenajdu a naplni nejake moje potreby reseni problemu pak mne takovy os zajima ... na linuxu se mi treba moc libi krusader moc bych ho chtel i na win, neumel by ho nekdo zkompilovat (asi je potreba kde) aby chodil na win aspon pres cygwin ?

j

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #38 kdy: 28. 02. 2017, 17:30:54 »
Na tebe sou narocny zjevne i widle ... protoze kdyby nebyly, tak bys umel pouzit ten prastenej guugl ... a treba bys zjistil, ze do widli se da klidne nainstalovat i cely KDE.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #39 kdy: 28. 02. 2017, 17:35:48 »
to samozrejme vim ale bude v nem chodit krusader ?

Lael.Ophir

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #40 kdy: 28. 02. 2017, 17:54:44 »

Pokud jsem si všiml, tak velikým problémem začíná být Linux a Android. Android je děravý jako řešeto, a navíc je distribuce záplat závislá na výrobcích HW, ...

Pokud sem si vsimnul zacinaj bejt naprost kritickej problem widle, sou totiz deravy jak reseto https://www.root.cz/zpravicky/v-prohlizeci-edge-je-zavazna-chyba-zaplata-byla-odlozena/  (to neni zdaleka jedina znama dira, dalsi viz napr ta co ji zverejnil google) a navic vyrobce SW na zaplaty sere a projistotu uz 3ti mesic  nevydava zadny.

Hmm, linkujete tu (jednu) chybu co zveřejnil Google.

Ohledně té děravosti: v roce 2016 měl jen kernel Linuxu 217 vulnerabilities, nemluvě o distrech. Celé Windows 10 jich měly 172. Ono je dobré dát víc na fakta než na dojmy.
http://www.cvedetails.com/top-50-products.php?year=2016

j

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #41 kdy: 28. 02. 2017, 17:57:46 »
Jo tovizejo lulane ... to uz sme tu probirali aspon tisickrat ze? Ty tvoje blaboly zcela z cesty kde za chybu oznacujes preklep v komentari a na strane widli pocitas jeden patch jako jednu chybu, pricemz tech chyb je tam stovka.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #42 kdy: 28. 02. 2017, 18:13:50 »

Pokud jsem si všiml, tak velikým problémem začíná být Linux a Android. Android je děravý jako řešeto, a navíc je distribuce záplat závislá na výrobcích HW, ...

Pokud sem si vsimnul zacinaj bejt naprost kritickej problem widle, sou totiz deravy jak reseto https://www.root.cz/zpravicky/v-prohlizeci-edge-je-zavazna-chyba-zaplata-byla-odlozena/  (to neni zdaleka jedina znama dira, dalsi viz napr ta co ji zverejnil google) a navic vyrobce SW na zaplaty sere a projistotu uz 3ti mesic  nevydava zadny.

Hmm, linkujete tu (jednu) chybu co zveřejnil Google.

Ohledně té děravosti: v roce 2016 měl jen kernel Linuxu 217 vulnerabilities, nemluvě o distrech. Celé Windows 10 jich měly 172. Ono je dobré dát víc na fakta než na dojmy.
http://www.cvedetails.com/top-50-products.php?year=2016
Lulánku... uvědomuješ si, že když jsou k dispozici zdrojáky, hledají se chyby poněkud lépe? Ty čísla jsou spíš ostuda pro MS  :P A docela by mě zajímalo, jestli existuje nějaká statistika, jak dlouho průměrně trvá oprava chyby po nahlášení... Od toho by se nám totiž asi i odvíjelo, kolik známých zranitelností je průměrně v jeden čas v systému... a to už by asi byly kapánek jiný čísílka, co? :P

jpu

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #43 kdy: 28. 02. 2017, 18:16:13 »
J:
Tazko sa ti pocuva pravda a citaju fakty, ze ano?

jpu

Re:Nekompatibilita Windows 10 a starých programů
« Odpověď #44 kdy: 28. 02. 2017, 18:17:50 »
Tuxik:
Ked su k dispozicii zdrojaky, preco ma linuxovy kernel viac zranitelnosti ako w10? :D
Obmedzenost linuxakov je fascinujica. Ale budu kopat aj z posledneho