Wi-Fi v telefonu přes PC s Windows

Frantis

Wi-Fi v telefonu přes PC s Windows
« kdy: 24. 02. 2017, 09:09:44 »
Mám v práci počítač s Windows 10 a řeším problém, jak zařídit, abych mohl na svém mobilním telefonu (s Android 6) využívat internetové připojení v pc. Zkoušel jsem spojit pc s telefonem přes USB a v telefonu povolit možnost připojení přes USB. Telefon se ale tváří, že je offline. Napadla mě také možnost, že bych si koupil nějaký wifi access point a zapojil ho do USB u počítače-nevím však jak na to a hlavně nemám na pc administrátorské práva. Co navrhujete?
« Poslední změna: 24. 02. 2017, 09:18:16 od Petr Krčmář »


ja

Re:Wi-Fi v telefonu přes PC s Windows
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2017, 09:43:57 »
windows vie vytvorit wifi access point ak mas wifi modul naistalovany , je na to par cmd prikazov. lenze ak tu wifi pouzivas na na pripojenie pc von , tak v tom pripade to nepojde.
ked ti toto spravis, mal by si byt schopny sa pripojit telefonom k pocitacu .
potom este musis spravit to , ze nazdielas "internet" pre ten access point z sietovky , ci aky interface pouzivas na pripojenie PC k netu.
a tu moze byt problem , ze na to nebudes mat prava.

Jirsákova tchýně

Re:Wi-Fi v telefonu přes PC s Windows
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2017, 10:01:21 »
Bez admina může tak leda píchnout ethernet do AP, do dalšího portu píchnout PC a čekat, až ho vyrazej z práce.

Activator

Re:Wi-Fi v telefonu přes PC s Windows
« Odpověď #3 kdy: 24. 02. 2017, 10:02:36 »
Az je PC pripojene ethernetom tak mozes pouzit interny wifi modul. Az je pripojene wifinou tak potrebujes dalsi USB wifi dongle co do neho pichnes a na ten sa bude pripajat telefon.

Re:Wi-Fi v telefonu přes PC s Windows
« Odpověď #4 kdy: 24. 02. 2017, 12:07:02 »
windows vie vytvorit wifi access point ak mas wifi modul naistalovany , je na to par cmd prikazov. lenze ak tu wifi pouzivas na na pripojenie pc von , tak v tom pripade to nepojde.
ked ti toto spravis, mal by si byt schopny sa pripojit telefonom k pocitacu .
potom este musis spravit to , ze nazdielas "internet" pre ten access point z sietovky , ci aky interface pouzivas na pripojenie PC k netu.
a tu moze byt problem , ze na to nebudes mat prava.

Ale on to chce obráceně...

Poodle mne bez admin prav stejne nerozjede, protoze i kdyz to na sdilis pres kabel tak musis nainstalovat ovladace...


Fantomas

Re:Wi-Fi v telefonu přes PC s Windows
« Odpověď #5 kdy: 24. 02. 2017, 12:34:23 »
No pokud chces v praci vymyslet kraviny, tak dej rovnou vypoved.