Nesouhlas s nadřízeným

maliga

Nesouhlas s nadřízeným
« kdy: 21. 02. 2017, 08:41:04 »
Stalo se vam nekdy, ze jste resili situaci, kdy jste nesouhlasili se svym nadrizenym? Dal vam ukol, aby jste udelali/naprogramovali neco a to neco se vam nezdalo, vnitrne jste citili, ze to neni dobre rozhodnuti? Jak se zachovate v takovem pripade?
« Poslední změna: 21. 02. 2017, 10:15:25 od Petr Krčmář »


abc

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #1 kdy: 21. 02. 2017, 08:50:59 »
Kdyz nemas argumenty na obhajeni toho, ze je to blbost tak to udelej a je to :)

maliga

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #2 kdy: 21. 02. 2017, 08:56:07 »
Co kdyz by argumenty byli?

maliga

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #3 kdy: 21. 02. 2017, 09:07:50 »
jednoduse. argumenty mate, jenomze nadrizenej je neakceptuje a vy vnitrne citite, ze je to chujovina delat to tak, ja to chce on.

fredy999

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #4 kdy: 21. 02. 2017, 09:18:52 »
Ak si podriadený, drž hubu a krok.
Ak sa ti nepáči, už zajtra môžeš byť inde.
Nepredpokladám že ťa tam držia nasilím  :)


Jamie

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #5 kdy: 21. 02. 2017, 09:26:50 »
Pokud nadřízenému řekneš nějaký argument, on jej neakceptuje, tak to udělej a veškeré následky té blbosti bude mít na hlavě on. Potrestat tě za to nesmí, jelikož jsi ho na to upozornil.

Ondro

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2017, 09:27:43 »
Mas dve moznosti.
Bud to aj napriek tomu urobis alebo si hladaj inu pracu.
V prvom pripade by som si niekde urobil zapis(poznamku do zdrojoveho kodu, mail sefovi,...) s pripomienkami/vyhradami aby to bolo zdokumentovane aby sa k tomu dalo v buducnosti vratit.

X krat som nesuhlasil so sefom. Niekedy mi da za pravdu a zmeni to, niekedy mi da za pravdu a nezmeni to, niekedy mi neda za pravdu a nezmeni to, niekedy nema chut ma pocuvat a vyhne sa mi.
Zaklad je sa ozvat a zvysok je uz na sefovi. On berie na seba zodpovednost.

javaman ()

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #7 kdy: 21. 02. 2017, 10:29:22 »
Pokud nadřízenému řekneš nějaký argument, on jej neakceptuje, tak to udělej a veškeré následky té blbosti bude mít na hlavě on. Potrestat tě za to nesmí, jelikož jsi ho na to upozornil.

Takhle to dělají lopaty, protože je to naučí ve škole. Dělá se to tak, že šéfa pošleš do hajzlu a uvidíš. Dělání blbostí nech pro lopaty.

Kolikrát jsem slyšel, že to není moje věc a že následky nebudou na mně. Smůla, ale takhle se nepracuje na profi úrovni.

jpu

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #8 kdy: 21. 02. 2017, 10:37:16 »
Citace
Dělá se to tak, že šéfa pošleš do hajzlu a uvidíš.
uvidi akurat tak vypoved. treba vediet s ludmi aj jednat, byt asertivny. existuje moznost ist inam, ale nie niekoho posielat do (_|_).
Ze ty si este nikdy nikde nepracoval, a ak ano, tak ta odtial vyhodili z dvoch dovodov: 1. - nic nevies, 2. - spravas sa ako totalny blb.

Jamie

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #9 kdy: 21. 02. 2017, 10:38:22 »
Takhle to dělají lopaty, protože je to naučí ve škole. Dělá se to tak, že šéfa pošleš do hajzlu a uvidíš. Dělání blbostí nech pro lopaty.

Kolikrát jsem slyšel, že to není moje věc a že následky nebudou na mně. Smůla, ale takhle se nepracuje na profi úrovni.
Takhle se ale vystavuješ riziku že tě vyhodí za hrubé porušení pracovní smlouvy.

P.

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #10 kdy: 21. 02. 2017, 10:58:33 »
Ono se taky může stát, že ten šéf ví co dělá a proto neakceptuje tvoje argumenty. Jenže Root je plnej těch, co ví všechno nejlíp, pod kilo by nevstali z postele a všichni jsou na ně krátký.

javaman ()

Re:Nesouhlas s nadrizenym
« Odpověď #11 kdy: 21. 02. 2017, 13:17:15 »
Takhle to dělají lopaty, protože je to naučí ve škole. Dělá se to tak, že šéfa pošleš do hajzlu a uvidíš. Dělání blbostí nech pro lopaty.

Kolikrát jsem slyšel, že to není moje věc a že následky nebudou na mně. Smůla, ale takhle se nepracuje na profi úrovni.
Takhle se ale vystavuješ riziku že tě vyhodí za hrubé porušení pracovní smlouvy.

A? Za prvé to nikdo neudělá a za druhé to není problém. Nebo jak to máš udělat? Prostě mu řekneš, že na něj kašleš, protože je debil a ty nejsi žádná lopata.

Ono se taky může stát, že ten šéf ví co dělá a proto neakceptuje tvoje argumenty. Jenže Root je plnej těch, co ví všechno nejlíp, pod kilo by nevstali z postele a všichni jsou na ně krátký.

Tak určitě, proto dělá šéfa :D

Pokud si mě někdo najme, tak snad proto, že já vím, co dělám, ne? On ať si řeší svoje hloupé Excely a mě nechá pracovat.

dsfasdfasdfasd

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #12 kdy: 21. 02. 2017, 14:23:45 »
a co to doma udelat svym zpusobem, porovnat si mezi obema resenimi napr. vypocetni narocnost, rychlost, cistotu kodu apod.
a vysledky ukazat sefovi.

javaman ()

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #13 kdy: 21. 02. 2017, 14:44:03 »
a co to doma udelat svym zpusobem, porovnat si mezi obema resenimi napr. vypocetni narocnost, rychlost, cistotu kodu apod.
a vysledky ukazat sefovi.

Ztráta času s lopatou. Pokud vím, že moje řešení je lepší, tak si to nemusím zkoušet. Jestli mi nevěří, tak je tam stejně problém. Ale chápu, že někde ve škole by podobný přístup byl fajn. Jen reálně nikdo nemá na podobné nesmysly čas. Říct dětem, že na ně nemáš čas, protože musíš šéfovi něco dokázat po pracovní době ;D

gaud

Re:Nesouhlas s nadřízeným
« Odpověď #14 kdy: 21. 02. 2017, 14:50:22 »
Sem dej ten tvuj a jeho navrh a my ti to tady rozřešíme. Možná, žes to je špatně podal. Kdybys mi to poslal mailem a udělal tam takové hrubky jako v těch dvou příspěvcích dole, taky bych tě ignoroval a myslel si, že jsi poleno. Pravda se přeceňuje, forma je taky důležitá. Např. "aby jste", "argumenty byli"...