Přenos velkých souborů mezi servery

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přenos velkých souborů mezi servery
« Odpověď #15 kdy: 18. 02. 2017, 11:36:47 »
Kontrola asi neuškodí, ale rsync checksum souborů kontroluje sám.

Pokud je nekdo nervozni, ze mohlo dojit k chybe, tak lze vynutit kompletni kontrolu i u souboru, kde sedi cas a velikost: --checksum a nejspis by to udelal i --ignore-times.

Pokud souboru neni mnoho, tak si lze nechat spocitat md5sum na obou koncich a jednoduse mrknout, jestli to sedi.


hugochavez

Re:Přenos velkých souborů mezi servery
« Odpověď #16 kdy: 19. 02. 2017, 04:02:48 »
"Chtel bych se zeptat, co je nejlepsi pri  prenosu dat na server, ze serveru, mezi servery.
hash kontrola ?......odolny proti nestabilite internetu...u velkych souboru moznost navazani v pripade preruseni......."

Nejjednodussi pro tebe asi bude pouzit tohle
 https://en.wikipedia.org/wiki/Syncthing  -->Efficient syncing is achieved via compression of metadata or all transfer data, block re-use and lightweight scanning for changed files, once a full hash has been computed and saved.

 https://syncthing.net/  --> Simple. Syncthing doesn't need IP addresses or advanced configuration: it just works, over LAN and over the Internet. Every machine is identified by an ID. Just give your ID to your friends, share a folder and watch: UPnP will do if you don't want to port forward or you don't know how. Synchronize as many folders as you need with different people.

Kdyz se ptas na velky soubory tak tipuju ze chces zalohovat na server naky videa, bitmapy apod.
Sam to pouzivam na serveru ze kteryho semi replikujou files do founu, pripadne kdyz chci nekomu nasdilet neco tak mu to nasypu do jeho folderu co ma vyhrazenej na serveru a on kdyz si zapne PC a pripoji na net tak se mu to nareplikuje do jeho lokalniho folderu.

Ma to autentifikaci obou stran, je to sifrovany a vyvojar je Sved sedici ve Svedsku.

Vzniklo to jako open-source alternativa k uzavrenymu https://en.wikipedia.org/wiki/Resilio_Sync  ktery taky funguje dobre a to zejmena k volnemu sireni napr.podcastu po svete, protoze nepotrebuje "pridani kontaktu/autentizaci druhe strany", ale u ktereho kdyz byli tvurci dotazani jak protokol funguje tak se akorat vzdycky kroutili jak uzovky a misto odpovedi poslali jen PR kecy.

"Pouziti torrent protokolu - netusim jak na to......Sitari tento protokol nemaji radi kvuli castemu "zneuzivani" a byva i zakazan..."
To se da obejit prenastavenim standartnich znamych BT portu na jine, ci zapnutim "protocol obfuscation" v nekterych klientech. Pouzivani DHT taky pomaha protoze BT klient komunikuje ciste P2P a nepinka pravidelne urcite tracker-IP cehoz si ISP muze snadno vsimnout. Samozrejme ze pres DPI se da odhalit ledacos ale na HW toho typu vetsina ISP v CR nema $.
Tohle pouzivaj big ISP v USA kdy ti schvalne kriplej BT anebo Skype aby ti pak nasledne mohli vnutit jejich vlastni sluzby poskytujici to samy samozrejme za patricne vypalne.

"Sitari tento protokol nemaji radi..."
Dokud plati net-neutrality tak je sitarum kulovy do toho jaky protokoly chtes ty jako zakaznik provozovat -pokud nejde o firemni sit, tam rozhoduje majitel protoze ty nejsi zakaznik ale zamestnanec  ;)
Sitari se maj hlavne starat o stabilitu site a nizkou latenci. BT protokol nemaj obvykle ISP radi predevsim proto, ze dokaze vyuzit do mrte pridelenou bandwidth a kdyz to takle udela vic useru tak se v plny nahote ukaze ze milej ISP slibuje a kasiruje od BFU za trafik kterej vubec neni schopnej dodat (overselling)
http://stopthecap.com/2011/01/31/when-providers-oversell-the-network-paying-for-10mbps-service-getting-1-2mbps-service-instead/

hugochavez

Re:Přenos velkých souborů mezi servery
« Odpověď #17 kdy: 20. 02. 2017, 00:24:14 »
jeste na doplneni-NextCloud (coz je novy projekt od lidi co puvodne vyvijeli OwnCloud do doby nez je v nejlepsim kapitalistickem stylu z iluzi vylecili US angel-investors)  ma taky zabudovanou funkci pro sdileni souboru.....
BTW- tady je srovnani ruznych softu: https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_file_synchronization_software