Lepší upltatnění - PHP nebo Python?

gll

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #15 kdy: 17. 02. 2017, 14:18:31 »
Na webhosting s PHP si můžeš dát tak leda osobní blog ve wordpressu.

To není pravda. Může na tom běžet cokoli.


kapitan

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #16 kdy: 17. 02. 2017, 14:19:30 »
Jak mi vysvětlil jeden známý, mít firmu co produkuje PHP aplikace je dobrý obchodní plán, protože vždycky sežene velmi levné programátory.

I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

jak si na to prisel?

Python kod by mel byt kratsi a citelnejsi
A PHP web frameworky proti  Django/Flask taky nic moc

Kit

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #17 kdy: 17. 02. 2017, 14:30:50 »
Jak mi vysvětlil jeden známý, mít firmu co produkuje PHP aplikace je dobrý obchodní plán, protože vždycky sežene velmi levné programátory.

I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

jak si na to prisel?

Python kod by mel byt kratsi a citelnejsi
A PHP web frameworky proti  Django/Flask taky nic moc

K čemu jsou v PHP frameworky? Snad jen kvůli tomu, aby bránily OOP, protože s nimi se objektově programovat nedá.

PHP má lepší vazby na další jazyky, se kterými spolupracuje, velikost kódu je srovnatelná. Python je spíš pro univerzální použití.

gll

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #18 kdy: 17. 02. 2017, 14:38:31 »
jak si na to prisel?

Python kod by mel byt kratsi a citelnejsi
A PHP web frameworky proti  Django/Flask taky nic moc

I v PHP se dá psát krátký a čitelný kód. Na něco je to opravdu rychlejší. Vše se vypisuje přímo do stránky, není třeba sledovat nic navíc.

Kvalitní frameworky jsou hlavní výhoda pythonu. PHPkaři v minulosti až moc ujížděli na návrhových vzorech a různých javismech. Moderní PHP moc neznám.

javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #19 kdy: 17. 02. 2017, 14:43:54 »
Na webhosting s PHP si můžeš dát tak leda osobní blog ve wordpressu.

To není pravda. Může na tom běžet cokoli.

Může, ale profík to neudělá. Na blogísek to klidně použij.

Jak mi vysvětlil jeden známý, mít firmu co produkuje PHP aplikace je dobrý obchodní plán, protože vždycky sežene velmi levné programátory.

I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

jak si na to prisel?

Python kod by mel byt kratsi a citelnejsi
A PHP web frameworky proti  Django/Flask taky nic moc

A nejlepší a nejrychlejší je stejně Java, takže nevím, co tu vůbec řešít s nějakými paskvily.


Polymath

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #20 kdy: 17. 02. 2017, 14:50:47 »
Na webhosting s PHP si můžeš dát tak leda osobní blog ve wordpressu.

To není pravda. Může na tom běžet cokoli.

Může, ale profík to neudělá. Na blogísek to klidně použij.

Jak mi vysvětlil jeden známý, mít firmu co produkuje PHP aplikace je dobrý obchodní plán, protože vždycky sežene velmi levné programátory.

I ten vývoj jde v PHP o něco rychleji, takže celkově je ten výsledný produkt levnější a konkurenceschopnější.

jak si na to prisel?

Python kod by mel byt kratsi a citelnejsi
A PHP web frameworky proti  Django/Flask taky nic moc

A nejlepší a nejrychlejší je stejně Java, takže nevím, co tu vůbec řešít s nějakými paskvily.
Nejrychlejší je assembler.

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #21 kdy: 17. 02. 2017, 15:04:15 »
Kvalitní frameworky jsou hlavní výhoda pythonu. PHPkaři v minulosti až moc ujížděli na návrhových vzorech a různých javismech. Moderní PHP moc neznám.
V posledních pár letech jsem po velmi dlouhé odmlce k PHP trochu přičichnul a dost mě překvapilo, jak silně konverguje k Javě. Nevím zda je to úplně šťastná volba.

javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #22 kdy: 17. 02. 2017, 15:07:26 »
Nejrychlejší je assembler.

To vůbec. Jde o rychlost vývoje, údržby, nástroje, ekosystém, atd. Assembler nemá šanci skoro v ničem, stejně jako PHP.

javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #23 kdy: 17. 02. 2017, 15:08:27 »
Kvalitní frameworky jsou hlavní výhoda pythonu. PHPkaři v minulosti až moc ujížděli na návrhových vzorech a různých javismech. Moderní PHP moc neznám.
V posledních pár letech jsem po velmi dlouhé odmlce k PHP trochu přičichnul a dost mě překvapilo, jak silně konverguje k Javě. Nevím zda je to úplně šťastná volba.

Přesně tak, každý by chtěl být tak úžasný. Jen to je ten problém, že za deset let budeš mít v PHP to co v Javě dnes. Není žádný důvod ho používat.

Polymath

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #24 kdy: 17. 02. 2017, 15:43:43 »
Nejrychlejší je assembler.

To vůbec. Jde o rychlost vývoje, údržby, nástroje, ekosystém, atd. Assembler nemá šanci skoro v ničem, stejně jako PHP.
V běhu.

javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #25 kdy: 17. 02. 2017, 15:49:09 »
To se nedá říct, protože záleží na tom, kdo to bude psát a jak se to přeloží. Ale beru, že obecně by to rychlejší být mělo. Jen na všem ostatním ztratíš tolik peněz, že se to nevyplatí. PHP je na tom podobně, jen je ještě pomalé k tomu :D

Polymath

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #26 kdy: 17. 02. 2017, 15:59:35 »
To se nedá říct, protože záleží na tom, kdo to bude psát a jak se to přeloží. Ale beru, že obecně by to rychlejší být mělo. Jen na všem ostatním ztratíš tolik peněz, že se to nevyplatí. PHP je na tom podobně, jen je ještě pomalé k tomu :D
Kdo to bude psát je důležité vždy. Předpokládá se profi kód. Takové SIMD většina jinak než ručním asemblerem nejde.

lazywriter

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #27 kdy: 17. 02. 2017, 16:14:16 »
To záleží na tom, jestli chceš být programátor nebo mula na webovky a nic jinýho.

x

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #28 kdy: 17. 02. 2017, 17:05:57 »
To je zase flame :)

Dilema php vs python jsme ve firmě řešili před půl rokem. Argument, že php programátoři jsou levnější taky zazněl, ale je to blbost. Ano, v průměru jsou levnější, protože v php je hodně špatných programátorů. Dobrých programátorů je málo a jsou drazí, bez ohledu na jazyk. Nakonec jsme z pragmatických důvodů zvolili Django a zpětně vůbec nelitujeme. A kolega, který preferoval php/Laravel se Django výborně naučil během pár týdnů a nestěžuje si.

Já silně preferuju Python, ale říkat, že php je na blogísky je dost ubohé, viz třeba https://slack.engineering/taking-php-seriously-cf7a60065329#.p040339ji

Pokud bych před něčím varoval, tak je to Nette, to je strašná věc. Ale i v php existují dobré frameworky. A i pythonu se dá psát hnus.

javaman ()

Re:Lepší upltatnění - PHP nebo Python?
« Odpověď #29 kdy: 17. 02. 2017, 17:12:27 »
Nejen PHP je na blogísky, to Django také. Na jednoduché věci super věc, ale jakmile chce člověk víc, tak není šance. Pro začátek ale fajn a  později můžete použít něco lepšího.