IPsec server na Windows 7

IPsec server na Windows 7
« kdy: 08. 07. 2013, 17:13:21 »
Ahoj, neznáte nějaký program (ideálně komerčně bezplatný) co vytvoří na MS Windows 7 Professional IPsec server? Potřebuji se připojit k tomuto OS pomocí Netgear routeru. Veřejnou IP adresu má ovšem pouze onen desktop s MS Windows 7 Professional.

Děkuji za nápady


Rhinox

Re:IPsec server na Windows 7
« Odpověď #1 kdy: 08. 07. 2013, 17:35:16 »
IPsec SERVER? To co jako ma byt? Ja znam VPN-server pres IPsec, jenze IPsec servr? O tom sem jeste nic neslysel...

Re:IPsec server na Windows 7
« Odpověď #2 kdy: 08. 07. 2013, 17:47:00 »
IPsec SERVER? To co jako ma byt? Ja znam VPN-server pres IPsec, jenze IPsec servr? O tom sem jeste nic neslysel...
Už mi to nemyslí. Samozřejmě jsem myslel VPN server přes IPsec.

M.

Re:IPsec server na Windows 7
« Odpověď #3 kdy: 08. 07. 2013, 21:02:45 »
Na win7 komplu pustit mmc, zvolit přidat modul snap-in, vybrat modul "Zásady zabezpečení protokolu IP" a klikat?
Netuším, zda to zvládne NAT-T na straně toho routeru (používal jsem to naposledy pod W2K a tam to NAT nezvládalo).
Čekat na požadavek na připojení od jiného počítače to umí (podporuje ověření Kerberos/certifikát/sdílený klíč). Myslím, že fungoval jak IPsec tunel, tak i transport režim.

j

Re:IPsec server na Windows 7
« Odpověď #4 kdy: 08. 07. 2013, 22:12:15 »
jj, widle by to mely umet nativne, ale nikdy sem to nerozchozoval, takze zkusenosti nemam. Jenom bacha na vec, pokud to hodlas pouzivat jinak, nez jako "soukroma osoba", tak pocitej s tim, ze to neni legalni. Pokud bys pres to hodlal nechat pripojovat 50lidi k nejaky appce ... tak na to potrebujes win srv + caly.