Zamrzající Linux

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #30 kdy: 20. 02. 2017, 08:48:11 »
Aha, tak to asi vím. Máte tam kernel > 4.8? Jestli jo, tak dejte starší. Od 4.9 jsou tam nějaké regrese v ovladači pro starší Intel grafiky. Mám D830, kolega D630 a je to to samé. Starší kernel to vyřeší.

Ubuntu 16.10 má jádro 4.8. Já jsem zkoušel i 4.9 a nic. Zkusím ještě ten downgrade na 4.4.

Pardon, mělo být >= 4.8.


Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #31 kdy: 21. 02. 2017, 13:18:18 »
Tak jsem na konec nainstaloval Ubuntu 16.04.1 s původním jádrem 4.4 a vše funguje. Problém je tedy někde v nových jádrech.

Nicméně to nepovažuji za výhru... Spíše ústup. V dubnu bych rád nainstaloval Ubuntu 17.04. To jsem zvědavý co budu dělat.

nobody(ten pravej)


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #33 kdy: 22. 02. 2017, 00:42:43 »
Tak jsem na konec nainstaloval Ubuntu 16.04.1 s původním jádrem 4.4 a vše funguje. Problém je tedy někde v nových jádrech.

Nicméně to nepovažuji za výhru... Spíše ústup. V dubnu bych rád nainstaloval Ubuntu 17.04. To jsem zvědavý co budu dělat.

No teda, řešit výměnu jednoho balíčku (linux-image) reinstalací celého OS to je teda nářez. Já v Debianu couvnul na starý kernel a je to.
Téhle regrese je plný net, netýká se to samozřejmě jen Dellu, ale všech starších grafik od Intelu, takže předpokládám, že to velmi rychle opraví.

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #34 kdy: 22. 02. 2017, 07:39:55 »


Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #35 kdy: 22. 02. 2017, 07:42:51 »
No teda, řešit výměnu jednoho balíčku (linux-image) reinstalací celého OS to je teda nářez. Já v Debianu couvnul na starý kernel a je to.
Téhle regrese je plný net, netýká se to samozřejmě jen Dellu, ale všech starších grafik od Intelu, takže předpokládám, že to velmi rychle opraví.

Tak já jsem ten systém měl stejně čerstvě nainstalovaný, nastaveno zatím pár drobností, takže reinstalace byla otázka chvilky. Chtěl jsem se právě vyhnout kombinaci novějšího vydání s nepodporovaným kernelem. Možná zbytečně, nevím.

Asi jsem hledal nějak špatně, jelikož mně právě nepřišlo, že by si na to moc lidí někde stěžovalo.

R

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #36 kdy: 22. 02. 2017, 08:18:27 »
Asi jsem hledal nějak špatně, jelikož mně právě nepřišlo, že by si na to moc lidí někde stěžovalo.
Přesně tak.
Mně zrovna tak.
Navíc já jsem nabyl dojmu, že tím, že si na to moc lidí nestěžuje (není toho moc na netu), tak nebudou vývojáři kernelu nebo tací kteří Intel drivery pro linux řeší intenzivně napravovat tento problém v ovladači k CPU/chipsetu, který se používal před cca 10 lety.
Standartní BFU používající OS na bázi Linuxu :)

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #37 kdy: 22. 02. 2017, 18:50:49 »
Nevím jestli to pomůže, ale u bratra mě pomohl přidat parametr do grubu. Viz. http://janouskovi.net/11-operani-systemy/linux/154-acer-e1-510

nobody(ten pravej)

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #38 kdy: 22. 02. 2017, 20:45:08 »
Nevím jestli to pomůže, ale u bratra mě pomohl přidat parametr do grubu. Viz. http://janouskovi.net/11-operani-systemy/linux/154-acer-e1-510
tohle uz psal Jenda, nicmene tazatel ma 10let starj notas s C2D, problem s cstate je s 2-3 roky starejma BayTrail

jinak tazateli pomohlo downgrade na 4.4 jadro, s tim maji BayTrail pritom problemy take (bez cstate stahle na 1)

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #39 kdy: 23. 02. 2017, 08:47:07 »
Nevím jestli to pomůže, ale u bratra mě pomohl přidat parametr do grubu. Viz. http://janouskovi.net/11-operani-systemy/linux/154-acer-e1-510
Toto, včetně dalších parametrů jádra co tu radili ostatní jsem zkoušel a nic.

kapr

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #40 kdy: 23. 02. 2017, 17:17:38 »
Nevím jestli to pomůže, ale u bratra mě pomohl přidat parametr do grubu. Viz. http://janouskovi.net/11-operani-systemy/linux/154-acer-e1-510
Toto, včetně dalších parametrů jádra co tu radili ostatní jsem zkoušel a nic.

A jsi si jistej, ze to neni HW zavada? Spust z nejakyho USB stres test nech to bezet pres noc a uvidis jestli to prezilo nebo ne. Nekdy jsou ty HW zavady docela mrchy, ze se to projevuje "random", takze trva dlouho prijit na to co to je. Zkus vyndat ramku po ramce, mozna je jedna z nich vadna (obcas se mi stalo, ze az pri nejaky zatezi a teplote, jinak memtest byl v poradku). Muze to bejt zdroj, muze to bejt spousta veci.

nobody(ten pravej)

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #41 kdy: 23. 02. 2017, 19:51:06 »
A jsi si jistej, ze to neni HW zavada?[...] Muze to bejt zdroj, muze to bejt spousta veci.

ano, napr. regrese v novem jadre, jak tazatel uz zjistil ;)

Tak jsem na konec nainstaloval Ubuntu 16.04.1 s původním jádrem 4.4 a vše funguje. Problém je tedy někde v nových jádrech.

kapr

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #42 kdy: 24. 02. 2017, 16:15:21 »
A jsi si jistej, ze to neni HW zavada?[...] Muze to bejt zdroj, muze to bejt spousta veci.

ano, napr. regrese v novem jadre, jak tazatel uz zjistil ;)

Tak jsem na konec nainstaloval Ubuntu 16.04.1 s původním jádrem 4.4 a vše funguje. Problém je tedy někde v nových jádrech.

Tak to by mu snad mohlo pomoct podiffovat kernel konfigy proti sobe a mohl by na to prijit.

nobody(ten pravej)

Re:Zamrzající Linux
« Odpověď #43 kdy: 24. 02. 2017, 20:35:57 »
Tak to by mu snad mohlo pomoct podiffovat kernel konfigy proti sobe a mohl by na to prijit.
sance ze je to v konfigu je minimalni, takze pokud po nem nechces aby podiffoval kernel zdrojaky, dohledal sekci ktera by mohla nelat problem, dohledal ktereke kernel commity do toho sahali a vsechny postupne revertoval a/nebo backportoval zmeny do puvodniho jadra aby zjistil v cem zacal bejt problem a/nebo neco jineho co proste uzivatel co dava dotaz do poradny asi resit nikdy nebude/nemuze ;)