Virtuální plochy na Windows

nobody(ten pravej)

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #30 kdy: 27. 02. 2017, 22:24:54 »
http://www.zive.sk/clanok/123395/linuxove-distribucie-obsahuju-vaznu-chybu-jej-odhalenie-trvalo-11-rokov
to bude asi tym, ze ho nikto nepouziva ;)

kdybys nebyl MS troll, tak bys vedel ze neni dulezite kdy byla odhalena chyba, ale kdy byla vydana oprava na chybu, coz v pripade tveho linku bylo obratem, v pripade tohoto v nedohlednu ;)
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/411712-chyba-ohrozuje-stovky-milionu-uzivatelu-windows-oprava-je-v-nedohlednu.html


jpu

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #31 kdy: 28. 02. 2017, 07:47:27 »
http://www.zive.sk/clanok/123395/linuxove-distribucie-obsahuju-vaznu-chybu-jej-odhalenie-trvalo-11-rokov
to bude asi tym, ze ho nikto nepouziva ;)

kdybys nebyl MS troll, tak bys vedel ze neni dulezite kdy byla odhalena chyba, ale kdy byla vydana oprava na chybu, coz v pripade tveho linku bylo obratem, v pripade tohoto v nedohlednu ;)
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/411712-chyba-ohrozuje-stovky-milionu-uzivatelu-windows-oprava-je-v-nedohlednu.html
opravu urobil redhat, otazne je, ci aj ine distribucie. ale ide o to, ze 11 rokov, co znaci len to, ze linux nikto nepouziva, inac by bola chyba objavena skor. Takto mohli aj tych par % uzivatelov zneuzivat celych 11 rokov ;).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #32 kdy: 28. 02. 2017, 09:40:16 »
opravu urobil redhat, otazne je, ci aj ine distribucie. ale ide o to, ze 11 rokov, co znaci len to, ze linux nikto nepouziva, inac by bola chyba objavena skor. Takto mohli aj tych par % uzivatelov zneuzivat celych 11 rokov ;).

Tak jiste. To u konkurence jsou jini kabrnaci, tam chyby lepi nekdy uz po 16 letech: https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Metafile_vulnerability

Ale nekdy to trva trochu dele, asi se jedna o komplikovane chyby:
17 let: https://www.theregister.co.uk/2010/01/19/microsoft_escalation_bug/

19 let: http://www.pcworld.com/article/2846004/microsoft-fixes-severe-19-year-old-windows-bug-found-in-everything-since-windows-95.html

20 let: http://gadgets.ndtv.com/laptops/news/millions-of-windows-pcs-vulnerable-to-20-year-old-bug-860899

A nekdy se na to rovnou vyserou: http://www.zdnet.com/article/windows-attack-can-steal-your-username-password-and-other-logins/

Jo, kupte si Widle, tam se zadna 11 let stara chyba nenajde, akorat 16 az 20 let.

jpu

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #33 kdy: 28. 02. 2017, 10:04:12 »
Jo, kupte si Widle, tam se zadna 11 let stara chyba nenajde, akorat 16 az 20 let.
Veru, radsej si kupim Windows (zatial som si ho nikdy nekupil, nemusel som), na ktorom sa nemusim starat takmer o nic, a mozem sa plnohodnotne venovat praci a nie nastavovat system. Mam podporu, co sa tyka driverov, podpora profesionalnych aplikacii (napr. Visual Studio), podpora hier, kompatibilita aplikacii, virtualna realita. Ja sa nepotrebujem stourat v systeme, aby som nieco rozbehal. Ja potrebujem sadnut k pocitacu a pracovat. Windows mi to umoznuje. Takze ano, radsej si kupim windows. Linux ma X distribucii a nikto ich nechce. Cim to bude?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #34 kdy: 28. 02. 2017, 11:18:16 »
Veru, radsej si kupim Windows (zatial som si ho nikdy nekupil, nemusel som),

Aha, takze ty ty Widle krades?


hu

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #35 kdy: 28. 02. 2017, 11:27:05 »
Veru, radsej si kupim Windows (zatial som si ho nikdy nekupil, nemusel som), na ktorom sa nemusim starat takmer o nic, a mozem sa plnohodnotne venovat praci a nie nastavovat system. Mam podporu, co sa tyka driverov, podpora profesionalnych aplikacii (napr. Visual Studio), podpora hier, kompatibilita aplikacii, virtualna realita. Ja sa nepotrebujem stourat v systeme, aby som nieco rozbehal. Ja potrebujem sadnut k pocitacu a pracovat. Windows mi to umoznuje. Takze ano, radsej si kupim windows. Linux ma X distribucii a nikto ich nechce. Cim to bude?

Můžeš mi ty retarde říct, jak asi zkompiluju pod widlema linuxovej kernel pro Microblaze? A profesionální aplikaci Visual Studio si laskavě vetkni za klobouk.

SB

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #36 kdy: 28. 02. 2017, 12:22:32 »
Veru, radsej si kupim Windows (zatial som si ho nikdy nekupil, nemusel som), na ktorom sa nemusim starat takmer o nic, a mozem sa plnohodnotne venovat praci a nie nastavovat system. Mam podporu, co sa tyka driverov, podpora profesionalnych aplikacii (napr. Visual Studio), podpora hier, kompatibilita aplikacii, virtualna realita. Ja sa nepotrebujem stourat v systeme, aby som nieco rozbehal. Ja potrebujem sadnut k pocitacu a pracovat. Windows mi to umoznuje. Takze ano, radsej si kupim windows. Linux ma X distribucii a nikto ich nechce. Cim to bude?

Proč sem chodí lidé takového typu? Chtějí přesvědčovat linuxáky, nebo spíš sami sebe?

jpu

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #37 kdy: 28. 02. 2017, 12:24:40 »
Veru, radsej si kupim Windows (zatial som si ho nikdy nekupil, nemusel som),

Aha, takze ty ty Widle krades?
ine moznosti neexistuju? Automaticky, ked nemas zakupenu licenciu na windows, tak si ju ukradol? Mal by si si postudovat, ake su ine moznosti ziskania windowsu ;)
Citace
A profesionální aplikaci Visual Studio si laskavě vetkni za klobouk.
Preco? Vsak VS patri medzi tie najlepsie produkty od MS a vo vseobecnosti medzi najlepsie IDE. Ako chapem, odporcovia uzavreteho softu a zastancovia linuxu nebudu suhlasit, ale to uz vyplyva z ich presvedcenia. Ono sa dost diskusii viedlo a vedie na temu IDE a Visual Studio patri medzi top.

Citace
Můžeš mi ty retarde říct, jak asi zkompiluju pod widlema linuxovej kernel pro Microblaze?
Preco by som to robil? Nie si retard nahodou ty? Ako skompilujem windows10 aplikaciu pod linuxom?

jpu

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #38 kdy: 28. 02. 2017, 12:36:42 »
Apropo, ako to, ze medzi uzivatelmi je stale ten Windows od hnusneho Microsoftu najpouzivanejsi OS? MS to nevyslo s Vistou, potom W8, teraz sa niektori stazuju na W10. S kludom mohli prejst na nejaku linuxovu distribuciu.
Ale?! Linuxovy podiel je zanedbatelne %. Stovky tisicok firiem funguje na MS rieseniach, asi vedia preco to robia (kompatibilita, sprava uzivatelov, podpora, profesionalny softver na urovni s podporou - u nejakeho padelku zadarmo sa mozno podpory ani nedockat, preco by to aj niekto robil a este aj zadarmo). Ono linuxaci sa tu hraju na hrdinov a vyhlasuju, aky je MS zly a windows nepouzitelny, ale akosi im unika, kto tu hra hlavny prim ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #39 kdy: 28. 02. 2017, 12:41:12 »
Automaticky, ked nemas zakupenu licenciu na windows, tak si ju ukradol? Mal by si si postudovat, ake su ine moznosti ziskania windowsu ;)

Krome koupe jedina dalsi, ktera je mi k dispozici, je OEM, kterou mi prodejce nasilim narve do chrtanu pri koupi notebooku. Tedy zase koupe.

Apropo, ako to, ze medzi uzivatelmi je stale ten Windows od hnusneho Microsoftu najpouzivanejsi OS? MS to nevyslo s Vistou, potom W8, teraz sa niektori stazuju na W10. S kludom mohli prejst na nejaku linuxovu distribuciu.

To ti muzu zcela presne vysvetlit. Podle psychologickych pruzkumu se mezi uzivateli Widli vyskytuje neuveritelne vysoke procento masochistu a casty je i vyskyt dalsich uchylek.

Lol Phirae

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #40 kdy: 28. 02. 2017, 12:41:59 »
na ktorom sa nemusim starat takmer o nic, a mozem sa plnohodnotne venovat praci a nie nastavovat system

Pobavilo. Tak až se ti ten úžasnej systém příště zase zrestartuje, protože nějakej Lael rozhod, že prostě TEĎ se bude upgradovat na novou verzí s více šmírovacíma vychytávkama, tak si užij ty dva dny plnohodnotného čumění na displej.  ;D ::)

jpu

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #41 kdy: 28. 02. 2017, 12:48:36 »
na ktorom sa nemusim starat takmer o nic, a mozem sa plnohodnotne venovat praci a nie nastavovat system

Pobavilo. Tak až se ti ten úžasnej systém příště zase zrestartuje, protože nějakej Lael rozhod, že prostě TEĎ se bude upgradovat na novou verzí s více šmírovacíma vychytávkama, tak si užij ty dva dny plnohodnotného čumění na displej.  ;D ::)
to ti kto povedal, ze sa mi restartuje sam od seba? Zatial sa mi to nestalo. V tvojom pripade bude zrejme problem medzi klavesnicou a stolickou.

Citace
Krome koupe jedina dalsi, ktera je mi k dispozici, je OEM, kterou mi prodejce nasilim narve do chrtanu pri koupi notebooku. Tedy zase koupe.
Studentske licencie (MSDNAA)? Licencie pre zacinajucich podnikatelov - BizSpark? BizSpark ponuka aj nespocetne mnozstvo softu, ako Office, Visual Studio a vela dalsich. A je to zadarmo. Jardo mas medzery, ale to chapem, ked si MS hejter a MS produkty nepouzivas.

Citace
Podle psychologickych pruzkumu se mezi uzivateli Widli vyskytuje neuveritelne vysoke procento masochistu a casty je i vyskyt dalsich uchylek.
Akych prieskumov? Mimo ine ako ovplyvnuje OS to, ze clovek je uchyl? Je tam nejaka suvislost? Na skole som videl linuxakov a vacsinou boli alebo minimalne vyzerali ako asociali.

Lael.Ophir

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #42 kdy: 28. 02. 2017, 13:41:28 »
Jistě, Always On Top je možné nastavit přes SetWindowPos, druhý parametr musí mít hodnotu HWND_TOPMOST.[...]
no vidis, v GNU/Linux to lze nastavit pres context menu okna a zajistuje si to WindowsManager, autor aplikace to vubec resit nemusi...
Ve Windows by samozřejmě také šlo přidat volbu Always on Top do menu okna (a samozřejmě existují utility které to do toho menu přidají). Ale proč to dělat by default, když to u většiny aplikací postrádá smysl? Ono by totiž také šlo do menu okna přidat akci "serialize window properties to XML, save the file to home directory, print it to default printer and send by email" :). Technicky by to bylo možné, ale nedává to moc smysl.

Lol Phirae

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #43 kdy: 28. 02. 2017, 14:17:09 »
to ti kto povedal, ze sa mi restartuje sam od seba? Zatial sa mi to nestalo. V tvojom pripade bude zrejme problem medzi klavesnicou a stolickou.

Tak určitě.  ::)

jpu

Re:Virtuální plochy na Windows
« Odpověď #44 kdy: 28. 02. 2017, 14:19:48 »
mas problem s pochopenim napisaneho textu?