Sluchátka nehrají potichu

wardmaster

Sluchátka nehrají potichu
« kdy: 06. 02. 2017, 18:34:27 »
Zdravím,
nedávno jsem si koupil USB sluchátka:
http://www.softcom.cz/eshop/sandberg-sluchatka-plug-n-talk-usb-s-mikrofonem-cerna_d181540.html.
a zjistil jsem že na mém Xubuntu 16.04 nehrají, pokud je zvuk nastaven na menší hlasitost než 35%, pokud je tam víc tak hrají v pohodě.
Co je zvlaštní tak na windowsech, které mám na stejném stroji, hrajou bez problémů na všechny hlasitosti.

Nevíte v čem může být problém, že to na linuxu blbne? Jiná USB sluchátka co mám tenhle problém nemají.


dustin

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #1 kdy: 06. 02. 2017, 21:03:22 »
Bohužel některá USB-audio zařízení mají špatně rozsah hlasitosti a pak se pro ně (konkrétní vendorID/deviceID) do alsy přidávají hacky (quirks).

IMO bys nejsnazší měl přepnout pulseaudio do režimu softwarové regulace hlasitosti a zvukovku ponechat na 100%. Např. http://superuser.com/questions/887012/how-to-force-software-master-volume-control-in-pulseaudio .

wardmaster

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #2 kdy: 06. 02. 2017, 21:39:07 »
Díky za radu a za objasnění problému.
Zkusil jsem to podle linknutého návodu ale nepodařilo se mi to opravit. Jelikož se mi s tím nechce moct štvát, tak je zkusím reklamovat.


dustin

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #3 kdy: 06. 02. 2017, 22:51:13 »
Nemyslím si, že by to byl problém k reklamaci, ve win to funguje (předpokládám s příslušným driverem). Spíše by to chtělo nahlásit do mailing listu alsy, aby se to opravilo. Jestli chceš, mohu ti s tím pomoci.

Ale držím palce a nebo si pořiď jiné.

wardmaster

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #4 kdy: 07. 02. 2017, 09:55:01 »
No on je tam ještě problém, že ve windowsech to hraje, ale i když nastavím hlasitost na 1% tak hrají dost nahlas (cca stejně jako v linuxu, když nastavím 35-40%), takže pustit si zvuk potichu v podstatě nejde, pokud nechci ručně měnit hlasitost jednotlivých aplikací.
Když ve windowsech nastavím hlasitost na více než 25% tak už mi to rve uši.


dustin

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #5 kdy: 07. 02. 2017, 10:23:02 »
Takže klasika zmrvený průběh regulace, třeba jako https://git.kernel.org/cgit/linux/kernel/git/tiwai/sound.git/tree/sound/usb/mixer_quirks.c#n1833 .

Jak jsem psal, chce to nastavit PA na software volume, nebo přidat softvol do alsy a nastavit výstup PA, aby použil alsí zařízení se softvol.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #6 kdy: 07. 02. 2017, 12:23:10 »
Takže klasika zmrvený průběh regulace, třeba jako https://git.kernel.org/cgit/linux/kernel/git/tiwai/sound.git/tree/sound/usb/mixer_quirks.c#n1833 .

Jak jsem psal, chce to nastavit PA na software volume, nebo přidat softvol do alsy a nastavit výstup PA, aby použil alsí zařízení se softvol.

Já si myslím, že to naopak chce omlátit výrobci skrz prodejce o hlavu, aby se taková zařízení na trhu neobjevovaly. Když to udělá dost lidí, tak se to zlepší, jinak ne.

wardmaster

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #7 kdy: 07. 02. 2017, 14:49:13 »
Poslal jsem je zpět jako "vadná", tak uvidím jak to dopadne.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #8 kdy: 07. 02. 2017, 21:38:16 »
Jak to dopadne... Možnosti jsou tři:
1. Neoprávněná reklamace (70%)
2. Dostaneš nový kus (29%), který bude mít stejnou vadu (100%)
3. Dostaneš peníze (1%)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #9 kdy: 07. 02. 2017, 22:06:59 »
@Pavouk106:

1. Ten krap nefungujčr poradne ani ve Widlich. To uz se neni na co vymlouvat.
2. Okamzite znovu vratit a znovu a znovu, az nastane bod 3.

Hellraiser

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #10 kdy: 08. 02. 2017, 12:06:59 »
No jeste me napadla takova blbost, ktera neni z fotky jasna. Na co jsou ty tri tlacitka na tech sluchatkach? Nemaji nahodou regulaci hlasitosti tam?

wardmaster

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #11 kdy: 08. 02. 2017, 13:33:12 »
No jeste me napadla takova blbost, ktera neni z fotky jasna. Na co jsou ty tri tlacitka na tech sluchatkach? Nemaji nahodou regulaci hlasitosti tam?
Ano mají tam regulaci hlasitosti a vypnutí mikrofonu, jenže ta tlačítka mění nastavení hlasitosti  v systému nikoli ve sluchátkách (tj. úplně stejně můžu myší tahat nastavení hlasitosti a vyjde to nastejno)

dustin

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #12 kdy: 08. 02. 2017, 22:25:47 »
Ta tlačítka jsou normální multimediální USB klávesnice.

Hellraiser

Re:Sluchátka nehrají potichu
« Odpověď #13 kdy: 09. 02. 2017, 11:30:34 »
Aha. To me taky mohlo napadnout.
Aspon budu pro priste chytrejsi. No teda aspon doufam.