Nizka priepustnost iSCSI

rtretqeeerwer

Nizka priepustnost iSCSI
« kdy: 24. 07. 2011, 00:04:04 »
Mam jedno diskove pole ktore je prepojene na 2 servere cez 1 switch. Prepoj je realizovany 1Gbps. Disky su 7200RPM SATA II. Citanie a zapis je cca 1.5-2x pomalsie ako pri lokalnom dd na storage. Cim to moze byt? Jumbo frames mi switch nepodporuje. Linka nie je vytazena pri praci.

Dakujem.


.

Re: Nizka priepustnost iSCSI
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2011, 00:12:56 »
A co vytizeni procesoru? Kdyz sem s tim experimentoval tak vubec nebylo maly, v mem pripade to dokonce byla hlavni brzda ...

rtretqeeerwer

Re: Nizka priepustnost iSCSI
« Odpověď #2 kdy: 24. 07. 2011, 01:19:57 »
Ahoj, to je v poriadku. Mam tam Quad Core a 8GB RAM, okrem toho tam inak nic ine nebezi. Load je priemer 0.30.

KapitánRUM

Re: Nizka priepustnost iSCSI
« Odpověď #3 kdy: 24. 07. 2011, 01:34:54 »
Ano, s tímhle problémem jsme se setkali.

Takže co udělat:
- zkontrolovat verzi iSCSI
- diagnostikovat síť

Zkusil bych:
- pustit to na zkoušku přes jiný switch
- když to nepomůže, aktualizovat ovladač od síťovky
- když to nepomůže, aktualizovat iSCSI iniciátor

Napsal jsi toho málo, abych mohl říct, kde může být problém, ale tady bych začal.

KapitánRUM

Re: Nizka priepustnost iSCSI
« Odpověď #4 kdy: 24. 07. 2011, 01:51:59 »
Ještě jedna věc, napsal jsi, že
Citanie a zapis je cca 1.5-2x pomalsie ako pri lokalnom dd na storage.

Vzpomněl jsem si na jednu takovou zábavnou historku, kdy si jeden nedouk z TUL stěžoval, že data na lokále kopíruje na NUL rychlostí 240 megabajtů/s a přes gigovou síť mu to jde jen ~80 mega. Neříkám, že mám patent na rozum, ale spočítat si reálnou propustnost sítě (vydělit 1Gbps/8) dokáže snad i repetent z učňáku.

Ve tvém případě nevím, mám málo informací o HW, jestli tam třeba někde není strčená ještě PCI karta (propustnost PCI slotu je jen 133 MB/s). Případně síťovka připojená přes PCI bridge, to se bohužel stává i v lepších rodinách serverů.

Mimo to, moje zkušenosti s iSCSI taky nejsou nijak uchvancancující  ;) sice se nám povedlo špičkově z toho dolovat ~100 mega/s, ale pak se pole zamyslelo a rychlost přenosu klesla na 14 mega, pak zase stouplo na 50, kleslo na 20, stouplo na 100, chvilku drželo a pak to zase kleslo.

A to ta mašina na zálohování stála skoro mega.
Popiš lépe konfiguraci, nejlépe konkrétní modelové značení hw a sw.


Olaf

Re: Nizka priepustnost iSCSI
« Odpověď #5 kdy: 24. 07. 2011, 20:40:39 »
... Neříkám, že mám patent na rozum, ale spočítat si reálnou propustnost sítě (vydělit 1Gbps/8) dokáže snad i repetent z učňáku. ...
Já určitě nemám patent na rozum, ale dovolím si tvrdit, že reálná propustnost sítě je menší, než zmíněný podíl.

KapitánRUM

Re: Nizka priepustnost iSCSI
« Odpověď #6 kdy: 24. 07. 2011, 21:55:40 »
2 Olaf:

S dobrým HW je propustnost možná o 5% nižší, s mizerným o 10%.
Teď jsem to tu schválně změřil.
Pokud ale chceš hnidopíchat, dobrá, máš pravdu, byla chyba psát reálná.




Olaf

Re: Nizka priepustnost iSCSI
« Odpověď #7 kdy: 25. 07. 2011, 18:29:02 »
to KapitánRUM:

Asi jsem měl rejpavou náladu, hnidopich (alespoň myslím) většinou nejsem. Omlouvám se, nechtěl jsem se Vás dotknout.

KapitánRUM

Re: Nizka priepustnost iSCSI
« Odpověď #8 kdy: 25. 07. 2011, 18:47:38 »
2 Olaf: já se taky omlouvám, někdy jsem až příliš nervní  :) Vaše poznámka byla v zásadě správná.