UEFI Only 32bit distro

nobody(ten pravej)

Re:UEFI Only 32bit distro
« Odpověď #30 kdy: 29. 01. 2017, 00:45:52 »
Win10 nejsou nikdy zaktualizovane, protoze aktualizace vyhledavaji a automaticky restartuji bez moznosti bezneho uzivatele to vypnout... i kdyz necham stranou to, tak na mnou popisovanem priklade ty Win10 byli neohrabanejsi nez Xubuntu, to ze Windows jsou pro me obecne nepouzitelny, uzavreny, nesvobodny a soukromi kradouci(posvecene uzivatelem) system je "az" dalsi vec ;)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UEFI Only 32bit distro
« Odpověď #31 kdy: 29. 01. 2017, 10:37:38 »
Dá se souhlasit s tím, že při instalaci a aktualizacích je win10 pomalé a trvá to dlouho. Já jsem však mluvil o běžné práci na už nainstalovaném a zaktualizovaném win10. To běhá celkem dobře.

Kazde dnesni Widle se pokouseji aktualizovat pri kazdem zapnuti. Tedy pusti se widloupdate, k tomu idealne ve stejny okamzik update antiviraku a vysledkem je, ze i silny stroj s hafem RAM je docela tuhy. Tak bych rekl, ze Widle na HW, o jakem se tu mluvi, by byly totalne k posrani. Ja mam na podobnem HW v dual bootu Widle XP, ktere pouzivam pouze na update Garmina a vzdy se jiz predem desim okamziku, kdy to budu muset zapnout a pul hodiny cekat, nez se to lemro rozhybe. Nasledkem toho se updaty Garmina ponekud odkladaji co nejdale.

Livan

Re:UEFI Only 32bit distro
« Odpověď #32 kdy: 29. 01. 2017, 12:27:46 »
Win10 nejsou nikdy zaktualizovane, protoze aktualizace vyhledavaji a automaticky restartuji bez moznosti bezneho uzivatele to vypnout...
V práci používám denně pc s win10 (dokonce ho ani nevypínám, protože mi obsluhuje tlakovou stanici) a pozoruji aktualizace tak jednou až dvakrát za měsíc. Navíc se dá omezit aktualizace na jenom bezpečnostní aktualizace a navíc se dá aktualizace odložit na dobu, kdy to nevadí. Samozřejmě pokud zapínáš PC s win10 jednou za měsíc, tak máš pocit, že je stále nezaktualizovaný. To samé by se dělo, kdybys pc s linuxem zapínal jenom sporadicky, taky bys měl pocit, že je stále neaktualizuvaný. Např. moje Manjaro má aktualizace tak jednou za pár dní. Skus vynechat měsíc a uvidíš ten dependency hell. Potom se to většinou posere a je to na reinstalaci.

nobody(ten pravej)

Re:UEFI Only 32bit distro
« Odpověď #33 kdy: 29. 01. 2017, 15:03:58 »
V práci používám denně pc s win10 (dokonce ho ani nevypínám, protože mi obsluhuje tlakovou stanici) a pozoruji aktualizace tak jednou až dvakrát za měsíc. Navíc se dá omezit aktualizace na jenom bezpečnostní aktualizace a navíc se dá aktualizace odložit na dobu, kdy to nevadí. Samozřejmě pokud zapínáš PC s win10 jednou za měsíc, tak máš pocit, že je stále nezaktualizovaný. To samé by se dělo, kdybys pc s linuxem zapínal jenom sporadicky, taky bys měl pocit, že je stále neaktualizuvaný. Např. moje Manjaro má aktualizace tak jednou za pár dní. Skus vynechat měsíc a uvidíš ten dependency hell. Potom se to většinou posere a je to na reinstalaci.
v praci se jedo o korporatni verzi a/nebo napojenou na domenu? to dava urcite moznosti nastaveni navic, ale neplati to pro Home nebo Pro verze co maji domaci uzivatele...

kdyz PC nevypinas tak se aktualizuji a restartuji v noci kdy je nepouzivas, to ale neplati kdyz bezny uzivatel zapina pocitac kdyz s nim pracuje a kdyz nepracuje tak ho vypina, nenechava ho zaplej aby se mu v noci provedli windows aktualizace co by v prubehu prace zpomalovali pocitac...

kdyz nebudu rok zapinat/aktualizovat *buntu/Debian tak ho pak zaktualizuju po zapnuti behem zlomku casu co potrebuji Windows pro mesicni aktualizace, nebude mi zpomalovat pocitac, rozhodne se mi nic neposere a nebudu resit reinstalaci (to je "opravnej manevr" pro Windows uz od minuleho stoleti)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UEFI Only 32bit distro
« Odpověď #34 kdy: 29. 01. 2017, 15:16:50 »
V práci používám denně pc s win10 (dokonce ho ani nevypínám, protože mi obsluhuje tlakovou stanici) a pozoruji aktualizace tak jednou až dvakrát za měsíc. Navíc se dá

Chudaku! A neni takove tyrani proti Zenevskym konvencim? A neni kombinace Widli s tlakovou stanici nebezpecna? Doufam, ze jsou tam i nejake ciste HW pojistky.

Citace
To samé by se dělo, kdybys pc s linuxem zapínal jenom sporadicky, taky bys měl pocit, že je stále neaktualizuvaný. Např. moje Manjaro má aktualizace tak jednou za pár dní. Skus vynechat měsíc a uvidíš ten dependency hell. Potom se to většinou posere a je to na reinstalaci.

Ano, s klidem vynecham. Vyresi to jedno kolo aktializaci bexz vynuceni rebootu. Na pomalem stroji me takove dvoumesicni vynechani stoji par minut behu aktualizaci, rovnou na posledni verzi, pricemz stroj muzu prubezne pouzivat.

No a ted to zkusme s Widlemi: stroj je dlouho nepouzitelny, protoze bezi aktualizace. Ty vyzaduji nekolik rebootu, po nekterych rebootech pokracuje instalace aktualizaci - na stroj se neda ani sahnout, ostatne neni kam. Mezitim dochazi k explozi tlakove stanice.

Jinak kdyz vas aktualizace na Manjaru znervoznuji, tak nepouzivejte rolling release, ale nejake stable distro, kam chodi jen bezpecnostni zaplaty.


Livan

Re:UEFI Only 32bit distro
« Odpověď #35 kdy: 29. 01. 2017, 16:32:17 »
No a ted to zkusme s Widlemi: stroj je dlouho nepouzitelny, protoze bezi aktualizace. Ty vyzaduji nekolik rebootu, po nekterych rebootech pokracuje instalace aktualizaci - na stroj se neda ani sahnout, ostatne neni kam. Mezitim dochazi k explozi tlakove stanice.

Jinak kdyz vas aktualizace na Manjaru znervoznuji, tak nepouzivejte rolling release, ale nejake stable distro, kam chodi jen bezpecnostni zaplaty.
PC s windows přímo tlakovou stanici neřídí, řídí ji PCL, windows slouží jenom na nastavování a monitorování, takže i hodinový výpadek při aktualizaci není problém. Ale jste se nějak rozohnil. Ja jsem přece hned na začátku připustil, že instalační a aktualizační proces na windows není optimální.  Ja jsem se ohradil vúči tomu, že údajně se kurzor myši pohne až 5 minut po tom, co se pohnulo myší. To nemluvím o situaci, když jednou až dvakrát do měsíce běží aktualizace ale o běžném používání. A aktualizace na Manjaru nebo Arch linuxu, které používám mi nevadí. Naopak mi vadí, když na stabilním zaktualizovaném LM 17.3 mám např. calibre ve verzi 1.25, kdežto v Manjaru či Arch linuxu mám verzi 2.77. Takto si zaktualizovaný linux nepředstavuju.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UEFI Only 32bit distro
« Odpověď #36 kdy: 29. 01. 2017, 17:35:14 »
Ja jsem přece hned na začátku připustil, že instalační a aktualizační proces na windows není optimální.

Tomu v anglictine s oblibou rikaji understatement of the century.

Citace
Ja jsem se ohradil vúči tomu, že údajně se kurzor myši pohne až 5 minut po tom, co se pohnulo myší.

Ano, tomu se rika nadsazka. Snad vam to Wikipedie osvetli: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hyperbola_%28literatura%29 https://en.wikipedia.org/wiki/Hyperbole

Citace
A aktualizace na Manjaru nebo Arch linuxu, které používám mi nevadí. Naopak mi vadí, když na stabilním zaktualizovaném LM 17.3 mám např. calibre ve verzi 1.25, kdežto v Manjaru či Arch linuxu mám verzi 2.77. Takto si zaktualizovaný linux nepředstavuju.

Holt si musite vybrat, jestli je pro vas dulezitejsi stabilita nebo posledi verze SW + neustale chodici updaty. Me osobne neustale updatovani posledni dobou sere a tak davam prednost stabilite.

Osobne jsem si take moc nevsiml velkych rozdilu mezi starsimi a novejsimi verzemi Calibre. Koneckoncu to akorat pouzivam k narvani knih do Kindle. Nicmene tusim zrovna Calibre ma vlastni repo, akorat asi jen pro .deb, mozna i pro .rpm distra, ale s odnozemi Archu to nejspis bude horsi.