Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?

jpu

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #195 kdy: 26. 01. 2017, 13:54:10 »
IMHO riesit nejake skrolovanie je blbost. urcite by ma to nepresvedcilo prejst na iny system ci z linuxu na widle alebo opacne.

Vsimnete, ze zamerenim tohoto vlakna neni vas presvedcit, abyste presel na Linux, protoze nam lepe chodi skrolovani. Krome toho skrolovani neni jedina vychytavka, jak si muzete precist, kdyz to vezmete od zacatku. Pak si muzete pustit Widle Update a rikat neco o kyselych hroznech, az zjistite, ze to GUI je furt stejne blbe, ze zadne vylepseni neprislo.
mne to GUI vyhovuje, urcite viac ako v Linuxe, kde sa o GUI neda ani hovorit, aspon nie v mojom ponimani.
Len tak ma napadlo spytat sa, ze ci podporuje linux komprimaciu pamati, ako je to po novom vo W10.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #196 kdy: 26. 01. 2017, 13:55:59 »
Nenapadlo mě, že tohle někdo nezná, přijde i to notoricky známé. :)

No, ja mam OpenJDK nebo jak se to, takze neznam. A kdysi jsem mel tusim Blackdown, tusim na Gentoo a pak nekde JRE, ale na to byl v distru nejaky instalator.

MP

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #197 kdy: 26. 01. 2017, 13:58:13 »
Kdyz si chcete "cat"nout (rozumej, zobrazit obsah) souboru a uvidite tohle... http://pastebin.com/BJGmV0kM

nobody(ten pravej)

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #198 kdy: 26. 01. 2017, 14:43:08 »
[...] na to byl v distru nejaky instalator.
v *buntu/Mint lze pouzit toto PPA s oracle instalatorem, nevytvari to balicky ale jinak to funguje stejne, stahne to tarball od oracle a nainstaluje, aktualizovany instalator balicek pak provadi to same, tedy aktualizuje automaticky naintalovanou oracle javu v ramci beznych system aktualizaci (zdravim saska&posuka z PR oddeleni Microsoftu)

Youda

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #199 kdy: 26. 01. 2017, 14:49:15 »
Ad instalace Jawy v Linuxu.
Tahani Oracle tarballu a repackage je uz zbytecne, staci pouzivat normalni OpenJDK z repa.

Anzto OpenJDK je dneska normalni Oracle Jawa, bez nekolika zbytecnych enterprise kravin, typu vylepsene jconsole a jakysi profiler.
V realu OpenJDK staci na vse a s tarbally je zbytecne ztracet cas.


Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #200 kdy: 26. 01. 2017, 15:30:35 »
Citace
windows jedine na hry a aj to clovek musi ladit a spekulovat aby sa to dalo pouzivat
budte konkretnejsi. ja som problem nemal, jedine problemy s crackom, ked som si stiahol hru. po nainstalovani a dobrom cracknuti, som sa hral bez problemov :)

kludne, i ked to povazujem za nevhodne vzhladom na temu:
- mam windows 10

1. updaty: otravuju akurat vtedy ked sa hrajem... nemam cas riesit updaty a nemam na to ani net (dedina)... som rad, ze si najdem cas na hru... "ficura" na obmedzenie casu kedy sa maju updaty stahovat nefunguje...

2. dementne vyskakovacie informacie o novom update... otravuju akurat vtedy ak hram horrorove hry (amnesia), vie ma to riadne vystrasit...

Riesienie, ktore povazujem za spekulativne a nesystemove: zakazanie updatu v sluzbach, a raz za cas povolenie s tym nech sa updatuje na najnovsiu verziu a potom hned zakazat nech mam klud... vyskakovanie  informacii som nenasiel ako zrusit - jedine poslusne vykonat co chcu (zvacsa ide o driver ku gk) a je chvilu klud...

3. problem s displayPort kablom - po update windows 10 prestal zobrazovat monitor pripojeny cez miniDP->displayPort... mam to kvoli hraniu na troch monitoroch... napisal som tu aj temu niekde na fore na to... na linuxe vsetko fungovalo, aj kabel na inych pc fungoval... len na updatovanom windows 10 nie... skodny update sa neda odinstalovat -> je to bezpecnostny update alebo tak nejak...

Riesienie, (strielanie naslepo): skusil som kupit redukciu miniDP->hdmi... nastastie funguje aj s eyefinity... predavac sa rehotal jak kon ked som mu to vysvetloval... :D

4. Final Fantasy XIII-2 nefunguje -> po kupe odohrata hodina s preskakovaim videii... vsetko ok - potom som to par mesiacov nezapol... vcera neslo dojst ani po prvy save... vyhodi ma z hry bez chybovej hlasky... okrem toho nefunguje ovladanie kamery... sice mozu za to tvorcovia hry - ide o dost zly port z konzol... ale predtym to slo a po updatoch systemu to nejde...

Riesenie: zatial neviem...

5. Starsie hry nefunguju bez crackovania alebo stahovania komunitnych patchov... jasne mozu za to tvorcovia hry ked to neopravia, ale pride mi zvlastne ked je to aj v novsich hrach... (hitman napr.)... mrzi ma to, kvoli tomu, ze mam vsetko originalky a nerad stahujem cracky, a na windows 10 sa blbo hlada, a patche urcene na Vistu ci windows 7 nie vzdy na windows 10 funguju...

Riesenie: cracky, patche od komunity...

6. drobne problemy s windowsom:
- nefungujuca zmena pozadia v 10 minutovych intervaloch...
- nefungujuca automaticka zmena farby okien a start ponuky podla pozadia...
- nefungujuca podpora pri problemoch (tlacitko hladat riesienie) - odkaze zvacsa na prazdnu stranku microsoftu :D
- nexistujuce nastavenie trackballu -> aplikacie od 3-tich stran nefunguju dostatocne spolahlivo a celoplosne... cize na windowse trackball nepouzivam...
- neda sa zmenit vzhlad os, vsetky programy na to su uz nekompatibilne, resp. sposobuju nestabilitu a pada to...

Riesenie: prestal som tieto veci nejak riesit, nema to zmysel...

PS: To je taky kratky vycuc problemov s windows 10.. dalsie veci som zamerne vynechal...
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

jpu

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #201 kdy: 26. 01. 2017, 15:42:48 »
ze vam nejde kamera v hre, tak za to MS urcite nemoze. za stare hry opat nemoze MS, ze nejdu spustit. oznamenia ci o updateoch alebo inych sa daju kludne vypnut, len treba asi vediet ako, vsak ;)

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #202 kdy: 26. 01. 2017, 15:46:52 »
ze vam nejde kamera v hre, tak za to MS urcite nemoze. za stare hry opat nemoze MS, ze nejdu spustit. oznamenia ci o updateoch alebo inych sa daju kludne vypnut, len treba asi vediet ako, vsak ;)

no ved to som tam aj napisal... cital ste to? ???
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #203 kdy: 26. 01. 2017, 16:11:55 »
ze vam nejde kamera v hre, tak za to MS urcite nemoze.

Kamera je ovládána operačním systémem, proč by za to měl moct tvůrce OS, že? :D

za stare hry opat nemoze MS, ze nejdu spustit.

Za způsobení nekompatibility her v nové verzi Windows si samozřejmě může uživatel sám. Neměl na novou verzi Windows přecházet! Tak jste to myslel? :D

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #204 kdy: 26. 01. 2017, 16:22:07 »
ad V Debianu mám momentálě na svém desktopu dostupných 71635 balíčků, díky nakonfigurovaným zdrojům.

mohl byste prosim sem pastnout svuj sources.list, treba bych si neco pridal


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #205 kdy: 26. 01. 2017, 16:33:22 »
IMHO riesit nejake skrolovanie je blbost. urcite by ma to nepresvedcilo prejst na iny system ci z linuxu na widle alebo opacne.

Vsimnete, ze zamerenim tohoto vlakna neni vas presvedcit, abyste presel na Linux, protoze nam lepe chodi skrolovani. Krome toho skrolovani neni jedina vychytavka, jak si muzete precist, kdyz to vezmete od zacatku. Pak si muzete pustit Widle Update a rikat neco o kyselych hroznech, az zjistite, ze to GUI je furt stejne blbe, ze zadne vylepseni neprislo.
mne to GUI vyhovuje, urcite viac ako v Linuxe, kde sa o GUI neda ani hovorit, aspon nie v mojom ponimani.
Len tak ma napadlo spytat sa, ze ci podporuje linux komprimaciu pamati, ako je to po novom vo W10.

Minimálně nějaký 9-10 let umí:

https://wiki.ubuntu.com/CompressedMemory (min. od 2008)

Další implementace:

https://www.ibm.com/developerworks/community/blogs/fe313521-2e95-46f2-817d-44a4f27eba32/entry/new_linux_zswap_compression_functionality7?lang=en

https://en.wikipedia.org/wiki/Zram

od 2012, které byly později zařazeny přímo do linuxového kernelu.

Nejsem si jist, jestli neexistovala komprese paměti pro Linux ještě dříve, zas tak dobrou paměť nemám a trávit příliš dlouho času googlením se mi nechce, obzvlášť když vy jste tomu nevěnoval ani tu chvíli.

Každopádně když začnete pátrat, zjistíte, že Linux byl odjakživa v mnoha technologiích hromady let dopředu. Ve Windows se podobné objevují obvykle:

1. vůbec

2. s velkým zpožděním

3. zkriplené či nepoužitelné

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #206 kdy: 26. 01. 2017, 16:48:01 »
ze vam nejde kamera v hre, tak za to MS urcite nemoze. za stare hry opat nemoze MS, ze nejdu spustit.

Jo, hlavne ze se soudruzi z Redmondu porad biji v prsa a krici neco o zpetne kompatibilite.

Jinak nejvetsi vychytavkou Linuxu je asi to, ze v nem nemame vsechny tyhle otravne problemy, jak tu popisuji "stastni" uzivatele Widli 10 alfa, ktere MS vsem vnutil jako udajne stabilni release. Stastnym uzivatelem pak je akorat Lael Ophir, ale to nikoho neprekvapuje, on neni normalni. Krome toho ma vyhradne aspon 3x certifikovany HW, certifikovanou ma i podlozku na mys.

trumbera

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #207 kdy: 26. 01. 2017, 17:27:17 »
Vychytávku Linux má a od Win7 se mi ji nedaří zprovoznit ani utilitami se kterými to předtím běhalo je horizontální scrolling.

Pozn. pro Laela.
Ano Laeli, já vím, že to u tebe buď:
a) funguje
b) nikdo to přece nepoužívá, protože takové myši se přece nedělají. Hlavně to neříkej té mojí, ona to neví.
Ale vůbec mě to nezajímá.


Lael.Ophir

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #208 kdy: 26. 01. 2017, 17:28:02 »
Kubuntu - skoro vsechen soft je z repa (ofic nebo neofic, a ano, i tu Oracli Javu mam z repa), pouze asi 3 veci jsou baliky
Widle - zadny soft neni z repa, vse se musi updatovat rucne, nebo si to se sebou pritahne aktualizator, ktery zatezuje neustale system a nahodne se aktualizuje nebo spamuje upozornenimi.
Souhlasím, jenže bohužel pro každý SW je nutné připravit balíček pro konkrétní verzi konkrétního distra. Navíc toho SW moc nemáte, zvlášť když chcete něco co se používá k ne-IT práci.

K tem registrum a rychlosti - ano, zpomaluje to start a vypinani OS i beh programu, protoze pod Widlema se bezne registry pouzivaji snad kazdym programem. Na Win XP to byla katastrofa (zrhuba jednou tak zpomaleni startu co rok -> nutne reinstally), pod 7 to uz nebylo tak dramaticke (ale je mozne, ze jsem jen tu pomalost Widli prebil silnejsim HW, pod Tuxem by pravdepodobne nebyl problem ani na mnohem slabsim zeleze).

PS: Zrovna vcera me Widle zase vytocily. Po nekolikate jsem zakazoval Defender a zase byl spusteny, vytezoval narazove procesor na max. Ty Widle ani to pousteni her moc nezvladaji (na nic jineho je uz nemam). Doufam, ze s tim novym Wínem se brzy dockame DX 11 a/nebo se zacnou veci ve velkem psat pro Vulcan, pak nebude treba rozbitych oken uz vubec.
Jak konkrétně "bobtnající registry" zpomalují systém? Vždyť je to jen databáze, a přidání záznamu do DB ji nijak výrazně nezpomalí.

Lael.Ophir

Re:Má Linux nějakou vychytávku, která není ve Windows?
« Odpověď #209 kdy: 26. 01. 2017, 17:35:30 »
typicky třeba ovládání hlasitosti nad ikonou v systrayi
Ve Windows na mixer musíte kliknout, a kolečko pak roluje posuvníkem. Mimochodem rolováním kolečka se dají přepínat třeba karty rozhraní ribbon.