ALSA nepřehrává více zvuků najednou

Gentoo

ALSA nepřehrává více zvuků najednou
« kdy: 07. 01. 2011, 19:43:25 »
Pouzivam zvukovy ovladac ALSA. Drive vse fungovalo normalne, ale od nejiste doby mi nelze prehravat soucnasne vice zvuku. Tzn., kdyz pustim napriklad VLC, nemuzu prehravat na youtube klipy se zvukem a podobne. Az se zarizeni uvolni, muze hrat nekdo jiny... Jako by byla zvukova karta obsazena.
Netusite cim to muze byt?
« Poslední změna: 12. 01. 2011, 10:40:13 od Petr Krčmář »


martas38

Re: Problem se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 07. 01. 2011, 20:12:31 »
Nemůže to souviset s PULSE?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problem se zvukem
« Odpověď #2 kdy: 07. 01. 2011, 23:04:24 »
Asi to bude chtit nainstalovat Pulse Audio horror nebo treba zkusit, jestli stale jeste funguje esound nebo nejaky jiny zvukovy server, pokud nejaky vystourate.

Gentoo

Re: Problem se zvukem
« Odpověď #3 kdy: 08. 01. 2011, 00:02:06 »
Experimentoval jsem a zrejme z nejakeho duvodu nefunguje ALSA, i kdyz se zda, ze ano.

Pokud jsem to spravne pochopil, tak PULSE je mezi HW a mezi ALSA. Pokud neexistuje ALSA nebo jsou s ni nejake problemy, tak se lze pripojit k PULSE.

Kdyz spustim VLC player, upozorni me na problem s ALSA a doporucuje upgrade knihoven. Prehravat lze, ale ve slozce ~/.pulse se vzdy objevi soubory. Tzn., kdyz je smazu, spustim VLC a prehravam, vzdy se tam vytvori. Z toho usuzuji, ze ALSA opravdu nefunguje a vyuziva se pulse audio. Zvlastni ale je, ze lze regulovat hlasitost v alsamixer. Zkousel jsem prekompilovat knihovny alsa-lib, ale nepomohlo.

martas38

Re: Problem se zvukem
« Odpověď #4 kdy: 08. 01. 2011, 00:58:10 »
Doporučuji zkusit pulse audio vypnout.


D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Problem se zvukem
« Odpověď #5 kdy: 08. 01. 2011, 13:52:52 »
Píšete, že ten zvuk nefunguje správně od jisté doby. Pamatujete si ještě co se tehdy zhruba stalo? Možná by v tom mohla být odpověď jak to vrátit do normálu. Jinak bych zkusil příkazem 
Kód: [Vybrat]
sudo alsaconfnechat Alsu znovu nainstalovat a překonfigurovat ovladače - občas zabírá i to.

Re: Problem se zvukem
« Odpověď #6 kdy: 12. 01. 2011, 10:37:52 »
Na Gentoo bych taky zkusil revdep-rebuild  8)