PostrgeSQL: nástroj pro administraci

Scendel

Re:PostrgeSQL: nástroj pro administraci
« Odpověď #15 kdy: 14. 12. 2016, 17:48:19 »
já na rychlé pohledy, exporty dat, apod. do db používám - http://dbeaver.jkiss.org/ pro mě výhoda, že mám v jednom nástroji jak Oracle, tak PostgreSQL, umí to docela dost věcí ...


Re:PostrgeSQL: nástroj pro administraci
« Odpověď #16 kdy: 14. 12. 2016, 17:51:43 »
PhpMyAdmin a podobné strašnosti vznikli len preto, že mysql nedodáva poriadny cmdline tool na prácu s databázou.
ja si nemyslim, ze mas pravdu. ja vznik phpmyadmina prisuzuji tomu, ze maji webhostingy od pocatku veku mysql pristupne jen z localhostu a zaroven jsou majoritne zamerene na php.
« Poslední změna: 14. 12. 2016, 17:54:01 od to_je_jedno »
Děkuji za možnost editace příspěvku.

podlesh

Re:PostrgeSQL: nástroj pro administraci
« Odpověď #17 kdy: 14. 12. 2016, 18:17:20 »
PhpMyAdmin a podobné strašnosti vznikli len preto, že mysql nedodáva poriadny cmdline tool na prácu s databázou.
ja si nemyslim, ze mas pravdu. ja vznik phpmyadmina prisuzuji tomu, ze maji webhostingy od pocatku veku mysql pristupne jen z localhostu a zaroven jsou majoritne zamerene na php.
Souhlasím. Já osobně (jakožto zástupce oněch "alternativních jedinců") jsem cmdline používal i pro mysql a naprosto spokojeně, nepřijde mi že by to byl nějaký zásadní rozdíl (tedy v té době, tj. kolem roku 2000).

Re:PostrgeSQL: nástroj pro administraci
« Odpověď #18 kdy: 14. 12. 2016, 20:02:40 »
tak pravda je asi v tom, ze tyto CLI nastroje umi proste vse, me nejvice schazi moznost kopirovat z a do

a vybec prace z delsim textem

ale psat v tom nekolikaradkovy vnoreny SQL dotaz bych opravu nechtel

zase znat je to dobre, obcas jsem pres mobil i na gprs vyresil nejeden zasek :)

Ono je potreba si nakonfigurovat spravne prostredi http://merlinmoncure.blogspot.cz/2007/10/better-psql-with-less.html

editor je stejny jako v Bashi - pouziva se realine - pripadne nejake komplikovanejsi dotazy lze psat v jakemkoliv editoru (podle systemove promenne EDITOR), ktery se nastartuje prikazem \e

Na konzoli je alespon pro mne prace s historii - hledani v historii prikazem ^r - a pak samozrejme pohotovost - GUI nastroje maji pomaly start - snazi se oliznout strom objektu - to konzole nedela.

zajimavy odkaz, zkusim, zatim jsem asi vse pochopil, jenom ty Events me trapi, jak se to dela v Postgresu ?
Je několik extenzi - nejběžnější je ale použítí cronu - v jednodušším případě spustíte SQL, ve složitějším případě se zavolá uložená procedura, která skrz stavový automat implementuje nějaké workflow.