Jak se pozná senior

Kit

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #45 kdy: 10. 12. 2016, 18:30:19 »
A co tímto testem chcete ukázat/dokázat? Opravdu mi to zajímá, bez sarkasmu.

PS: rootcaptcha se mi ptá na "lopata" ale nemyslím že by to byla nějaká AI ;-)
Ja tim chci dokázat, že aniž bych napsal jediný řádek kódu, tak jsem lepší, než  nejlepší java programátor světa.

Měj na paměti, že Sókratés tvrdil něco podobného a všichni víme, jak dopadl...


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #46 kdy: 10. 12. 2016, 18:45:35 »
A co tímto testem chcete ukázat/dokázat? Opravdu mi to zajímá, bez sarkasmu.

PS: rootcaptcha se mi ptá na "lopata" ale nemyslím že by to byla nějaká AI ;-)
Ja tim chci dokázat, že aniž bych napsal jediný řádek kódu, tak jsem lepší, než  nejlepší java programátor světa.

Měj na paměti, že Sókratés tvrdil něco podobného a všichni víme, jak dopadl...
Dopadl tak, že  si ho všichni pamatuji i po mnoha staletích. Nicméně jsem ochotnej se s tím blbečkem javastupidním poměřit, ale považuju tutu možnost za krajně nepravděpodobnou. Nemá na to vědomosti, zkušenosti, ani koule. Radši tu bude dál kecat kraviny v domnění, že bude vítěz bez boje. Ale to budu já. :-D

javaman ()

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #47 kdy: 10. 12. 2016, 18:49:38 »
Ono stačí zaměření. Jeden je patlal, který preferuje skriptovací jazyky. Lepí si systémy a pravděpodobně špatně, ale to mu nevadí. A druhý... však víme 8)

Unknown

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #48 kdy: 10. 12. 2016, 18:57:13 »
V armade byla po valce hodnost Starsina, byla to tusim obdoba dnesniho rotmistra.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #49 kdy: 10. 12. 2016, 18:57:54 »
Ono stačí zaměření. Jeden je patlal, který preferuje skriptovací jazyky. Lepí si systémy a pravděpodobně špatně, ale to mu nevadí. A druhý... však víme 8)
Ano, víme. Druhej je kecal. Jestli něco umíš, tak to dokaž. Jinak vyhrál skriptík.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #50 kdy: 10. 12. 2016, 19:01:42 »
Chci jasnou odpověď . Ano/Ne. Všechno ostatní si strč do javy

Kit

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #51 kdy: 10. 12. 2016, 19:12:36 »
Chci jasnou odpověď . Ano/Ne. Všechno ostatní si strč do javy

Však už jasně napsal, že to nedá. Můžeme se vrátit k seniorům.

javaman ()

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #52 kdy: 10. 12. 2016, 19:24:51 »
V armade byla po valce hodnost Starsina, byla to tusim obdoba dnesniho rotmistra.

A jak souvisí hloupá armáda s IT?

Chci jasnou odpověď . Ano/Ne. Všechno ostatní si strč do javy

Tak ukaž zadání.

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #53 kdy: 10. 12. 2016, 20:00:36 »
Off topic: Don't feed the troll.
Kdyby se mu to stalo jednou nebo dvakrát, tak to pochopím jako neúmyslný skutek. Ale zatím v každém vláknu, kam ten mamlas vlezl, funguje stejný scénář:
1) vlákno více či méně funguje a drží se tématu
2) blbec přijde, urazí všechny kolem sebe a zatváří se jako mistr světa
3) téma je zničené, všichni reagují na jeho výplody
Původní tazatel je sice v prvním okamžiku nadšen, kolik příspěvků se mu objevilo, ale pak začne v té žumpě hledat aspoň něco použitelného a zjistí, že má smůlu.

Prosím, nereagujme na něj. Ať si blábolí o lopatách, o tom, jak je on, pak Bůh, pak dlouho nic a pak plebs. Nechme ho plavat a držme se tématu.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #54 kdy: 10. 12. 2016, 20:02:55 »
V armade byla po valce hodnost Starsina, byla to tusim obdoba dnesniho rotmistra.

A jak souvisí hloupá armáda s IT?

Chci jasnou odpověď . Ano/Ne. Všechno ostatní si strč do javy

Tak ukaž zadání.
Ja ho neznám, ty ho neznáš. Není to podstatné, java je nejlepší na všechno. Ano/Ne.

Pedron

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #55 kdy: 11. 12. 2016, 11:29:49 »
Díky za info. Tak se ukazuje, že moje zmatení bylo správné, protože ani tady jsme se k ničemu nedostali. Je to prostě nesmysl a zároveň si to ještě každý výkládá po svém. Ale s těmi penězi je to dobrý postřeh. Když chtějí někoho obrat, tak mu řeknou, že tolik je jen pro seniory. Už ale neřeknou, co to znamená, protože šlo jen o ty peníze :D

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #56 kdy: 11. 12. 2016, 12:12:00 »
Já třeba dělám administraci linuxu a sítí, a za seniora se považuji cca. po 10 letech, po 5 letech to nebylo tolik znát.

Podle mě ten hlavní rozdíl je ve schopnosti samostatně pracovat a řídit sám sebe. Příklad, když jsem měl méně zkušeností, potřeboval jsem vedení, někdo mi musel říci, že chce nový server, že chce zajistit zálohování, nebo by rád přidal třeba monitoring.

Dneska když nastoupím do firmy, a vidím že třeba mají 100 serverů a žádný nebo totálně mizerný monitoring dostupnosti služeb, tak na to svolám meeting, navrhnu řešení, dohodneme se na prioritách a monitoring implementuji. Ta iniciativa vychází hlavně ze mě, nikdo mi neříká co mám dělat.

Podle mě to není čistě jen o praxi nebo technických znalostech. Je to jako když si jdu dát auto do servisu na jarní prohlídku a mechanik se mě zeptá, co chci prohlídnout a na autě udělat, a když mu řeknu, že nevím, tak mi řekne, že asi nic potřeba není. To je fakt věc, kdy by ho člověk nakopal do zadku. Já autu nerozumím a logicky chci, aby ty kroky navrhl on, a tak nějak "předvídal" co bych asi chtěl.

Tohle přesně očekávám od seniorních lidí. Že jim nebudu říkat, co chci udělat a jak, ale s návrhy spíše přijdou oni.

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #57 kdy: 11. 12. 2016, 12:23:20 »
Až uvidím, tak uvidím. Problém je trochu v tom, že můj čas je moc drahý. Psaní na fóra při buildu zase tolik času neveme, ale zabrání stroje a času je trochu jiné. Hlavně hromada peněz se nedává za to, že píšeš hezký kód. To se naučí časem i lopata. Ale postavit celý megasystém na Javě je trochu jinačí liga. To už skoro nikdo nedá dobře.

 ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #58 kdy: 11. 12. 2016, 13:16:54 »
..hlavní rozdíl je ve schopnosti samostatně pracovat a řídit sám sebe. ..
... Že jim nebudu říkat, co chci udělat a jak, ale s návrhy spíše přijdou oni...
+1.

javaman ()

Re:Jak se pozná senior
« Odpověď #59 kdy: 11. 12. 2016, 13:24:16 »
..hlavní rozdíl je ve schopnosti samostatně pracovat a řídit sám sebe. ..
... Že jim nebudu říkat, co chci udělat a jak, ale s návrhy spíše přijdou oni...
+1.

Což je zase rozdíl mezi lopatou a vývojářem. I pokud začínáš v práci, tak můžeš mít stejný přístup. Ale asi tě těžko vemou jako seniora hned po škole, ne?