Práce a život Praha vs Brno

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #135 kdy: 08. 12. 2016, 19:40:00 »
- kremlin shit pro kohokoliv na dal na vychod

Je hawran západní Němec?

Pokud ti to pomůže zjednodušit tvůj už tak jednoduchý život...


Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #136 kdy: 08. 12. 2016, 19:51:04 »
Asi bychom meli Morave vyhlasit valku. Postoje populace tomu jiz dozraly.

Nenávistné řeči tu mají jen frikulíni z vinohradských kaváren. Ať se odtrhnou oni.

A už jsi nějakou opravdovou vinohradskou kavárnu viděl, nebo jen tupě papouškuješ dementoviny hradního lihovaru a jeho podržtašků?

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #137 kdy: 08. 12. 2016, 20:11:11 »
Asi bychom meli Morave vyhlasit valku. Postoje populace tomu jiz dozraly.

Nenávistné řeči tu mají jen frikulíni z vinohradských kaváren. Ať se odtrhnou oni.

A už jsi nějakou opravdovou vinohradskou kavárnu viděl, nebo jen tupě papouškuješ dementoviny hradního lihovaru a jeho podržtašků?

Taky by mě to zajímalo. O vinohradské kavárně slyším v politickém kontextu poprvé. Předpokládám, že to má něco společného s tím, že měly Vinohrady kdysi dávno pověst luxusní čtvrti, takže to bude asi nějaký další pochybný apel na závist nebo tak něco. Výhoda protivinohradské rétoriky oproti protipražské je v tom, že na to můžeš lákat z řad většiny obyvatel Prahy.

Jinak si myslím, že původní výraz pražská kavárna vznikl v žertu, ale uchytilo se to tak, že se na to časem zapomnělo.

hmm

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #138 kdy: 08. 12. 2016, 20:24:36 »
A emigrovat neni kam... teda mozna ted konecne do trumpistanu.

Emigruj to Trumpistanu. A pak zaloz blog Dopisy z Trumpistanu a pis. Vsichni ti budeme drzet palce.

svetove ekonomicke forum... terminologii prumysl 4.0 uvedeny nahore v rozcestniku prejala zcela nepokryte i cela rada byrokratu z EU...

https://www.weforum.org/agenda/2016/11/shopping-i-can-t-really-remember-what-that-is/

enjoy.

hmm

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #139 kdy: 08. 12. 2016, 20:25:28 »
A emigrovat neni kam... teda mozna ted konecne do trumpistanu.

Emigruj to Trumpistanu. A pak zaloz blog Dopisy z Trumpistanu a pis. Vsichni ti budeme drzet palce.

svetove ekonomicke forum... terminologii prumysl 4.0 uvedeny nahore v rozcestniku prejala zcela nepokryte i cela rada byrokratu z EU...

https://www.weforum.org/agenda/2016/11/shopping-i-can-t-really-remember-what-that-is/

enjoy.
Welcome to 2030. I own nothing, have no privacy, and life has never been better


Mirek_

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #140 kdy: 08. 12. 2016, 21:22:46 »
Jestli mě nějaké město baví, tak je to Olomouc.
Tak Olomouc a Hradec Kralove jsou mozna tou nejlepsi volbou v CR, ale Brno vazne neni extra velke, pokud nejste blazen do sidlaku.

Lidi jsou opravdu různí, mě se Hradec jako město vůbec nelíbí, Olomouc je fajn.

davkol

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #141 kdy: 08. 12. 2016, 21:50:59 »
Jinak si myslím, že původní výraz pražská kavárna vznikl v žertu, ale uchytilo se to tak, že se na to časem zapomnělo.
Analogickou kavárnou mávali bolševici v dávných dobách, Velký Ovar to od nich převzal.

Youda

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #142 kdy: 08. 12. 2016, 22:39:21 »
No jasně, Český Kras, Brdy... slušná příroda je i přímo Praze, pokud máš jen chvilku času

Měl jsem na mysli spíš to, že hory jsou prostě daleko. Nejblíže jsou krkonoše minimálně 2-3 hodiny autem s permanentní zácpou na několika místech po cestě. Někoho, kdo na hory nechodí, to samozřejmě netrápí.

Praha Pankrac - Rokytnice nad Jizerou (moje oblibene stredisko) je podle google map 1hod, 46 min. Obvykle to trva min, vetsina cesty je po dalnici a 130 nikdo nejezdi.

brnak

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #143 kdy: 08. 12. 2016, 23:28:52 »
No... řekl bych, že prlměrného Pražáka/Středočecha lze poznat velmi rychle,

Ano. To už mi tvrdilo hodně moraváků. A úplně klidně mě vzali mezi sebe a pomlouvali ty pražáky, kteří je navíc podle této diskuze údajně vůbec nezajímají, a byli dost překvapení, když je konečně napadlo se mě zeptat „A z kama ty si?“.

Jestli jsi _ten_ pavlix, ktereho znam (z RH ze?), tak Te musim upozornit, ze skutecne "zpivas" a je to poznat. Nic vic...jen je to proste poznat.


pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #144 kdy: 08. 12. 2016, 23:54:36 »
No... řekl bych, že prlměrného Pražáka/Středočecha lze poznat velmi rychle,

Ano. To už mi tvrdilo hodně moraváků. A úplně klidně mě vzali mezi sebe a pomlouvali ty pražáky, kteří je navíc podle této diskuze údajně vůbec nezajímají, a byli dost překvapení, když je konečně napadlo se mě zeptat „A z kama ty si?“.

Jestli jsi _ten_ pavlix, ktereho znam (z RH ze?), tak Te musim upozornit, ze skutecne "zpivas" a je to poznat. Nic vic...jen je to proste poznat.

1) Samozřejmě, že jde přízvuk poznat, bylo by dost divné, kdyby nešel. Jen tvrdím, že většina moraváků pražský/středočeský původ nerozezná, a to mám docela bezpečně ověřeno způsobem zde již popsaným. Není třeba si to brát osobně, mnoho moraváků zná Prahu velmi dobře a obrovské množství jich tam i žije.

2) Nevím jak jiní středočeši, ale já osobně mám pocit, že zpívají moraváci, a to ještě různí moraváci různým způsobem. Ale nikdy mi to nevadilo, naopak. Horší je když začnou hýkat, když si myslí, že napodobují pražáky. Sláva všem, kteří takové věci nedělají a dokážou se bavit jako lidi.

Mimochodem byla by slušnost se taky představit, když už člověk naráží na osobní kontakt.

mmm

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #145 kdy: 09. 12. 2016, 15:43:02 »
Asi bychom meli Morave vyhlasit valku. Postoje populace tomu jiz dozraly.

Nenávistné řeči tu mají jen frikulíni z vinohradských kaváren. Ať se odtrhnou oni.

A už jsi nějakou opravdovou vinohradskou kavárnu viděl, nebo jen tupě papouškuješ dementoviny hradního lihovaru a jeho podržtašků?

Ty jsi lihovar na hradě viděl, nebo jen tupě papouškuješ dementoviny vinohradské kavárny?

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #146 kdy: 09. 12. 2016, 15:52:02 »
Asi bychom meli Morave vyhlasit valku. Postoje populace tomu jiz dozraly.

Nenávistné řeči tu mají jen frikulíni z vinohradských kaváren. Ať se odtrhnou oni.

A už jsi nějakou opravdovou vinohradskou kavárnu viděl, nebo jen tupě papouškuješ dementoviny hradního lihovaru a jeho podržtašků?

Ty jsi lihovar na hradě viděl, nebo jen tupě papouškuješ dementoviny vinohradské kavárny?

Viděl.
Slyšel.
S tím nenaděláš nic.

mmm

Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #147 kdy: 09. 12. 2016, 16:06:22 »
Asi bychom meli Morave vyhlasit valku. Postoje populace tomu jiz dozraly.

Nenávistné řeči tu mají jen frikulíni z vinohradských kaváren. Ať se odtrhnou oni.

A už jsi nějakou opravdovou vinohradskou kavárnu viděl, nebo jen tupě papouškuješ dementoviny hradního lihovaru a jeho podržtašků?

Ty jsi lihovar na hradě viděl, nebo jen tupě papouškuješ dementoviny vinohradské kavárny?

Viděl.
Slyšel.
S tím nenaděláš nic.

Asi tam zůstal po Havlovi.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #148 kdy: 10. 12. 2016, 09:10:51 »
Nerad odbocuju od tematu, ale tezce se to tady zvrhlo.  Vyjimecne se do te tahanice zapojim.... Nejde mi do hlavy jedna vec... Proc intelektualum hlavne prazskym kavarenskym vadi president Zeman a furt ho lihovarujou.  Vzdyt havel byl ozrala a navic zkusenej fetak.. Znam lidi co se toho casu pohybovali kolem plastiků, magora a spol.  Osobne nezapomenu na videoklip Havla na song utopia kde nafetovanej bubnuje polonahej na popelnice na smetisti.... Kazdej soudnej clovek musi vedet co to bylo za porevolucni vsivarnu ktera dodnes pokracuje prave hnupama jako stropnickej a spol
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce a život Praha vs Brno
« Odpověď #149 kdy: 10. 12. 2016, 10:20:43 »
Havel byl ozrala, ale na rozdil od hradniho lihovaru alespon nerozestvaval spolecnost. Zeman zaseva nenavist, aby ho lidi zase piste zvolili. Neumi fungovat bez nepritele, tak za nepritele oznacuje kdekoho a sikuje stada tupych volicu.