Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?

qwertz

Re:Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?
« Odpověď #15 kdy: 12. 11. 2016, 21:43:11 »
Důvod, proč někteří zaměstnavatelé zavádí "assesment centra", je zejména snaha vyzkoušet, jak uchazeč funguje v kolektivu.  Můžete být mistr světa v programování, ale jako sociopat, egomaniak, narcis, či jiný namarchrovaný blbeček, nejste v zamětsnavateli k ničemu. Tyhle lidi dneska skoro nikdo nechce, protože to s nima v praxi nefunguje a AC je funkční řešení jak je vyházet rovnou.


javaman ((

Re:Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?
« Odpověď #16 kdy: 12. 11. 2016, 21:55:56 »
Lepší být mistr světa a projekt dotáhnout sám, než být neschopná lopata, která funguje jen ve velkém týmu, kde se zodpovědnost rozmělní. Investor si moc dobře rozmyslí, jestli nacpe miliony hloupým lopatám a nebo jednomu řízkovi, který mu něco opravdu dodá.

Ukulele

Re:Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?
« Odpověď #17 kdy: 12. 11. 2016, 22:29:40 »
Javaman mozes mat pravdu teoreticky ale prakticky som este nevidel zakaznika ktory by svo biznis zveril do ruk jednemu developerovi, aj ked by mal iq 300

javaman ((

Re:Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?
« Odpověď #18 kdy: 12. 11. 2016, 22:40:18 »
Tak to taky nebude developer, ale můžou být dva. Jen jsem chtěl poukázat na fakt, že dnešní týmové hry jsou hlavně pro blbce. Pokud jsi dobrý, neseženeš žádného parťáka do týmu. Pokud jsou všechno lopaty, tak si ještě budou chrochtat, jak jim to šlape. Libovolný lopaťácký tým strčí do kapsy jeden lepší vývojář. Je na každém, co vybere.

Milan

Re:Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?
« Odpověď #19 kdy: 14. 11. 2016, 17:19:53 »
Osobně si myslím, že zkušený manager + nějaká paní z náboru u pohovoru, může docela dobře zjistit charakteristiky člověka ihned na to nepotřebují AC.

Jinak práce sehnaná pohovor, ukázka práce, seznámení s prostředím. Peníze nejsou moje hlavní motivace, takže jsem spokojen i bez AC.


qwertz

Re:Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?
« Odpověď #20 kdy: 14. 11. 2016, 17:50:52 »
To si myslíte špatně. Jak si uchazeč počíná v kolektivu případně i ve stresu se u pohovoru 2 lidí zkoumá blbě :)

m.

Re:Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?
« Odpověď #21 kdy: 14. 11. 2016, 20:10:15 »
Na nejaky Assesment centra se jim vyprdni. Kdyz jim na to budeme svedomite prdet vsichni, tak za chvili to nikdo pouzivat nebude, nebot zmeri, ze mu to nijak nepomaha.

čumil

Re:Assessment centrum na získání práce v IT vývoji?
« Odpověď #22 kdy: 17. 11. 2016, 20:31:21 »
To si myslíte špatně. Jak si uchazeč počíná v kolektivu případně i ve stresu se u pohovoru 2 lidí zkoumá blbě :)
AC je k hovnu i k tomuhle.
Jak chceš proboha spolupracovat s lidma kteří sou tvoji konkurenti, nejsi trošku debil?
Zadruhé, pokud tě AC vystresuje, prohrál si, AC vyhrávaj ti úplně nejvíc v klidu kteří to maj celí v piči (a budou mít pak i firmu).
A pak agresivní extroverti.
Super když hledáš obchodníka, katastrofa když hledáš technika.
Nabídni mi AC, a já si z tebe buď udělám zadek a vyzkoušim to aniž bych plánoval k tobě vůbec nastoupit a nebo tě pošlu slušně do zadeke rovnou. I kdybys byl poslední volnej zaměstnavatel, radši k pásu než se nechat ponižovat bandou rádoby psychoušů.