Scriptování a komunikace /dev/stty*

Scriptování a komunikace /dev/stty*
« kdy: 19. 11. 2016, 19:22:09 »
Ahoj,
vyrobil jsem si "arduinní" udělátko na měření několika veličin a potřebuji je ukládat na serveru. Protože napájení je řešeno přes USB a umístění je přímo v racku - zvolil jsem sériovou komunikaci.
V konzoli není problém najít a otevřít port, z jiné posílat příkazy a sledovat odpovědi. Ale tohle potřebuji automatizovat přes cron!

Překvapivě se mi nedaří najít tool který bych použil pro jednoduchou komunikaci typu:
1) pošli příkaz, počkej $timeout na odpověď
2) pokud přišla odpověď, ulož
3) zavři spojení

Možná se jen špatně ptám na google. Zatím nad tím sedím druhý den a dochází mi nápady. Všechno co jsem zatím vyšťoural byly spíš terminály na vytáčení modemem a další obskurnosti.
Programování se úplně nebráním, ale nechci objevovat Ameriku... :-\

díky za každou radu správným směrem!
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)


Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Scriptování a komunikace /dev/stty*
« Odpověď #1 kdy: 20. 11. 2016, 02:57:28 »
nehledej nic složitého, na tohle je pár příkazů v bashi, vygoogli si jeden po druhým

dustin

Re:Scriptování a komunikace /dev/stty*
« Odpověď #2 kdy: 20. 11. 2016, 06:52:18 »
Jen pokud port obsahuje i DTR a arduino komunikuje přes programovací header, pak otevření portu arduino restartne (změna na DTR lince). Dá se to vyřešit, ale je třeba si s tím pohrát.

Re:Scriptování a komunikace /dev/stty*
« Odpověď #3 kdy: 20. 11. 2016, 07:58:49 »
Tomas2:
Nic proti, ale četls na co se ptám? Odpověď že to jde a mám si to vygooglit mi fakt nepomůže.

dustin:
jj, to je v některých případech i žádoucí, takže s tím počítám.

Jinak včera jsem oprášil svoje chabé znalosti C a něco spíchnul. Sice to tak nějak funguje, ale je to potřeba ještě hodně doladit (ošetřit chybové stavy, dopsat timeouty,..), hlavně i kvůli snadné modifikaci bych upřenostnil nějaký ten script, tak zatím hledám dál..
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)

Dustin

Re:Scriptování a komunikace /dev/stty*
« Odpověď #4 kdy: 20. 11. 2016, 08:59:04 »
V pythonu je to trivialni


robotron

Re:Scriptování a komunikace /dev/stty*
« Odpověď #5 kdy: 20. 11. 2016, 17:07:38 »
Na tenhle ucel za davnych dob SLIPu slouzil program "chat" (v aktualnim Debianu v baliku "ppp").

Re:Scriptování a komunikace /dev/stty*
« Odpověď #6 kdy: 21. 11. 2016, 09:27:37 »
Tak nevím, Python se zdál super, ale za celou neděli jsem ho nedokázal přimět k tomu, aby načetl smysluplně odpověď z portu.
Nejspíš jde o chybu mezi židlí a klávesnicí, ale stejně dlouhý program v C funguje spolehlivě, tak to už dál neřeším.
PMD85 -> Didaktik Gama -> PC XT -> ... x86/x51/ARM
Basic -> Turbo Pascal -> C++ -> Turbo ASM -> C# -> PHP -> Bash -> Go :-)

dustin

Re:Scriptování a komunikace /dev/stty*
« Odpověď #7 kdy: 21. 11. 2016, 10:23:40 »
Nevím, mně varianty stažené z netu chodily napoprvé a asi i ostatním, python je v tomhle případě celkem standard. Vyhovuje mi, že si to mohu snadno krokovat/ladit v IDE. Ale samozřejmě hlavní je, že ti to funguje, není proč to měnit.