Dvourádiový Wi-Fi router

Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #15 kdy: 07. 06. 2016, 17:28:48 »
Ak budu obidve radia na pasme 2.4GHz, tak to bude znizovat rychlost na polovinu v akomkolvek mode a to uz z pricipu fungovania. Dial radio na pasme 2.4GHz je nahorsie mozne riesenie a zrejme ich preto tak vela na trhu ani neni. Aby to bezalo bez straty rychlosti je potrebne pouzit 2.4G/5G radio, pripadne da sa to spravit aj s 5G/5G radiom.
Vyskusaj pouzit iny, zasadne odlisny typ anteny a to smerovu panelovu antenu. Na vzdialenost 25m a cez tri steny mi to s takymito antenami chodi 90Mbps s TP-Link741ND.


Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #16 kdy: 07. 06. 2016, 19:53:01 »
Ak budu obidve radia na pasme 2.4GHz, tak to bude znizovat rychlost na polovinu v akomkolvek mode a to uz z pricipu fungovania.
Od toho jsou snad kanály, ne? Když to dá na dva nepřekrývající se kanály, tak proč by se měla snižovat rychlost?!

Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #17 kdy: 07. 06. 2016, 20:17:52 »
Pretoze to ma anteny tak blizko seba, ze jJedno radio ovlivnuje to druhe, pricom je jedno na ktorom kanali su tie radia nastavene.

flack

Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #18 kdy: 07. 06. 2016, 20:39:57 »
Pretoze to ma anteny tak blizko seba, ze jJedno radio ovlivnuje to druhe, pricom je jedno na ktorom kanali su tie radia nastavene.

Ano moznost saturacie tu je, ale verim ze to nieje pravidlo a ani by som sa tym nezaoberal internetom na chalupe. A ci to pojde polovicnou rychlostou by som si tiez nebol isty. Skor sa stavim ze pri zvoleni dvoch od seba vzdialenych kanalov 1 a 11 napr to voobec nepociti. A v zhladom na to kde to chce pouzit. By som radsej na tuto temu nezacinal flame:D

Za mna riesenie uz tu bolo navrhnute. Nejaky Mikrotik s moznostou 2x miniPCI karty a mozes tam nastavit vsetko. Ak sa nebojis klidne zober nejaky bazarovany kus, urcite ich je vela.  Ja sice niesom fanda mikrotiku, ale chodi to dobre. Okrem toho sa mi zda ze to ma rychli boot time:D

Milan Keršláger

Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #19 kdy: 07. 06. 2016, 22:24:10 »
Třeba http://aukro.cz/routerboard-mikrotik-rb433-vcetne-krytu-a-zdroje-i6237625387.html
Píše se tam L3 (tj. že neumí AP), ale neviděl jsem RB433, která by neměla L4 (tj. včetně režimu AP).

Cena je odpovídající. Chybí antény (pendreky), ale pokud připojíte krátkým kabelem směrovku i s menším ziskem, vyhnete se přeslechům, kterými vám tady hrozí. Já to používám s trochu delšími pendreky a funguje to.


Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #20 kdy: 07. 06. 2016, 22:37:52 »
Píše se tam L3 (tj. že neumí AP), ale neviděl jsem RB433, která by neměla L4 (tj. včetně režimu AP).
Pokud tam je L3, tak plus cena za licenci L4, což je zhruba tolik, kolik to zařízení stojí.

Cena je odpovídající. Chybí antény (pendreky), ale pokud připojíte krátkým kabelem směrovku i s menším ziskem, vyhnete se přeslechům, kterými vám tady hrozí. Já to používám s trochu delšími pendreky a funguje to.
No, antény chybí nejspíš proto, že tam nejsou síťovky? :)

MartinM

Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #21 kdy: 08. 06. 2016, 07:10:37 »
Taky jsem potřeboval dostat signál do dílny, asi 70m. Byl jen u okna. Tak jsem použil https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400872Z90002EKL jako klient a přilepil oboustrannou páskou na okno a na parapetu jako AP nějaký starý b/g DLINK. Kanály 1 a 11, vše funguje bez problému i za silného deště.

crown

Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #22 kdy: 03. 08. 2016, 11:59:39 »
Zkousel jsem dneska Nexx WT3020, do nej jsem zapichl USB Wifi, pridal modul v openWRT pro danou wifi a je z toho dvouradiovy router. Ted jsem pres to pripojeny jako pres extender.

jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #23 kdy: 03. 08. 2016, 20:38:02 »
Tak nakonec jsem to vyřešil komerčním kouskem HW. Chtěl jsem to nejdříve zkusit než budu vymýšlet vlastní udělátko. Osvědčilo se tohle : TP-LINK RE210 AC750 Dual Band, https://www.alza.cz/tp-link-re210-ac750-dual-band-d2648772.htm
Musím říct, že to funguje nad očekávání dobře. Je to nakonfigurovnáno tak, že to přijímá i vysílá 2,4GHz signál a musím říct, že pokles rychlosti (zdrojová rychlost 15Mbps) je téměř neznatelný. Je fakt, že se připojují vždy tak 1-3 hosti. Při více hostech by to asi bylo horší.
Nicméně naprostá spokojenost. Stabilita a dobré možnosti konfigurace. Mohu doporučit  ;D
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

crown

Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #24 kdy: 04. 08. 2016, 10:23:52 »
Hezka hracka. Jedina nevyhoda je, ze to nema sroubovaci antenu (aspon ji nevidim) a nejde teda dat smerova antena na jedno radio (pokud se nekdo treba pripojuje na dalekou wifi a chce ji roztahnout po dome).

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #25 kdy: 04. 08. 2016, 11:49:54 »
Tak nakonec jsem to vyřešil komerčním kouskem HW. Chtěl jsem to nejdříve zkusit než budu vymýšlet vlastní udělátko. Osvědčilo se tohle : TP-LINK RE210 AC750 Dual Band, https://www.alza.cz/tp-link-re210-ac750-dual-band-d2648772.htm
Musím říct, že to funguje nad očekávání dobře. Je to nakonfigurovnáno tak, že to přijímá i vysílá 2,4GHz signál a musím říct, že pokles rychlosti (zdrojová rychlost 15Mbps) je téměř neznatelný. Je fakt, že se připojují vždy tak 1-3 hosti. Při více hostech by to asi bylo horší.
Nicméně naprostá spokojenost. Stabilita a dobré možnosti konfigurace. Mohu doporučit  ;D

Zelení zmetci mě pobavili :D
Citace
Vysokorychlostní režim

Vysokorychlostní režim vás nadchne rychlostí připojení, která může dosahovat až 5 GHz. Rychlosti pro vaši zábavu, tak budete mít dostatek.

nobody(ten pravej)

Re:Dvourádiový Wi-Fi router
« Odpověď #26 kdy: 07. 11. 2016, 19:29:53 »
Osvědčilo se tohle : TP-LINK RE210 AC750 Dual Band[...] dobré možnosti konfigurace. Mohu doporučit  ;D

me se to naopak neosvedcilo :) konfigurace je velmi stroha, hlavne ji schazi moznost zvolit si sifrovani...
je mozne ho zvolit pouze u pripojeni k puvodnimu wifi routeru/siti, ale pro rozsirujici sit je mozne zvolit jen jine SSID,  heslo zustava(i v pripade zvoleni jineho SSID nez zdrojove) stejne jako zdrojove (to by nevadilo), sifrovani nelze ale vybrat VUBEC, takze zdrojovy router nastaven vyhradne na WPA2 + AES:
Kód: [Vybrat]
IE: IEEE 802.11i/WPA2 Version 1
    Group Cipher : CCMP
    Pairwise Ciphers (1) : CCMP
    Authentication Suites (1) : PSK

"predava" extender jako "WPA1/WPA2 + TKIP/AES"
Kód: [Vybrat]
IE: WPA Version 1
    Group Cipher : TKIP
    Pairwise Ciphers (2) : TKIP CCMP
    Authentication Suites (1) : PSK
IE: IEEE 802.11i/WPA2 Version 1
    Group Cipher : TKIP
    Pairwise Ciphers (2) : TKIP CCMP
    Authentication Suites (1) : PSK

totozne dementne jako "TP-LINK RE210 AC750" se chova i "TP-LINK RE350 AC1200", ten sice dle emulatoru na webu vyrobce se tvari ze moznost navolit security ma, ale maj emulator dementi, zobrazuje sice "Wireless Settings" s moznosti nastavit security, ale jde o zmixovane volby co jsou na realnem HW dostupne jen po prepnuti extenderu do "rezim beznej router" (tedy z ethernet kabelu vysila uplne separatni wifi)...

jeste mam zkusenost s "TP-LINK TL-WA860RE HW:V1" ten jedinej se chova normalne, kdyz se necha security nastaveni pro zdrojovej router na automaticky tak se sice chova stejne blbe, pokud sem prepnul na "WPA2 AES", tak se i extended wifi sirila s vyhradne WPA2 AES.... akorat ze tenhle je jen pro 2.4Ghz...