Důvěryhodné kořenové CA certifikáty ve Windows

David1234

Důvěryhodné kořenové CA certifikáty ve Windows
« kdy: 10. 11. 2016, 16:31:25 »
Ahoj, řeším takovou hloupost - potřebuji vědět kterým autoritám důvěřují Windows 10 po čisté instalaci. Jde někde na internetu najít nějaký seznam autorit, kterým Microsoft důvěřuje? Popřípadě dá se někde najít seznam kdy byla která autorita do systému přidána a v rámci kterého update přišla?

Ptám se tady, protože pomocí Google jsem nic rozumného nenašel. Předem díky za rady.


David1234

Re:Důvěryhodné kořenové CA certifikáty ve Windows
« Odpověď #1 kdy: 10. 11. 2016, 19:07:41 »
Tak si odpovím sám. Microsoft důvěřuje autoritám které splňují jeho Trusted Root Certificate Program. Jejich seznam se dá najít dost složitě, ale našel jsem tento odkaz:

http://aka.ms/trustcertpartners

zaba v mixeru

Re:Důvěryhodné kořenové CA certifikáty ve Windows
« Odpověď #2 kdy: 10. 11. 2016, 20:42:49 »
Prehled aktualne platnych autorit nejruznejsich druhu je stale na svem miste (uz pomalu desitky let):
Ovladaci panely
Moznosti internetu
zalozka Obsah
tlacitko Certifikaty

Jak zjistit, odkud a jak presne se tam dostaly, to ale nevim. Zvlaste kdyz spravce je tam muze pridavat dle libosti.

David1234

Re:Důvěryhodné kořenové CA certifikáty ve Windows
« Odpověď #3 kdy: 11. 11. 2016, 09:24:14 »
Asi jsem přesně nedefinoval otázku - jde o to zjistit to bez přístupu k instalaci Windows. Také jsem psal že jde o čistou instalaci (a myslím tím iso od M$, ne nějakou korporátní upravenou verzi kde jsou interní CA).

Lol Phirae

Re:Důvěryhodné kořenové CA certifikáty ve Windows
« Odpověď #4 kdy: 11. 11. 2016, 11:11:11 »
A k čemu ti taková věc bude, když si ten systém kdykoliv jakýkoliv chybějící root certifikát stáhne z internetu? Viz odkaz od David1234. Žádná aktulizace systému na to není třeba.