Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle

Martin

Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« kdy: 27. 10. 2016, 12:46:39 »
Ahoj vsem,

jiz delsi dobu se snazim rozjet SMS branu pomoci Huawei K5150 od Vodafone. Nasel jsem spoustu navodu na netu, ale bohuzel se mi to nepodarilo (smstools). Konec koncu, USB dongle se ani jako modem netvari, a to ani v pripade, ze ho prepnu pomoci usb_switch. 

Nemate s tim nekdo zkusennosti, pripadne pokud mate otestovany nejaky USB modem a opravdu Vam to funguje, muzete napsat, prosim, jak jste toho docilili?

Dik,
Martin
« Poslední změna: 27. 10. 2016, 13:58:41 od Petr Krčmář »


Tonda

  • *****
  • 630
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odesilani SMS pres Vodafone 4G usb dongle
« Odpověď #1 kdy: 27. 10. 2016, 13:52:19 »
Podle návodu k tomu modemu to lze:
http://pics.vodafone.cz/2/navody/K5150.pdf
Ovšem pokud chceš používat jiný SW, tak je potřeba vykoumat přes jaký protokol to tam tlačit.

Sten

Re:Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« Odpověď #2 kdy: 27. 10. 2016, 14:47:42 »
Přímo v tom modemu (před přepnutím pomocí usb_modeswitch) jsou nějaké soubory pro Linux. Není tam i něco pro posílání SMS?

Martin

Re:Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« Odpověď #3 kdy: 27. 10. 2016, 14:51:30 »
Zkousel jsem to instalovat a nejde to.
Bohuzel potrebuju to otestovat na serveru bez desktopu, budeme podobne reseni spoustet u naseho zahranicniho zakaznika, tak me napadlo, jestli s tim nekdo ma zkusenost nebo ne. Rikam, at jsem cet co jsem cet, tak bohuzel bezvyzname a nedari se mi to zprovoznit.


Martin

Re:Odesilani SMS pres Vodafone 4G usb dongle
« Odpověď #4 kdy: 27. 10. 2016, 14:53:23 »
Podle návodu k tomu modemu to lze:
http://pics.vodafone.cz/2/navody/K5150.pdf
Ovšem pokud chceš používat jiný SW, tak je potřeba vykoumat přes jaký protokol to tam tlačit.

No je tam navod pro instalaci na windows apod., bohuzel ja se snazim to rozchodit na serveru - bez desktop rozhrani, viz muj prispevek nize. Drivery, co tam jsou prilozene pro linux, nejdou nainstlaovat.


Martin

Re:Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« Odpověď #5 kdy: 27. 10. 2016, 21:55:53 »
Tak vyreseno, po celem dni sutodovani hromady veci, ktere nefungovaly.
Nechci bejt hnusnej, ale reseni si necham pro sebe :P Protoze - znate to :D Kdyby to nekoho zajimalo, tak se rad podelim, pripadne muzu s nastavenim na linuxu pomoci.

Dik moc za snahy alespon pomoct :)

Martin

Re:Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« Odpověď #6 kdy: 27. 10. 2016, 21:57:15 »
Tak vyreseno, po celem dni sutodovani hromady veci, ktere nefungovaly.
Nechci bejt hnusnej, ale reseni si necham pro sebe :P Protoze - znate to :D Kdyby to nekoho zajimalo, tak se rad podelim, pripadne muzu s nastavenim na linuxu pomoci.

Dik moc za snahy alespon pomoct :)

Sakra pardon za spam, napsal jsem nesmysl.
Chtel jsem spis poukazat na to, ze se mi ten navod uplne psat nechce :)

neruda

Re:Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« Odpověď #7 kdy: 27. 10. 2016, 22:37:14 »
tvl taky dobrej model - prosim pomozte mi, ja si to pak necham rad pro sebe ....   :o

mhepp

Re:Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« Odpověď #8 kdy: 28. 10. 2016, 00:31:13 »
Ten modem je taky dobrej vodvaz. Má dva režimy -- zkriplený mbim, který je akorát pro ostudu (Vodafonu) a režim, kdy vystupuje jako USB síťovka. To má potom vestavěný DHCP server a webové rozhraní (celkem bych čekal, že se v tom podaří vyškrabat nějaký Openwrt derivát). Přidělí IP 192.168.9.100, samotný modem má IP 192.168.9.1. Webové rozhraní je taky ubercool. Je to jednoduchá statická stránka a tuna Javascriptu, který dělá veškerou funkcionalitu. Ten Javascript komunikuje s modemem a posílají si XML zprávy, takže stačí pustit tcpdump, chvíli poslouchat a klikat a máte vše potřebné pro ovládání modemu.

Zde bych podotknul, aktuální verze dat pro usb_modeswitch přepíná do toho mbim režimu. Pro přepnutí do režimu síťovky je třeba starší data. Kdo potřebuje, nechť hledá na abclinuxu.cz

Martin

Re:Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« Odpověď #9 kdy: 28. 10. 2016, 10:52:00 »
Jeste doplnim, ze ta vec od Vodafonu (konkretne Huawei K5150), se zprvu tvari jako CD rom a zatim se mi nepovedlo, aby se to tvarilo jako modem.

A co se tyka usb_modemswitch, tak ten mi pomohl podstatne nejvic i bez jakekoliv editace confu pro specificke zarizeni, stacil jeden prikaz.

Zatim se mi podarilo rozjet posilani sms prave pomoci mmcli + libmbim + usb_modemswitch.

Bohuzel, znama utilita smstools, se mi k modemu zatim nepodarila pripojit, protoze jsem neprisel na to, jak udelat seriove pripojeni.

Nicmene, co se tyka rychlosti posilani, je to s odpustenim vo*ser, ale kdyz se k tomu udela nejake API, pak to pujde samo a bude ucel plnit.


Martin

Re:Odesílání SMS přes Vodafone 4G USB dongle
« Odpověď #10 kdy: 28. 10. 2016, 10:58:39 »
tvl taky dobrej model - prosim pomozte mi, ja si to pak necham rad pro sebe ....   :o

Viz ma reakce vyse.
1) nainstalovat mmcli + usb_modeswitch + libmbim.
2) pripojit usb nesmysl
3) Pomoci usb_modeswitch: usb_modeswitch --huawei-mode -v 12d1 -p 1f16 (pripad meho zarizeni, Huawei k5150)
4) mmcli -S - vyhledavani modemu
5) mmcli -L - vylistovani modemu, vrati to neco jako:

Kód: [Vybrat]
Found 1 modems:
/org/freedesktop/ModemManager1/Modem/0 [Huawei] MBIM [12D1:1F16]

5) mmcli -e -m 0 - povolit modem. 0 = cislo modemu z predchoziho bodu
6) precist si dokumentaci k mmcli, nebo mmcli --help-all

To je vse, muzete vesele posilat SMSky. Pripojeni k siti pres tu vec jsem neresil, slo mi vyhradne jen o SMS.