MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu

spasitel

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #165 kdy: 26. 10. 2016, 18:27:34 »
Microsoft mel konferenci a predstavili supr novinky. Kdyz ukazovali upoutavky, kde byli i postizeni lide, tak jsem se tak zamyslel, jakou podporu pro takove lidi maji linux distribuce. predpokladam, ze zadne, nebo jen minimalni


Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #166 kdy: 26. 10. 2016, 18:33:22 »
postizeni lide
jak presne postizeni?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

spasitel

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #167 kdy: 26. 10. 2016, 18:35:20 »
hlavne asi zrakovo postizeni, protoze s takovym handikepem se pocitac ovlada pocitac asi nejhur

spasitel


Iviak

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #169 kdy: 26. 10. 2016, 18:48:11 »
hlavne asi zrakovo postizeni, protoze s takovym handikepem se pocitac ovlada pocitac asi nejhur
http://vinuxproject.org/


spasitel

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #170 kdy: 26. 10. 2016, 18:57:20 »
no nevim :D.

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #171 kdy: 27. 10. 2016, 12:26:13 »
Citace
neoupim to proto ze mi to nic neprinese(to ze je to od Microsoftu v tuto chvili nehraje zadnou roli), jen tragickou klavesnici, psal sem ze ~1mm(presneju tusim 1.3mm) zdvih povazuju za zhovadilost pro delsi psani nez nez par slov... ja ocenim klavesnici na X220, jedna se o jednu z nejlepsich klavesnic vsech dob(lepsi byla jen predchozi bez dvojiteho DEL), kvalita a presnost stisku, ergonomie rozmisteni, 7rada klavesnice, samostatne klavesy Ins/Del/Home/End/PgUp/PgDown + vyhrazene PgLeft/PgRight, vyhrazena klavesa na "Repro Mute" a druha na "Mikrofon Mute" (oboje s vlastni led signalizaci)...

Stejná jako na T420, jedine co me celkem stve, je ze neni podsvicena ...

Jiank souhlasim, lepsi klavisnici jsem v zivote nemel
Když chceš, dokážeš vše!

Kolemjdoucí

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #172 kdy: 27. 10. 2016, 13:06:43 »
ja ocenim klavesnici na X220, jedna se o jednu z nejlepsich klavesnic vsech dob(lepsi byla jen predchozi bez dvojiteho DEL)

Tak to nesouhlasím, dvojitý DEL ničemu nevadí, naopak na té předchozí (používal jsem ji na T400) hodně vadilo špatné umístění ESC.

nobody(ten pravej)

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #173 kdy: 28. 10. 2016, 00:45:37 »
tak me osobne take vyhovuje ESC nalevo od F1 a ne nad F1, ale ten dvojitej rep. odsunutej Ins mi delal problem pri prechodu mezi X220 a T60p :) podsvetleni bych take uvital, ale nez mit podsvetleni a X230 klavesnici tak sem radeji porizoval X220 bez podvetlene, ale je pravda ze obcacs premejslim to podsvetleni nejak dobastlit :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #174 kdy: 28. 10. 2016, 01:07:58 »
ale je pravda ze obcacs premejslim to podsvetleni nejak dobastlit :)

Kup si USB lampicku.

spasitel

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #175 kdy: 28. 10. 2016, 07:02:28 »
Tady se snad roztrhlo vrece s odborniky na klavesnice :D. Tady je mozny najst odborniky snad na vsechno :D. Nemate pocit, ze jde jen o vasi subjektivni pocity? Nobody ty trotle, to ze tobe nevyhovuje klavesnice na surface pro, to neznamena ze nekomu jinemu take ne. Ja to fakt nekteri lidi nepochopim  :o

Ivan Nový

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #176 kdy: 28. 10. 2016, 07:36:02 »
Microsoft mel konferenci a predstavili supr novinky. Kdyz ukazovali upoutavky, kde byli i postizeni lide, tak jsem se tak zamyslel, jakou podporu pro takove lidi maji linux distribuce. predpokladam, ze zadne, nebo jen minimalni

Podpora je maximální, Ubuntu obsahuje Orcu, což je program, který čte obsah obrazovky.

Obsahuje nastavení pro obrazovku - vysoký kontrast, velký text, čtení obrazovky, zvukové znamení při použití Caps Lock a Num Lock, pro psaní - kombinace kláves jedním prstem, pomalé klávesy, ignrovat vicenásobná zmáčknutí kláves, myš z klávesnice, smimulované druhé kliknutí, kliknutí posečkáním.

Pomocí programu Voice Commands můžete zadávat příkazy.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #177 kdy: 28. 10. 2016, 08:04:44 »
postizeni (zejm. nevidomi a slabozraci) maji uz vic jak 20 let veskera reseni postavena na windows (maji to bezplatne jako prispevek na pomucky vcetne pocitace i sw) jako napr. JAWS ... http://www.tyflokabinet.cz/seznam_firem/seznam_firem.php

spasitel

Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #178 kdy: 28. 10. 2016, 08:13:48 »
No jasne, protoze linuxem se nebude nikdo zabejvat ;)

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:MacBook vs. klasický notebook s Ubuntu
« Odpověď #179 kdy: 28. 10. 2016, 08:39:41 »
ono kdyz uz free multiplatformni reseni tak spis nvda
http://www.nvaccess.org/

jinak stejne se vsechno presouva na mobily, tablety protoze to potrebuji mit sebou nejlepe v ruce k orientaci atd ... videl jsem uz hezke ovladani vseho hlasem (+ozvuceni prijatych sms ...) na mobilu kdysi na nokii se symbianem, predpokladam ze dnes budou reseni urcite pro android i iphone, dost by jim mohlo pomoci krome ozvuceni i haptic nebo aspon vibracni feedback pro orientaci na plose, gps mapy s vyznacenymi trasami treba po Praze a vyznacenymi "patniky apod.." atd ...

hlavne oni potrebuji aby vsechno fungovalo out of the box, nemohou si dovolit bugy, nemohou konfigurovat atd...