Zkušenosti s prací v Alze

Turi

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #45 kdy: 15. 09. 2017, 12:52:44 »
Já tam třeba pracoval před lety a neměl jsem tam jediný problém. Záleží na koho narazíš asi jako všude jinde. Já tam byl spokojenej.
Tak proc tam uz nejses, kdyz si tam byl spokojenej?

Třeba tam ještě je, ale už není spokojenej :)


marek

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #46 kdy: 17. 09. 2017, 21:05:44 »
marek: koukám že se, za ty dva roky co tam nejsem, nic nezměnilo  ;D

Reakce mého nadřízeného na to, že si mohu vydělat "až" 30 hrubého ... "a kolik by jsi proboha za tu práci chtěl" - řečeno stylem že mu málem vypadly bulvy.

tak ono je to ve všech těhle garážovkách stejné. Management se rekrutoval z obyčejných šmudlů pracujících ve firmě od založení. Většinou nemají žádné zkušenost. Je to jejich první zaměstnání a pracují tam deset a více let. Nastoupili za nějakou mzdu a ta je dnes stále na nízké úrovni. Tohle jsem jednou probíral se svým šéfem...Přišel kluk a chtěl 80k. Šefík šel málem do vývrtky. Vůbec nevadí, že by si na sebe bez problémů vydělal, ale musel by pak zvednout plat všem těm letitým zaměstnancům co tam dodnes jedou ze setrvačnosti za poloviční mzdu odpovídající současnému trhu práce

Vlašák

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #47 kdy: 08. 10. 2017, 15:12:45 »
V Praze na Centrále v Holešovicích (U Pergamenky) jsem také nějakou dobu pracoval. Nábor u mne proběhl docela hekticky, v zásadě jsme si vyzkoušeli pár znalostí potřebné na pozici, nějaký logický a matematický test, který mě přišel pak už zbytečný, protože mi bylo jasné z rozhovoru, že lidi nemají a stejně výsledek budou ignorovat a vezmou mě.


Práce: Alza má vlastní ERP systém nazvaný IS konzole,( .net, java, C). Standardní práce, nijak nevybočuje z toho, s čím se setkáte jinde.  Vývoj (web) je rozdělený klasicky, forntend, backend, a dle platformy, dále je zde část za jejich ERP, ten se ještě dělí na aplikaci a databázi.  Pocud vše ok. Avšak nelíbilo se mi, že se pracuje v takovém startupovém režimu, bez nějakých hlubších analýz, a že se mi kolikrát stalo, že se mi zadání měnilo pod rukama, byť ne zásadně. Je to často důsledek podle mě chybějícího projekťáka, který by vše zastřešil. Zadavatelé často jiná oddělení než IT, jsou nuceni rozepisovat zadávání pro každou část systému zvlášť ( takž třeba i mob. aplikace, zvlášt web, zvlášt konzole). V Alze uplně chybí sjednocující proces, což je důsledek vedení, které stále funguje, jako kdyby to byla firma stále o pár zaměstnancích.

Dále Alza evidentně prochází personální proměnou, od počátku roku odešlo nebo odchází spousta lidí ze středního a vyššího managementu, spousta lidí je různě povyšováno.

Nakonec jsem odešel. Uvědomil jsem si, že nechci dělat ve start upech, chci vědět jaká je idea (zadání) a struktura projektu (Projek. management, IT architekt) a že to někdo skutečně schválil (garant, management), zalíbilo se mi ve strojírenské sféře.

Po dobu necelého roku, nás přestěhovali z místa 3x, seniorští lidé pracují už v docela fajn místnostech v samostatném patře, ale jinak se sedělo v docela velkých open space kanceláři, kde je zcela normální se nahlas bavit, dotazovat se, telefonovat, což třeba mě dělá docela problémy při soustředění. Centrála je celkově dost hlučné pracovní místo. Věkový průměr mi přijde extrémně nízký, což se odráží v "nesolidní" atmosféře. Kdo je introvert, ať sem radši ani nechodí. :)  První důvod proč jsem odešel - open space, příliš mladý kolektiv.Homeoffice je však možný.

zz_indigo

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #48 kdy: 24. 07. 2018, 16:25:10 »
Pracoval tys vůbec někdy někde, ty plkale? Takový kydy může mít jen mamánek bez zkušeností.

ale da sa. Zalezi ci sa ti chce a ci nemas za kolegou ludi z tvojim pristupom.

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #49 kdy: 24. 07. 2018, 16:43:53 »
Pracoval tys vůbec někdy někde, ty plkale? Takový kydy může mít jen mamánek bez zkušeností.

ale da sa. Zalezi ci sa ti chce a ci nemas za kolegou ludi z tvojim pristupom.
Neni tohle už tak trochu nekrofilie?


t

Re:Zkušenosti s prací v Alze
« Odpověď #50 kdy: 24. 07. 2018, 19:01:55 »
Já jsem v Alze nepracoval, jako většina lidí tady.

Velmi jednoduše řečeno, zaměstnavatel, který neustále shání zaměstnance a neotvírá třeba nové developerské centrum s 500 lidma, je podezřelý.

U spousty menších zaměstnavatelů je to dáno tím, že lidi málo platí a mají přemrštěné požadavky. Nedělal bych si o Alze iluze, je to malá firma. Ano, mají miliardové obraty, jenomže on je něco jiného miliarda obrat u SW firmy (kde to jsou 80% mzdové náklady) a miliarda obrat u retailera (kde je 90% nákladu skladové zásoby).

Jestli mohu doporučit, snažil bych se dostat alespoň do firmy o 100 zaměstnancích - reálných zaměstnancích typu marketing, obchod, sw atd. ne 500 skladníků.

Menší firma má jediný význam pro rychlé nabrání zkušeností, nejlépe tam makat tak rok, víc se nevyplatí. Člověk se rychle dostane k mnoha věcem, sice z něj vytřesou duši, ale velmi rychle se vše naučí a vše si osvojí.

Já osobně makám ve velkém korporátu a jsem spokojenější než v malé firmičce. Korporát je na nížších pozicích ale zabijárna = nemožnost postupu, chce se to ve start-upu probojovat na pozici seniora a přejít do korporátu kde si člověk odpočine.

Otázka teda je, v jaké jsi situaci. Na start alza dobrá, jinak bych do ní nešel.

Zalezi taky jak definujete korporat. Delal jsem ve startupu, ktery mel pres 10k zamestnancu :). Ale jinak bych souhlasil, rozhodne je nejlepsi byt senior v korporatu - vetsinou si urcujete jak a nacem budete delat a vicemene vas nikdo nekontroluje - navic mate hodne slusny plat :)