IT ve Škoda auto

Petr

IT ve Škoda auto
« kdy: 02. 10. 2016, 20:25:41 »
Ahoj, pracujete tu někdo jako programátor/administrátor ve škodovce? Jaký jsou tam platy v IT? Zkušenosti mám s Javou/C++ 5 let, vše pod linuxem, takže veškerý nastavování atd. kolem mi taky nedělá problém.


txt

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #1 kdy: 02. 10. 2016, 23:08:47 »
Velmi úzká specializace, solidní platy, dost byrokracie, po čase na jedné pozici odborně zakrníš.

Johny

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #2 kdy: 03. 10. 2016, 11:41:28 »
Ahoj. Platy v porovnani s IT v okoli mizerie. V porovnani s Prahou naprosta zoufalost.

Sam si muzes zjistit kolik ti daji a porovnat to s platy v Praze. 

Johny

tommm

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #3 kdy: 03. 10. 2016, 14:22:47 »
Nejlepe se tam maj lidi, kteri tam sedi a pracuji pro Skodovku, ale sou zamestnani u HP. Ty jim provozujou napr. SAP.
Myslim, ze to dela HP Ent. divize.

Ale jako zamestnanec zase dostanes auto za funny money.

Petr

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #4 kdy: 03. 10. 2016, 19:35:56 »
A nevíte jestil si řeší sami vývoj aplikací nebo je kupují? Na současné pozici už se nemám kam posunout, tak se poohlížím jinde. Rád bych i vypadnul z Prahy, tak proto mě napadla Škodovka.


javaman ((

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #5 kdy: 03. 10. 2016, 19:46:10 »
Posunout se k menším penězům? Jen v Praze je šance 100+ na HPP. Jinam se nevyplatí vůbec jezdit, protože tam nabírají vidláky za pár korun, kteří jsou rádi, že vůbec mají práci.

Tommm

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #6 kdy: 03. 10. 2016, 21:13:58 »
A nevíte jestil si řeší sami vývoj aplikací nebo je kupují? Na současné pozici už se nemám kam posunout, tak se poohlížím jinde. Rád bych i vypadnul z Prahy, tak proto mě napadla Škodovka.

Jestli je to adresovane primo me, tak hned z kraje bych k tomu rekl - nevykej mi :)
To nevim jak sou presne rozdeleny kompetence a co je a neni outsourced.

Nazhav LinkedIn a prozkoumej lidi, kteri tam pracuji a projdi volne pozice. Zkus se zeptat headhunteru. Oni sou dost ve spojeni a pokud se normalne optas nekoho a sdelis mu duvody, tak ti rad pomuze. A jeste radsi de nekam dohodi a treba to bude zajimavejsi nez Skodovka. Clovek nikdy nevi. Ale s lovcema se vyplati budovat nejakou sit. Je to skoro tak dobre, jako bejt za dobre s asistentkou :)

javaman ((

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #7 kdy: 03. 10. 2016, 21:39:35 »
Pochybuju, že budeš spát s headhunterkou. Maximálně bys jí slíbil, že zůstaneš přes zkušebku v nějaký bankovní žumpě.

Martin

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #8 kdy: 03. 10. 2016, 23:49:54 »
Ale jako zamestnanec zase dostanes auto za funny money.

Auto jaké značky? Nebo snad Škodovka dělá auta? Já myslel, že dělá škodovky.

Tommm

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #9 kdy: 04. 10. 2016, 01:43:37 »
Ale jako zamestnanec zase dostanes auto za funny money.

Auto jaké značky? Nebo snad Škodovka dělá auta? Já myslel, že dělá škodovky.

Tak samozrejme to bude mrdka jako fabia, rapid a v IT si asi sahnou uz na ochcavku. Ale ambition 1.6 tdi ... ale za 4 litry mesicne? To je super. Pocitat umime vsichni.

Tommm

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #10 kdy: 04. 10. 2016, 01:45:27 »
Pochybuju, že budeš spát s headhunterkou. Maximálně bys jí slíbil, že zůstaneš přes zkušebku v nějaký bankovní žumpě.
Ja zrovna nemyslel hned pekne chvili ve sprse nebo v open space po firemnim vecirku. Spis sem myslel connection na linkedin ... ale kazdej to vnimame jinak a mame nejakej postup.
Od tebe to zni tak, ze ti hned holky hazou nohy do praku. To ti preju, dobre pro tebe.

Aspon je vide, ze nejsi zadna lopata, ktera dela po kilo cisteho mesicne. :)

hu

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #11 kdy: 04. 10. 2016, 20:04:25 »
[quote author=Tommm link=topic=13949.msg180665#msg180665
Tak samozrejme to bude mrdka jako fabia, rapid a v IT si asi sahnou uz na ochcavku. Ale ambition 1.6 tdi ... ale za 4 litry mesicne? To je super. Pocitat umime vsichni.
[/quote]

Já asi počítat neumim, ale připomínáte reklamu na bankovní půjčku. 30 000 za pouhých 683 korun měsíčně!*


* (po dobu 450 let)

Karel

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #12 kdy: 04. 10. 2016, 23:27:00 »
Kamarád ve Škodovce již celkem dlouho pracuje se SAPem a na IT mají o pár tisíc víc jak na lince.
Člověk asi nesmí mít žádné ambice, aby tam zůstal.

nikdonic

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #13 kdy: 05. 10. 2016, 08:52:42 »
Ono je otázka, čemu říkáš IT. Ve škodovce to v IT oboru funguje tak jako celá fabrika.

Jsou tam vedoucí pozice které jsou důležité a dobře zaplacené. Těch zaměstnanců si považují a dobře je platí. A pak tam jsou ti "u pásu" kteří oprašují hw, dělají běžné sw úpravy a opravy a ti nemaji žádnou hodnotu a vydělávaj to samé a nebo trochu víc než dělník u pásu. Jsou snadno nahraditelní protože měnit hw a pořád dokola nastavovat stejné věci naučíš i opici.

Tak že záleží, kam se zařadíš.

Arkady

Re:IT ve Škoda auto
« Odpověď #14 kdy: 05. 10. 2016, 19:55:48 »
Jak tu zaznělo, ŠKODA je velká firma, má to díky tomu své výhody i nevýhody (jestli znáš comic stripy s Dilbertem tak je to 100% přesné...prostě korporát)

Kompenzují to výhody zase v oblasti sociální či možností rozvoje a práci s špičkovými technologiemi - když překousneš tu byrokracii kolem

K tvým zkušenostem - interně to neuplatníš, to spíš u některého z IT dodavatelů pro ŠKODA
No a pokdu to chceš zkusit, obrať se na škodovácký nábor

...několik mých kolegů na propagačním webu ŠKODA IT - http://skoda-it.cz/cs/