„Nové“ domény - podpora na Root.cz

nocturne.op.15

„Nové“ domény - podpora na Root.cz
« kdy: 21. 09. 2016, 17:50:38 »
Ahoj, už je tomu několik let, co jsou v prodeji ne-národní koncovky domén. Proč ani po takové době root.cz nemá pro tyto domény podporu? Například nemůžu použít svůj mail na doméně .systems tady na fóru a musím sem cpát nějakou obludnost na seznamu, jinak mi to vynadá s neplatnou adresou. Už jsem kdysi psal popodře - a prd. Nemylsím, že by úprava validačního scriptu zabrala tolik času...
« Poslední změna: 21. 09. 2016, 21:02:27 od Petr Krčmář »


Re:„Nové“ domény - podpora na Root.cz
« Odpověď #1 kdy: 21. 09. 2016, 21:02:48 »
Je pravda, že už se to řešilo a hlásil jsem to. Pokusím se to popohnat, díky za připomenutí.

Sten

Re:„Nové“ domény - podpora na Root.cz
« Odpověď #2 kdy: 21. 09. 2016, 22:53:45 »
Mám doménu .online a ta tady na fóru funguje. Asi to má problém jen s některými doménami.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:„Nové“ domény - podpora na Root.cz
« Odpověď #3 kdy: 22. 09. 2016, 10:54:35 »
Má vůbec smysl kontrolovat TLD? Buď to chci mít s jistotou a pak se kouknu, jestli existuje MX záznam pro konkrétní doménu a pošlu email, nebo mě to je jedno, a pak ať tam uživatel zadá co chce. Klidně "a@a.a". Ani v jednom případě nevidím důvod pro samostatnou validaci TLD na nějaký whitelist - obzvlášť dneska, když si můžu koupit TLD .kecyvkleci a tak by se ten whitelist měl pořád updatovat. o_O

tomasfuk

Re:„Nové“ domény - podpora na Root.cz
« Odpověď #4 kdy: 22. 09. 2016, 13:57:24 »
Mě třeba online booking Ryanairu nevezme email s jedným znakem před zavináčem. Další příklad nesmyslné a nefunkční kontroly emailu. Takže třeba a@gmail.com to neveme.