Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy

r233

Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« kdy: 17. 09. 2016, 08:52:09 »
Lze vyvíje plnohodnotný sw pro Android bez použití javy? S GUI a využitím API systému?

Díky


Kozzi

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #1 kdy: 17. 09. 2016, 09:11:07 »
Lze vyvíje plnohodnotný sw pro Android bez použití javy? S GUI a využitím API systému?

Díky

Ano lze

Ivan Nový

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #2 kdy: 17. 09. 2016, 09:21:37 »
Ano dá, ale prakticky to nemá smysl, viz porovnání rychlosti s Javou.

Cmm

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #3 kdy: 17. 09. 2016, 10:07:01 »
Lze vyvíje plnohodnotný sw pro Android bez použití javy? S GUI a využitím API systému?

Díky

Ano lze

Můžeš hodit, pls, nějaký odkaz. Taky by mně to zajímalo.
THX

r233

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #4 kdy: 17. 09. 2016, 10:16:51 »
Ivan Nový: V C mám napsáno spoustu věcí, umím umím s ním řekl bych až excelentně. Javu nemám rád, a vůbec nestojím o to se jí zabývat. Navíc většina toho, co dělám se týká DSP, mimo jiné mám zkušenosti s ne10 knihovnou, která by měla být na Androidu taky nasaditelná.


Kozzi

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #5 kdy: 17. 09. 2016, 10:30:19 »
Ivan Nový: V C mám napsáno spoustu věcí, umím umím s ním řekl bych až excelentně. Javu nemám rád, a vůbec nestojím o to se jí zabývat. Navíc většina toho, co dělám se týká DSP, mimo jiné mám zkušenosti s ne10 knihovnou, která by měla být na Androidu taky nasaditelná.

pro tyto ucely se hodi Android NDK
https://developer.android.com/ndk/index.html

Kozzi

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #6 kdy: 17. 09. 2016, 10:31:32 »
Lze vyvíje plnohodnotný sw pro Android bez použití javy? S GUI a využitím API systému?

Díky

Ano lze

Můžeš hodit, pls, nějaký odkaz. Taky by mně to zajímalo.
THX

Tak jak uz jsem psal tak Android NDK nebo nad tim postavenoe qt pro android

http://doc.qt.io/qt-5/androidgs.html

r233

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #7 kdy: 17. 09. 2016, 11:17:51 »
Super, díky! O tom, že se vrhnu na Qt uvažuju už dlouho, tohle bude další motivace.

Youda

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #8 kdy: 17. 09. 2016, 11:48:32 »
Heh, a je ti doufam jasne, ze pasnim nativniho kodu se locknes na procesorovou architekturu?
Nebo ze budes muset jak debil udrzovat verze pro ARM, MIPS, x86? A ze i na tom ARMu bud pojedes na nejake urovni Armv7, nebo budes muset udrzovat i verze pro novejsi ARMy, laternativne nevyuzijes nove featury novych procesoru?

Psat pro Android nativne mi prijde jako velika blbost. Vubec nevyuzivas jeho vyhody a delas z neho zastaraly crap typu IOS.


v

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #9 kdy: 17. 09. 2016, 11:56:39 »
Heh, a je ti doufam jasne, ze pasnim nativniho kodu se locknes na procesorovou architekturu?
Nebo ze budes muset jak debil udrzovat verze pro ARM, MIPS, x86? A ze i na tom ARMu bud pojedes na nejake urovni Armv7, nebo budes muset udrzovat i verze pro novejsi ARMy, laternativne nevyuzijes nove featury novych procesoru?

Psat pro Android nativne mi prijde jako velika blbost. Vubec nevyuzivas jeho vyhody a delas z neho zastaraly crap typu IOS.
blbost

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #10 kdy: 18. 09. 2016, 07:33:26 »
Není GUI Androidu psané v Javě ? Aspoň mám takový pocit, že pro GUI na Androidu je Java stejné nutné zlo jako Objective C (nebo dnes Swift) na Mac OS X.

Ivan Nový

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #11 kdy: 18. 09. 2016, 07:51:02 »
Není GUI Androidu psané v Javě ? Aspoň mám takový pocit, že pro GUI na Androidu je Java stejné nutné zlo jako Objective C (nebo dnes Swift) na Mac OS X.
Žádný jazyk není zlo, zlo činí jeho uživatelé :-)))

Daniel Kozak

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #12 kdy: 18. 09. 2016, 10:58:06 »
Není GUI Androidu psané v Javě ? Aspoň mám takový pocit, že pro GUI na Androidu je Java stejné nutné zlo jako Objective C (nebo dnes Swift) na Mac OS X.

Tak napriklad prave to Qt pro android neni v jave a je to GUI ;), takze ne neni to nutnost

Lama

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #13 kdy: 18. 09. 2016, 20:47:13 »
Není GUI Androidu psané v Javě ? Aspoň mám takový pocit, že pro GUI na Androidu je Java stejné nutné zlo jako Objective C (nebo dnes Swift) na Mac OS X.
Žádný jazyk není zlo, zlo činí jeho uživatelé :-)))

A ty činíš zlo z těhle diskusí. Běž už s těma pseudointelektuálskýma moudrostma do míst, kde se záda dělí vejpůl.

r233

Re:Vývoj sw pro Android v C, CPP bez Javy
« Odpověď #14 kdy: 18. 09. 2016, 21:35:32 »
Youda: Upřímně, je mi jedno, že to bude jen na některé procesory.
Aplikace budou primárně pro moje použití, případně zájemce, kteří si ten telefon koupí, pokud tu apky budou chtít použít.
už jenom tím, že se využije ta ne10 knihovna to principiálně omezuje.
Navíc užit se Javu je pro mě naprosto neperspektivní, kdežto Qt využiji i jinak.