Pomalý desktop v Ubuntu 10.10

Nomen

Re: Pomalý desktop v Ubuntu 10.10
« Odpověď #15 kdy: 22. 12. 2010, 10:36:14 »
PS: co to tady furt někdo křičí o nějakých pracov. stanicích? kdo se bojí se.re v síni (..;..)

S tímhle přístupem se nediv, že máš problémy. Když už chceš něco hodně aktuálního, tak sáhni po Archu. Ten aspoň nepřidává milion a jeden patch a raději se drží zuby nehty vanilla verzí z upstreamu (pokud je to alespoň trochu možné). V důsledku je s ním problémů mnohem méně, než bys čekal. Vlastně se jejich množství blíží k nule. Jinak raději LTS Ubuntu, Debian stable (ve freezu klidně "next-stable" - tč. Squeeze), CentOS apod. Ona trocha konzervatismu nebývá na škodu.


mackarof

Re: Pomalý desktop v Ubuntu 10.10
« Odpověď #16 kdy: 22. 12. 2010, 10:56:25 »
suhlasim s omenom,
do ubuntu pridavaju strasne vela pridavnych patchov skriptov a vseckeho mozneho, potom to pol roka ladia zas neco pridaju a zase ladia atd dookola.. nechapem naco ti je 10.10? ked uz sces tak ostan pri 10.04 a mas pokoj...

A ked just sces fresh balicky vazne prejdi archlinux tam je secko vo vanilla verziach ziadne patche v normalnych repozitaroch od archacov tam nehrozia (AURove balicky su zas o necom inom ale to je na dalsiu temu).. Ja som switchol na Arch ked ma tusim ubuntu 9.10 nasralo tym svojim prekopavanim od zakladov... Uplna spokojnost nehodlam prejst na nic ine. A ked si myslis ze pri archu stravis viac casu ladenim ako pri ubuntu milis sa...Instalacia Archu je sice zlozitejsia ale ArchWiki je asi jedna z najlepsich a najpodrobnejsich/najprehladnejsich wiki co sa tyka nastavovaciek/doladovaciek.

Raz to tam nastavis a ide to, ziadne ine automaticke doladovacie skripty ne su... Len nesmies hlucho upgradovat hlavne co sa tyka kernelu a grafickych driverov. mam kernel-lts na domacom PC(nvidia), pracovnom notasi(intel) aj pracovnom pc (ati) a je to ako pevnost... Sice na pracovnom su najnovsie ati-dri nahovno (compiz seka ide na 30fps) tak som downgradol o verizu nizsie a ide to (compiz test ~140 fps)...

mackarof

Re: Pomalý desktop v Ubuntu 10.10
« Odpověď #17 kdy: 22. 12. 2010, 11:06:26 »
suhlasim s omenom,
do ubuntu pridavaju strasne vela pridavnych patchov skriptov a vseckeho mozneho, potom to pol roka ladia zas neco pridaju a zase ladia atd dookola.. nechapem naco ti je 10.10? ked uz sces tak ostan pri 10.04 a mas pokoj...

A ked just sces fresh balicky vazne prejdi archlinux tam je secko vo vanilla verziach ziadne patche v normalnych repozitaroch od archacov tam nehrozia (AURove balicky su zas o necom inom ale to je na dalsiu temu).. Ja som switchol na Arch ked ma tusim ubuntu 9.10 nasralo tym svojim prekopavanim od zakladov... Uplna spokojnost nehodlam prejst na nic ine. A ked si myslis ze pri archu stravis viac casu ladenim ako pri ubuntu milis sa...Instalacia Archu je sice zlozitejsia ale ArchWiki je asi jedna z najlepsich a najpodrobnejsich/najprehladnejsich wiki co sa tyka nastavovaciek/doladovaciek.

Raz to tam nastavis a ide to, ziadne ine automaticke doladovacie skripty ne su... Len nesmies hlucho upgradovat hlavne co sa tyka kernelu a grafickych driverov. mam kernel-lts na domacom PC(nvidia), pracovnom notasi(intel) aj pracovnom pc (ati) a je to ako pevnost... Sice na pracovnom su najnovsie ati-dri nahovno (compiz seka ide na 30fps) tak som downgradol o verizu nizsie a ide to (compiz test ~140 fps)...

este jedna vec, pre tych co sa boja archu, nahodte si to najprv do virtualboxu alebo vmware-player odksusajte zo svojcih sucasnych distier... a verte tomu ak nekto pride na chut archu uz ho nepusti ;)

Xjmeno363lkmklkkl

Re: Pomalý desktop v Ubuntu 10.10
« Odpověď #18 kdy: 22. 12. 2010, 12:41:51 »
takže jde se kompilovat nové jádro, na začátku jsem zmiňoval problémy s IO a tohle je zdá se konečně dobrý důvod: http://forum.root.cz/index.php?topic=770.0. Uvidíme co se všechno pohne

PS. prosím všechny posr.ané bývalé uživatele windows co se všeho bojí aby nepřispívali radami typu nainstalujte jinou distribuci.
Já vím že ve windows jste byly zvyklí všechno řešit reinstalací systému, ale tady fakt né - to si jděte někam na živě

nechápu čeho se furt bojíte - na rozdíl od woken můžu přece vždycky nahradit new balíčky staršími, fakt nechápu - vždyť experimentování je přece na linuxu to nádherný, když se vám to nelíbí, zůstaňte u woken

Nomen

Re: Pomalý desktop v Ubuntu 10.10
« Odpověď #19 kdy: 22. 12. 2010, 17:29:14 »
Na experimentování mám virtuální mašiny. Na fyzickým železe chci stabilní systém, na který se můžu na 100 % spolehnout.


mackarof

Re: Pomalý desktop v Ubuntu 10.10
« Odpověď #20 kdy: 22. 12. 2010, 20:42:30 »
no to ano je to pekne ze v linuxe si clovek trenuje mozocek, ked sa ti s tym sce babrat a robit robotu za vyvojarov, kludne... ale ked v praci potrebujem spolahlivy system tak ma to experimentovanie ihned prejde potrebujem makat a nie sa hrajkat so systemom ktory este neni odladeny... viem ze ked tam dam LTS jadro tak to bude fachat a ako nomen spomina na take hrajkanie a skusanie mas virtualky... teamleader by dosiel a spytal by sa co tam do frasa robis ? no ladim si ubuntu ... tickety sa sami nespravia kamo ;) inac ubuntu mam rad (zacinal som na nom) ale fresh verzie su furt take nedopecene ale casom sa odladia a idu pekne... a po case ti bude ubuntu "tesne" aspon mne bolo ...

Re: Pomalý desktop v Ubuntu 10.10
« Odpověď #21 kdy: 31. 12. 2010, 10:59:29 »
Po upgrade Ubuntu na 10.10 z 10.04 mám strašně pomalý systém (odezvy desktopu, IO disku) a furt topí: ...

Někdy se stane, že Ubuntu po povýšení neběží jak má... Hodně záleží na celém nastavení systímu. Rozhodně si myslím, že udělat čistou instalaci je rozumné. Chápu tě, že se ti to nechce stavět celé znovu, ale asi je to nejlepším řešením. Pokud se udělá čistá instalace, běží vše výborně. U nás testujeme systémy na různých počítačích (různé konfigurace) a právě povýšení na některých prostě blbne. Není to jen u Ubuntu, je to u jakékoli jiné distribuce. :( Můj názor je tedy nainstaluj to znovu. Nebo využij některých přednastavených distribucí stavěných na Ubuntu (např. Greene 8http://greenie.sk/ nebo LinuxLex OS 10.6 http://os.linuxlex.cz/)

windowsak

shrnutí
« Odpověď #22 kdy: 05. 01. 2011, 16:20:05 »
Abych shrnul tuhle diskuzi..
Guru se ptá jak fixnout bug. Linuxaci mu odpovědí nejlepe jak umí.. Nainstaluj si novějši verzi.
Ten odpověď odmítne, že se mu tohle zrovna nechce a že chce vědět jak fixnout ten bug.
Nakonec si guru najde článek o tom fixu sám.

Začínam chápat, proč je obvyklá odpověď: RTFM, google, hledej, reinstaluj, rekompiluj jádro,..

Se mi zdá, že základní problém je v tom HLEDEJ. Kdyby bylo hledáni tak snadné jako se zeptat, nikdo by nedostával tak zbytečné odpovědi.

Já mam obvykle problém s tím, jak se zeptat, když nevim co potřebuju vědět, abych něco udělal. Nemá k tomu někdo manuál? :)