Reklama - večná téma

milsa

Reklama - večná téma
« kdy: 04. 06. 2016, 11:02:56 »
Vraj blokujem reklamu. Adblock ale pozná Akceptable Ads alebo ako sa to presne volá. Tú neblokujem. Nikto ale túto reklamu nepoužíva. Priznám sa, že reklamnému priemyslu nerozumiem, presnejšie nevenujem sa mu a veľa o ňom teda neviem.

1. Táto reklama vraj nie je nikde poskytovaná.
No ale tu si dovolím protirečiť. Ak nie je poskytovaná, prečo je v Adblocku povolená? Niekto ju zrejme poskytuje. Tak, kde je teda problém?

2. Neposkytuje ju nikto v CZ a SK.
No ak sa každý podvolí reklamným firmám a nikto o akceptovateľnú reklamu nepožiada, tak ju nikdy mať nebudeme. Kde nie je dopyt, tam nie je odbyt. Treba o ňu požiadať. Zrejme nie je o to záujem. Prečo?

3. Akceptovateľná je lacnejšia a neoplatí sa? To je moja otázka, nie argument, ktorý som počul. Ak je to aj tak, treba si uvedomiť, že ju blokuje len nízke percento čitateľov.

Občas na akceptovateľnú reklamu niekoho upozorním, ale nikto nemá o ňu záujem. Každý ma s ňou rovno odbije. Prečo ja mám byť ten ochotný a neblokovať reklamu. Urobte aj vy niečo preto a akceptovateľnú ani neblokujem.

Ide mi len o to, aby som rozpútal diskusiu a aby to niekto rozbehol, aby sa na SK a CZ konečne niečo dialo. Vyzná sa niekto v reklamnom priemysle tak, aby to mohol osvetliť ako to je a vysvetliť, ako by sa dalo aj tu prejsť na akceptovateľnú reklamu? Pre malých hráčov je akceptovateľná reklama v adbloku zadarmo, takže platiť za ňu netreba alebo sa to už zmenilo?


gerd

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #1 kdy: 04. 06. 2016, 11:54:18 »
Mrkni na http://www.idnes.cz/ . Tam Ti přímo vyhazují okénku, že blokuješ reklamu a máš tam kontakt na vyjádření, co znamená "ferová" reklama. Bože, některé managery, kteří tento problém způsobují a neřeší problémy - bych bez milosti vyhodil na ulici.

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #2 kdy: 04. 06. 2016, 15:18:20 »
Férová reklama se nenosí. Ono co je z mýho pohledu fér:
- Reklama nesebere víc, jak 20% plochy stránky. Na tu stránku nejdu kvůli reklamě, ale kvůli obsahu. Když může fungovat reklamní trh v TV, kde jsou v zákoně pravidla, jak často a na jak dlouho se smí film přerušovat, tak nevím, proč by to nemohlo fungovat i na webu.
- Reklama neobtěžuje pazvukama, skřehotáním atd. Když řeším nějaký problém a nějaký skřet mě vytrhne ze soustředění, 15 minut se do toho soustředění zase dostávám. Takže 15 minut  z pracovní doby v pr... kvůli reklamě. To naštve do té míry, že , že u inzerenta bych si koupil leda hodinu mlácení a kopání jejich PR managera v pytli.
- Vyskakovací reklama není fér. Zakrývání obsahu je prostě lumpárna. Ale ještě horší vychytávka je, když najedu kurzorem na odkaz a než kliknu, skočí pod něj reklama k rozkliknutí. To není fér ani k čtenářům, ani k férovější konkurenci.
- Nefér reklama je i to, když týden sháním pračku, pak s tím přestanu a dva měsíce vidím jenom reklamy na pračky. Je snad jasný, že v tom případě už pravděpodobně pračku mám koupenou a není důvod kupovat za týden další. Tím reklamka v podstatě okrádá zadavatele a hozením takové reklamky na black list férově šetřím jejich zákazníkům náklady za zobrazování reklam na něco, co už nemám důvod kupovat.
- Fér je být diskrétní. Ne že se slečně po nákupu prvního vibrátoru začne objevovat na dva měsíce kdekoliv reklama na Venušiny kuličky - vhodný doplněk k vaší hračce. Když hledá na PC třeba odjezd autobusu tetičce, je to trapas. A týká se očehokoliv, takhle se dá prozradit i dárek pro děcka k vánocům...
- Fér je nepoužívat informace ze soukromí, pokud k tomu nemám explicitní svolení od toho, koho se informace týkají. Reklamka má smlouvu s provozovatelem webu a se zadavatelem reklamy, ne se mnou, tak ať mě laskavě vynechá ze šmírovaího programu.
- Nefér je kvůli reklamnímu sdělení zavádět do paměti plugin, který jinak není stránkou vyždovaný. Je to bezpečnostní riziko a v kamenným obhodě přece taky nerozsypávají po podlaze kuličky z ložiska...
- Nefér je, když musím platit za shlídnutí reklamy víc, než co za její shlídnutí dostanu. Tj. abych k 10s videa nespotřeboval navíc 10% FUP a nenačítalo se 30s, po který bude stránka nepoužitelná. I když bych těch 10s bral jako adekvátní odměnu autorovy stránky, není důvod platit cokoliv navíc.

Takže za sebe, reklama není problém, pokud nešmíruje, neotravuje, nepřetěžuje síť ani procesor, nezvyšuje bezpečnostní rizika na stránce a neokrádá zadavatele a nemusím mezi reklamama hledat obsah.

A pokud to reklamka nesplňuje, tak má prostě smůlu. Nemám ani povinnost ve svým domě hostit podomní obchodníky, ani ve svým PC sledovat reklamy. A provozovatel webu ať si najde někoho, kdo mu dodá lepší reklamu.

Lol Phirae

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #3 kdy: 04. 06. 2016, 15:28:38 »
Mrkni na http://www.idnes.cz/ . Tam Ti přímo vyhazují okénku, že blokuješ reklamu a máš tam kontakt na vyjádření, co znamená "ferová" reklama. Bože, některé managery, kteří tento problém způsobují a neřeší problémy - bych bez milosti vyhodil na ulici.

No, a přitom stačí zablokovat

Kód: [Vybrat]
1gr.cz/js/*
a je zase klid. Jinak nevím, kdo si představují, že by platil 90 Kč měsíčně za ty výplody pologramotných absolventů nejrůznějších nepoužitelných "VŠ" oborů.

Alexa

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #4 kdy: 06. 06. 2016, 19:33:10 »
Mrkni na http://www.idnes.cz/ . Tam Ti přímo vyhazují okénku, že blokuješ reklamu a máš tam kontakt na vyjádření, co znamená "ferová" reklama. Bože, některé managery, kteří tento problém způsobují a neřeší problémy - bych bez milosti vyhodil na ulici.

Tak už máme výzvy těch zoufalců i ve fotogalerii na Rootu. Akorát jsem nepochopil, k čemu je ta fotogalerie bez nějakého komentáře.


Lol Phirae

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #5 kdy: 06. 06. 2016, 19:54:36 »
Tak už máme výzvy těch zoufalců i ve fotogalerii na Rootu.

I na Lupě.

Akorát jsem nepochopil, k čemu je ta fotogalerie bez nějakého komentáře.

Tak holt diskuse vocamcaď pocamcaď...  :P  ::)


Lol Phirae

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #6 kdy: 06. 06. 2016, 20:00:06 »

j

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #7 kdy: 06. 06. 2016, 21:05:06 »
Ta blbost na idnesu mi zmizela druhej den ... ;D mam v adblocku nejaky externi filtry, tak se asi aktualizovaly, driv nez sem se k tomu dostal to bloknout rucne ... a samo, nektery proflaknuty domeny mam rovnou ostreleny na routeru, takze mi z nich ani odeme k nim neprotece ani bit.

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #8 kdy: 09. 06. 2016, 10:40:31 »
ale tu som si vsimol ze je neskutocne mnostvo reklam

milsa

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #9 kdy: 10. 06. 2016, 00:04:51 »
Ja mám celkovo problém s blokátorom. Používam doplnok pre pôvodnú tému Firefoxu a zrejme sa s tým bije Adblock, takže ho neviem ovládať, nevidím ani ikonu, viem sa dostať k nemu len cez doplnky, neviem ani len zobraziť ikonu na lište. Nefunguje mi ani otvorenie nastavenia filtrov. Celé to mám nejaké zblbnuté.

Lenže ako som zistil, Adblock je nepostačujúci a kvôli niektorým primitívnym stránkam som začal používať Adblock Edge. Ten blokuje aj reklamy vo videách.

A som prekvapený, že páni z rootu som neťukli ani písmenko. Mimochodom, je trápne, že človek si zaplatí najnižšie predplatné, ale reklama je v ňom zahrnutá tiež. Osobne by som očakával férovejší prístup, že najlacnejšie predplatné, ale reklama preč. Ale vidím to tak, že akceptovateľná reklama je asi lacnejšia, tak radšej každý nasadzuje drahšiu agresívnu reklamu. Potom nech sa nikto, vrátane pánov z rootu nečuduje, že blokátor považujem za povinnú výbavu. A nie, whitelist nehrozí na žiadnej stránke. Vo whiteliste mám len akceptovateľnú reklamu. Dúfam, že sa čoskoro rozbehnú súdy proti detektorom blokovačov reklám a konečne sa všetky stránky zaprasené reklamou dajú do poriadku. Sprostú hlášku o cookies únia nariadia, som zvedavý, že koho taká kravina napadla v EK. Ale som zvedavý, čo nariadi v prípade detektorov blokovačov, to by bol rozumnejšie strávený čas pri vysedávaní v EK.

Mimochodom, čo je sametová revoluce?

Kolemjdoucí

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #10 kdy: 10. 06. 2016, 09:01:07 »

No, a přitom stačí zablokovat

Kód: [Vybrat]
1gr.cz/js/*
a je zase klid. Jinak nevím, kdo si představují, že by platil 90 Kč měsíčně za ty výplody pologramotných absolventů nejrůznějších nepoužitelných "VŠ" oborů.

Můžes prosím poradit-vysvětlit, jak a kam dát ten tvůj kód? Děkuji!

Lol Phirae

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #11 kdy: 10. 06. 2016, 10:57:24 »
Přidej si

Kód: [Vybrat]
@@||1gr.cz
do vlastních pravidel v ADP/uBlock/uBlock Origin apod., ale myslím, že pokud používáš nějaké české blocklisty, tak už to tam stejně dávno bude přidáno.

Kolemjdoucí

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #12 kdy: 10. 06. 2016, 11:14:42 »
to Lol Phirae: Děkuji! Používám nějaký EasyList Czech and Slovak, ale ta prudící obrazovka se objevovala. Po vložení toho tvého "kódu" je to již OK. Ještě jednou dík!

Re:Reklama - večná téma
« Odpověď #13 kdy: 23. 08. 2016, 09:00:07 »
Já ADBlock používám více než 2 roky a jsem absolutně spokojený...