SQL - import csv, rozparsování a vložení do tabulky

John

Re:SQL - import csv, rozparsování a vložení do tabulky
« Odpověď #15 kdy: 15. 08. 2016, 11:12:30 »
Dobrý den všem.
Po nějaké době, kdy byl čas na "důležitější" věci, se opět vracím k tomuto tématu. Opravu děkuji všem za rady/podněty, které jsem si prošel a zkonzultoval. Ale přesto bych se na Vás ještě jednou obrátil, jestli byste mi nedokázali pomoci.
Když se lehce vrátím, tak:
"EXTERNAL TABLES" by mohlo být jedno z řešení, jen kdyby byl přístupný filesystém, což bohužel není. Co jsem ale naopak zjistil, tak je možné využít JavaScript.
Tzn. možné řešení jsou pomocí:
-PL/SQL;
-JavaScriptu.
A v čem mám tedy problém? Nalezeným řešeným příkladům jakž takž rozumím. První část bych také měl připravenou, ale propojit ji s druhou, ke které sice příklady jsou, ale řeší jen možnost uploadu souboru přímo z PC, neřeší možnost propojení z web službou.
Pro zopakování se mi jedná o (z pohledu uživatele): "Na stránce kliknu a vyberu CSV soubor a odešlu ho ke zpracování (viz. 1. procedura) - 2. procedura soubor automaticky převezme a rozparsuje do předem dané tabulky - uživatel vidí svá data v DB."
Pokud by byl někdo schopen/ochoten pomoc, tak bych byl moc vděčný. Děkuji.
S pozdravem
John


John

Re:SQL - import csv, rozparsování a vložení do tabulky
« Odpověď #16 kdy: 15. 08. 2016, 12:22:09 »
!OPRAVA!
Je možné použít Javu.

Dobrý den všem.
Po nějaké době, kdy byl čas na "důležitější" věci, se opět vracím k tomuto tématu. Opravu děkuji všem za rady/podněty, které jsem si prošel a zkonzultoval. Ale přesto bych se na Vás ještě jednou obrátil, jestli byste mi nedokázali pomoci.
Když se lehce vrátím, tak:
"EXTERNAL TABLES" by mohlo být jedno z řešení, jen kdyby byl přístupný filesystém, což bohužel není. Co jsem ale naopak zjistil, tak je možné využít JavaScript.
Tzn. možné řešení jsou pomocí:
-PL/SQL;
-JavaScriptu.
A v čem mám tedy problém? Nalezeným řešeným příkladům jakž takž rozumím. První část bych také měl připravenou, ale propojit ji s druhou, ke které sice příklady jsou, ale řeší jen možnost uploadu souboru přímo z PC, neřeší možnost propojení z web službou.
Pro zopakování se mi jedná o (z pohledu uživatele): "Na stránce kliknu a vyberu CSV soubor a odešlu ho ke zpracování (viz. 1. procedura) - 2. procedura soubor automaticky převezme a rozparsuje do předem dané tabulky - uživatel vidí svá data v DB."
Pokud by byl někdo schopen/ochoten pomoc, tak bych byl moc vděčný. Děkuji.
S pozdravem
John

Michal Kovačič

Re:SQL - import csv, rozparsování a vložení do tabulky
« Odpověď #17 kdy: 15. 08. 2016, 16:37:37 »
Jak koukám, je to pracovní úkol - takže bych čekal, že společnost se plácne přes kapsu a poskytne něco málo financí na konzultace nebo něco více financí na napsání udělátka nebo celou hromadu na naplacení zahraniční konzultační firmy pro projekt na 6 měsíců...

Není něco z toho cesta?

lanyz

Re:SQL - import csv, rozparsování a vložení do tabulky
« Odpověď #18 kdy: 15. 08. 2016, 16:50:59 »
!OPRAVA!
Je možné použít Javu.

A opet se tu vnucuje otazka - umis Javu? Asi neprekvapi, ze odpoved je docela zasadni z hlediska dalsiho postupu, respektive moznosti profitovat z teto nove informace.

Ivan Nový

Re:SQL - import csv, rozparsování a vložení do tabulky
« Odpověď #19 kdy: 15. 08. 2016, 17:04:59 »
Dobrý den všem.
Po nějaké době, kdy byl čas na "důležitější" věci, se opět vracím k tomuto tématu. Opravu děkuji všem za rady/podněty, které jsem si prošel a zkonzultoval. Ale přesto bych se na Vás ještě jednou obrátil, jestli byste mi nedokázali pomoci.
Když se lehce vrátím, tak:
"EXTERNAL TABLES" by mohlo být jedno z řešení, jen kdyby byl přístupný filesystém, což bohužel není. Co jsem ale naopak zjistil, tak je možné využít JavaScript.
Tzn. možné řešení jsou pomocí:
-PL/SQL;
-JavaScriptu.
A v čem mám tedy problém? Nalezeným řešeným příkladům jakž takž rozumím. První část bych také měl připravenou, ale propojit ji s druhou, ke které sice příklady jsou, ale řeší jen možnost uploadu souboru přímo z PC, neřeší možnost propojení z web službou.
Pro zopakování se mi jedná o (z pohledu uživatele): "Na stránce kliknu a vyberu CSV soubor a odešlu ho ke zpracování (viz. 1. procedura) - 2. procedura soubor automaticky převezme a rozparsuje do předem dané tabulky - uživatel vidí svá data v DB."
Pokud by byl někdo schopen/ochoten pomoc, tak bych byl moc vděčný. Děkuji.
S pozdravem
John
Nápověda zde https://oracle-base.com/articles/misc/xml-over-http, je to pro xml, ale v csv je to o to jednodušší.a zajímavé je taky toto https://github.com/mortenbra/alexandria-plsql-utils