Nemám Facebook - pohovor

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #90 kdy: 25. 10. 2016, 12:12:19 »
Na takové debilní otázky korektně odpovídám:
1) co je to Fejsbůk?
2) čeho litr?
3) jasně, že mám, chcete ho vidět?.... a stahuji gatě.
4) mám v papírech napsaný, že mám zákaz práce s lidmi.
5) dřív při nákupu otroka stačilo, aby měl svaly a zdravé zuby. Dnes je místo toho Fejsbůk?
Takže vhodnou odpověď vyber dle situace. Funguje to skvěle. Příští rok oslavím 25 let evidence na pracáku.


pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #91 kdy: 25. 10. 2016, 12:46:58 »
"Až věkem mlád, jsem duchem stár"

No a vážně:  "Facebook nepotřebuju. Pro reálnou komunikaci používám email a telefon, pro sledování lidské stupidity root.cz"
hezké, ale zapomínáte na to, že se u pohovoru prodáváte a chcete-li být úspěšný, nemůžete urážet klienta :-)))

Vy zapomínáte, že se na pohovoru stejnětak prodává i ta firma a neměla by mě urážet tím, že mě nutí komunikovat s nýmandem, co se mě na pohovoru ptá na Facebook. Díky tomu, že jsem otevřený novým příležitostem a nemám problém čas od času navštívit nějakou firmu, jsem zjistil, že „To si ze mě děláte legraci.“ je asi nejvhodnější pokyn k ukončení jednání, kterého jsem schopen.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #92 kdy: 25. 10. 2016, 16:20:40 »
„Normálnost“ se samozřejmě s dobou mění, to je jasný. Což není špatně. Ani není špatně, že někdo normální není. A ani není špatně, když se na to toho dotyčného někdo zeptá. Protože právě ty odchylky od normality tvoří jedinečnou osobnost a právě ty odchylky jsou na člověku to nejzajímavější.

A o ty odchylky se personalisti zajímají. O co jiného by se vlastně měli zajímat, než o to, v čem je ten člověk jiný než ostatní? Tohle mají v popisu práce a je podle mě dobře.

Jako fajn, pokud se na konferenci u piva bavíme o tom, kdo chodí na facebook a kdo chodí pouštět letadýlka, tak mu mile rád odpovím. Ale pokud se mnou takovou věc řeší pracovně, tak to spíš než jako otázku beru jako oznámení, že mi nemá, co nabídnout. Pokud mám jednat o práci s cizím člověkem, tak není zrovna dobrou vizitkou firmy, když ten člověk aktivně mrhá mým časem.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #93 kdy: 25. 10. 2016, 16:33:19 »
Pohovor snad není o tom, aby mě personalista na něco za každou cenu nachytal nebo abych se já na tu pracovní pozici prolhal "jedinými správnými odpověďmi".

To záleží. Pohovor na pozici, která se netýká Facebooku, kde se položí takováto otázka, zavání právě takovým typem pohovoru. To stejné platí pro pohovor s (neodborným) personalistou na téma odborné pozice ve firmě.

cleb

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #94 kdy: 25. 10. 2016, 19:15:37 »
Já bych tedy odpověděl zcela jednoduše:

"Pokládám ho za ztrátu času".

Narozdíl od mnoha zmíněných odpovědí to nezní povýšeně ani nepřátelsky, a nejspíše to dostatečně vysvětluje podstatu, ne? Zaměstnavatel bude akorát mít radost že neplýtváte časem.


j

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #95 kdy: 25. 10. 2016, 21:02:33 »
Pohovor snad není o tom, aby mě personalista na něco za každou cenu nachytal nebo abych se já na tu pracovní pozici prolhal "jedinými správnými odpověďmi".

To záleží. Pohovor na pozici, která se netýká Facebooku, kde se položí takováto otázka, zavání právě takovým typem pohovoru. To stejné platí pro pohovor s (neodborným) personalistou na téma odborné pozice ve firmě.
Ja bych skorem konstatoval, ze pokud (temer jakakoli) firma hleda cloveka na odbornou pozici (coz v pripade IT je defakto vzdy) a u pohovoru HR dela cokoli jinyho nez sekretarku, je to jasnej signal "sbohem, nemam zajem". Jak by totiz nejakej patlal, kterej se sotva umi podepsat, a bohorovnym klidem reportuje IT, ze mu to (10GB video) vazne mailem nejde poslat ... moh posoudit, jestli dotycnej je nebo neni vhodnej na danou pozici.

...
Narozdíl od mnoha zmíněných odpovědí to nezní povýšeně ani nepřátelsky, a nejspíše to dostatečně vysvětluje podstatu, ne? Zaměstnavatel bude akorát mít radost že neplýtváte časem.
Jenze ty zapominas na faktum, ze uz jen ten dotaz je nepratelsky, a to vuci komukoli, nebot FB rozhodne neni pracovni nastroj a co je komu do toho, co delas nebo nedelas soukrome. A naopak, spousta zamestnavatelu provozuje FB i v interni podobe a vyzaduje po zamestnancich aby to pouzivali taky ... protoze tomu veli zmrdi (viz d'fens), a takovej dotaz je toho indikaci.

Mimochodem, da se predpokladat, ze na odpoved ano nasleduje otazka pod jakym jmenem. Protoze na to obcanske se jiz zcela jiste divali, a nejspis nic nenasli.

cleb

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #96 kdy: 25. 10. 2016, 21:34:22 »
Jenze ty zapominas na faktum, ze uz jen ten dotaz je nepratelsky, a to vuci komukoli, nebot FB rozhodne neni pracovni nastroj a co je komu do toho, co delas nebo nedelas soukrome. A naopak, spousta zamestnavatelu provozuje FB i v interni podobe a vyzaduje po zamestnancich aby to pouzivali taky ... protoze tomu veli zmrdi (viz d'fens), a takovej dotaz je toho indikaci.

Mimochodem, da se predpokladat, ze na odpoved ano nasleduje otazka pod jakym jmenem. Protoze na to obcanske se jiz zcela jiste divali, a nejspis nic nenasli.
Dotaz je to hloupý a dotěrný, ale ne nepřátelský. Nicméně člověka co by mi na něj odpověděl stylem "co je vám do toho" bych od pohovoru vyhodil, protože pokud mi nedokáže slušně zodpovědět jednoduchou (byť hloupou) otázku, tak nechci vidět kolik času bych musel trávit tím že bych ho přesvědčoval že má dělat svoji práci.

Kdyby mě zaměstnavatel ale na druhou stranu chtěl nutit používat FB pro firemní účely, tak bych se zase z toho pohovoru coby zaměstnanec nejspíše vyhodil sám, protože to skutečně je nepřijatelný zásah do soukromí.

mh

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #97 kdy: 25. 10. 2016, 22:01:50 »
Jenze ty zapominas na faktum, ze uz jen ten dotaz je nepratelsky, a to vuci komukoli, nebot FB rozhodne neni pracovni nastroj a co je komu do toho, co delas nebo nedelas soukrome. A naopak, spousta zamestnavatelu provozuje FB i v interni podobe a vyzaduje po zamestnancich aby to pouzivali taky ... protoze tomu veli zmrdi (viz d'fens), a takovej dotaz je toho indikaci.

Mimochodem, da se predpokladat, ze na odpoved ano nasleduje otazka pod jakym jmenem. Protoze na to obcanske se jiz zcela jiste divali, a nejspis nic nenasli.
Dotaz je to hloupý a dotěrný, ale ne nepřátelský. Nicméně člověka co by mi na něj odpověděl stylem "co je vám do toho" bych od pohovoru vyhodil, protože pokud mi nedokáže slušně zodpovědět jednoduchou (byť hloupou) otázku, tak nechci vidět kolik času bych musel trávit tím že bych ho přesvědčoval že má dělat svoji práci.

Kdyby mě zaměstnavatel ale na druhou stranu chtěl nutit používat FB pro firemní účely, tak bych se zase z toho pohovoru coby zaměstnanec nejspíše vyhodil sám, protože to skutečně je nepřijatelný zásah do soukromí.

Dotaz je nepratelsky prave protoze je hloupy a doterny.
Mne prijde dost nepratelske, kdyz by se me nekdo pokousel presvedcit, ze je super napad pracovat s nekym, kdo je hloupy a doterny.

Lama

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #98 kdy: 25. 10. 2016, 23:26:06 »
Nicméně člověka co by mi na něj odpověděl stylem "co je vám do toho" bych od pohovoru vyhodil, protože pokud mi nedokáže slušně zodpovědět jednoduchou (byť hloupou) otázku, tak nechci vidět kolik času bych musel trávit tím že bych ho přesvědčoval že má dělat svoji práci.

Já bych řek, že to spolu nutně nesouvisí. Taky na některé nesmyslné, hloupé, byť třeba jednoduché, otázky odpovídám podrážděně nebo vůbec. Ale to neznamená, že by se se mnou nedalo diskutovat o smysluplných věcech. A do práce mě nikdo nutit nemusí, pokud mě baví a má smysl (a je slušně placená).

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #99 kdy: 26. 10. 2016, 08:00:11 »
Nicméně člověka co by mi na něj odpověděl stylem "co je vám do toho" bych od pohovoru vyhodil

Pozdě. Člověk, který vám takto odpověděl, už s největší pravděpodobností vyhazuje od pohovoru vás.
« Poslední změna: 26. 10. 2016, 08:03:50 od pavlix »

Lemming

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #100 kdy: 26. 10. 2016, 09:24:15 »
Dotaz je to hloupý a dotěrný, ale ne nepřátelský. Nicméně člověka co by mi na něj odpověděl stylem "co je vám do toho" bych od pohovoru vyhodil, protože pokud mi nedokáže slušně zodpovědět jednoduchou (byť hloupou) otázku, tak nechci vidět kolik času bych musel trávit tím že bych ho přesvědčoval že má dělat svoji práci.

Zhruba tak. Hysterické reakce tady jen ukazují, že ta otázka je naopak velmi důležitá a vhodná. Pokud má člověk pracovat ve větším týmu, komunikovat s businessem nebo nedej bože se zákazníkem, tak rozhodně nepotřebuju aby při první "hloupé" otázce na ně začal vystrkovat zadek nebo být sprostý. Protože co je hloupá otázka pro něj z hlediska ostatních vůbec hloupá otázka být nemusí. A je dobře, pokud takové lidi vytřídí rovnou "levná" holka z HR, než když na něj musí obětovat svůj drahý čas někdo technicky fundovaného.

Normální člověk na otázku v klidu odpoví třeba "Nepotřebuju ho", "Nechci po sobě na netu zanechávat větší stopu, než je nutné" atp. Při případném dotazu na jméno v klidu řekne, že je to jeho soukromá věc. Podobná otázka vůbec neznamená, že stejně vlezlé otázky bude zaměstnanec neustále dostávat při práci - je to pohovor a cílem je dostat uchazeče pod tlak a vidět, co v něm je. Ze stejného důvodu bývají v odborném testu těžší úlohy, ale to neznamená, že podobně těžké věci bude člověk řešit každý den osm hodin.

Ano, existují pozice, kde jsou sociální schopnosti potřeba méně a/nebo je lze vyvážit genialitou, ale není jich až tolik a hlavně ne každý je tak geniální, jak si myslí.

Lemming

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #101 kdy: 26. 10. 2016, 09:26:21 »
Sorry, poslední věta prvního odstavce měla být: A je dobře, pokud takové lidi vytřídí rovnou "levná" holka z HR, než když na něj musí obětovat svůj drahý čas někdo technicky fundovaný.

spasitel

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #102 kdy: 26. 10. 2016, 09:41:21 »
mozna se jednoho dne budou ptat, jak casto masturbujete? pitome otazky typu Proce nemate Facebook, jsou akorat tak pod uroven

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #103 kdy: 26. 10. 2016, 10:15:21 »
mozna se jednoho dne budou ptat, jak casto masturbujete?

K tomu uz kdysi dochazelo. Naborar si dal sraz se zajemcem treba v rusne restauraci a pak behem hovoru polozil otazku typu: "A stale jeste onanujete?" nebo "Jste porad panna?" Cilem bylo zjistit, jak se zajemce vyporada s velmi trapnou situaci.

Ale asi to uz nikdo nedela, uz dlouho jsem o tom neslysel.

j

Re:Nemám Facebook - pohovor
« Odpověď #104 kdy: 26. 10. 2016, 10:26:08 »
...
Ty si zjevne porad nepochopil, ze pohovor neni o tom, ze by si nejkej HR pitomec vybiral ze stada kravku na porazku ... ale o oboustranym seznameni se. A jelikoz podobnej dotaz v pripade ITku (teda aspon tech pouzitelnejch) jednoznacne implikuje ztratu casu a nezajem, tak naprosto logika reakce je takova, ktera pohovor obratem ukonci, nebo nehodla travit s tim pitomcem ani dalsi minutu casu navic.

Mimochodem, bez se nejaky slecny ci damy zeptat, jestli to dela na pejska nebo na kocicku ...a sem zvedav, jestli ti prisije jednu, nebo rovnou dve. Jasne, mohla by to distingovane prejit mlcenim, zejo ...