Windows 7 na Aukru (upravený image?)

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #15 kdy: 10. 08. 2016, 19:26:48 »
To mu muze bejt uplne jedno, licenci koupil, tudiz at uz bude ty widle pouzivat klidne crackly, pouziva je legalne.
Neřekl bych. Když už se MS k licenci obtěžoval vyrobit jedinečný štítek, tak bych jako doklad legálnosti woken koupených samostatně považoval právě ten štítek s kódem. Fyzický, v ruce.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #16 kdy: 11. 08. 2016, 07:53:15 »
To mu muze bejt uplne jedno, licenci koupil, tudiz at uz bude ty widle pouzivat klidne crackly, pouziva je legalne.
Neřekl bych. Když už se MS k licenci obtěžoval vyrobit jedinečný štítek, tak bych jako doklad legálnosti woken koupených samostatně považoval právě ten štítek s kódem. Fyzický, v ruce.
Pokud se nepletu, MS sice trval na lepení štítků, pokud je k něčemu dodal, ale dle našich zákonů plně dostačoval nabývací doklad - respektive byl jediný povinný. Tak to bylo ještě tak 5 let zpátky, jestli se něco nezměnilo, nevím. Zažil jsem i jednu kontrolu od PČR byla to velmi amatérská akce - u mého NB se spokojili s tím, že jsem na něm měl nálepku Linux inside, velkýho tučňáka na víku a spuštěný Gentoo, vůbec je ani nezajímalo, jestli tam nemám třeba dualboot, nebo já nevím oracle v linuxu, nebo cokoliv.
Ale licence byly tak nějak ve firmě v pořádku, nicméně je vůbec nezajímaly nějaký štítky i když všude byly. Kde byly wokna, tam koukli, jestli není i Oppice (podle plochy nebo startu), vyžádali si doklady od nějakých 15ti win a 10ti opp, dostali jich dvojnásobek (bylo jim úplně jedno, kolik lidí má NB a kde) poděkovali, rozloučili se a odešli. Akce cca na 30 minut. Absolutní nezájem o jakejkoliv jinej produkt a že tam bylo pár AutoCADů, nějakej PS, Corel a už nevím, co dál.

j

Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #17 kdy: 11. 08. 2016, 08:42:21 »
To mu muze bejt uplne jedno, licenci koupil, tudiz at uz bude ty widle pouzivat klidne crackly, pouziva je legalne.
Neřekl bych. Když už se MS k licenci obtěžoval vyrobit jedinečný štítek, tak bych jako doklad legálnosti woken koupených samostatně považoval právě ten štítek s kódem. Fyzický, v ruce.
Asi by sis mel precist AZ ... jakejkoli stitek ani dalsi pitomosti naprosto nemaji vliv na legalnost pouzivani SW. ten pouzivas legalne, pokud si ho legalne nabyl. A pozor, to zdaleka neni pouze nakup. Klidne ti ho nekdo muze treba darovat.

MMN

Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #18 kdy: 11. 08. 2016, 08:47:39 »
To mu muze bejt uplne jedno, licenci koupil, tudiz at uz bude ty widle pouzivat klidne crackly, pouziva je legalne.
Neřekl bych. Když už se MS k licenci obtěžoval vyrobit jedinečný štítek, tak bych jako doklad legálnosti woken koupených samostatně považoval právě ten štítek s kódem. Fyzický, v ruce.
Pokud se nepletu, MS sice trval na lepení štítků, pokud je k něčemu dodal, ale dle našich zákonů plně dostačoval nabývací doklad - respektive byl jediný povinný. Tak to bylo ještě tak 5 let zpátky, jestli se něco nezměnilo, nevím. Zažil jsem i jednu kontrolu od PČR byla to velmi amatérská akce - u mého NB se spokojili s tím, že jsem na něm měl nálepku Linux inside, velkýho tučňáka na víku a spuštěný Gentoo, vůbec je ani nezajímalo, jestli tam nemám třeba dualboot, nebo já nevím oracle v linuxu, nebo cokoliv.
Ale licence byly tak nějak ve firmě v pořádku, nicméně je vůbec nezajímaly nějaký štítky i když všude byly. Kde byly wokna, tam koukli, jestli není i Oppice (podle plochy nebo startu), vyžádali si doklady od nějakých 15ti win a 10ti opp, dostali jich dvojnásobek (bylo jim úplně jedno, kolik lidí má NB a kde) poděkovali, rozloučili se a odešli. Akce cca na 30 minut. Absolutní nezájem o jakejkoliv jinej produkt a že tam bylo pár AutoCADů, nějakej PS, Corel a už nevím, co dál.
I těch 30 minut je příliš. Policie nemá být od toho, aby pro soukromé společnosti kontrolovala licence.

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #19 kdy: 11. 08. 2016, 08:50:35 »
Myslel jsem ten štítek aspoň na potvrzení, že aukro prodejce neposílá kódy opakovaně různým osobám, nebo že počítač kde byla licence využita a štítek nalepen, prošel nějakou recyklací a tudíž už tam ta licence pravděpodobně používána nebude. Ono jde totiž i o to, zda nabyvatel nabyl věc v dobré víře, a emailem zaslaný kód po platbě soukromé osobě tu dobrou víru zrovna tedy nezakládá.


Unknown

Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #20 kdy: 11. 08. 2016, 09:16:08 »
To mu muze bejt uplne jedno, licenci koupil, tudiz at uz bude ty widle pouzivat klidne crackly, pouziva je legalne.
Neřekl bych. Když už se MS k licenci obtěžoval vyrobit jedinečný štítek, tak bych jako doklad legálnosti woken koupených samostatně považoval právě ten štítek s kódem. Fyzický, v ruce.
Pokud se nepletu, MS sice trval na lepení štítků, pokud je k něčemu dodal, ale dle našich zákonů plně dostačoval nabývací doklad - respektive byl jediný povinný. Tak to bylo ještě tak 5 let zpátky, jestli se něco nezměnilo, nevím. Zažil jsem i jednu kontrolu od PČR byla to velmi amatérská akce - u mého NB se spokojili s tím, že jsem na něm měl nálepku Linux inside, velkýho tučňáka na víku a spuštěný Gentoo, vůbec je ani nezajímalo, jestli tam nemám třeba dualboot, nebo já nevím oracle v linuxu, nebo cokoliv.
Ale licence byly tak nějak ve firmě v pořádku, nicméně je vůbec nezajímaly nějaký štítky i když všude byly. Kde byly wokna, tam koukli, jestli není i Oppice (podle plochy nebo startu), vyžádali si doklady od nějakých 15ti win a 10ti opp, dostali jich dvojnásobek (bylo jim úplně jedno, kolik lidí má NB a kde) poděkovali, rozloučili se a odešli. Akce cca na 30 minut. Absolutní nezájem o jakejkoliv jinej produkt a že tam bylo pár AutoCADů, nějakej PS, Corel a už nevím, co dál.
I těch 30 minut je příliš. Policie nemá být od toho, aby pro soukromé společnosti kontrolovala licence.

Tak urcite....

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #21 kdy: 11. 08. 2016, 09:23:30 »
I těch 30 minut je příliš. Policie nemá být od toho, aby pro soukromé společnosti kontrolovala licence.
No pokud přijdou s patřičným papírem, nenaděláš nic. Ovšem na základě čeho ten papír soud vydá, to je jiná věc. Bylo to tenkrát na popud jedné oblíbené protipirátské mafie, ale samozřejmě, jak k tomu došla ta, to už se nikdo nedozví, protože práskání se dá do značné míry udělat anonymně a i když ne, stejně ti neřeknou, kdo tě práskl, respektive v tomto případě pomluvil. Nebyl žádný problém, dál se to neřešilo, ale proč kontrolovali jen SW jedné firmy, to netuším. Nicméně myslím, že i pánové z PČR k tomu přistoupili relativně rozumně a žádné několikrát popisované scénáře se zásahovou jednotkou, okamžitým odejitím od PC, odevzdání mobilů a podobně se nekonalo. Zmákli to normálně za provozu, na minutku koukli na každý PC, zatímco ostatní mohli normálně pracovat - což se samozřejmě dělá blbě, když ti po kanclu pobíhá policajt a shání nelegální SW, pokud nejsi totální flegmatik :D Ale spíš to vypadalo, že předem věděli, že to nebude žádná pirátská tragédie a že se jedná nejspíš jen o nějakou "kamarádskou pomstu".

Honzas

Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #22 kdy: 11. 08. 2016, 09:29:54 »
Ono jde totiž i o to, zda nabyvatel nabyl věc v dobré víře, a emailem zaslaný kód po platbě soukromé osobě tu dobrou víru zrovna tedy nezakládá.
Tady jde o vztah na základě uzavřené kupní smlouvy. Vyloženě ateistická záležitost :-) Je na prodávajícím, aby dodržel podmínky za jakých je opakovaný prodej SW povolen, kupující to nemá jak "ohlídat".

j

Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #23 kdy: 11. 08. 2016, 09:34:48 »
Myslel jsem ten štítek aspoň na potvrzení, že aukro prodejce neposílá kódy opakovaně různým osobám, nebo že počítač kde byla licence využita a štítek nalepen, prošel nějakou recyklací a tudíž už tam ta licence pravděpodobně používána nebude. Ono jde totiž i o to, zda nabyvatel nabyl věc v dobré víře, a emailem zaslaný kód po platbě soukromé osobě tu dobrou víru zrovna tedy nezakládá.
Rek nejakej PV na rootu ... mailem se seriovy cisla posilaj naporsto bezne ... kup si score, a SN na hry v cene ti pridou na mail ... divny, asi je kradou ...

...žádné několikrát popisované scénáře se zásahovou jednotkou, okamžitým odejitím od PC, ...
To je jednoduchy
1) maj jak se rika pr.del v loji - uz udelali nekolik pruseru, kde dou skody do desitek mega, a to se jaksi celkem podstatne podepise na jejich kariere.
2) v drtivy vetsine pripadu maji problem poznat, jestli ta krabice je pocitac ... nebo trebas skartovacka (nedelam si rit ani trochu).

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #24 kdy: 11. 08. 2016, 10:25:11 »
...žádné několikrát popisované scénáře se zásahovou jednotkou, okamžitým odejitím od PC, ...
To je jednoduchy
1) maj jak se rika pr.del v loji - uz udelali nekolik pruseru, kde dou skody do desitek mega, a to se jaksi celkem podstatne podepise na jejich kariere.
2) v drtivy vetsine pripadu maji problem poznat, jestli ta krabice je pocitac ... nebo trebas skartovacka (nedelam si rit ani trochu).
Nevím no... ten jeden orgán, co to procházel (kupodivu jedinej v civilu, i když mával průkazkou), tak skoro vypadal, že věděl, co dělá. Spíš mi to přišlo jak kdyby se na to úplně vykašlali. Jen jsem tenkrát prostě nepochopil tu kontrolu Win a Opp a nic jinýho :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #25 kdy: 11. 08. 2016, 10:27:26 »
Zmákli to normálně za provozu, na minutku koukli na každý PC, zatímco ostatní mohli normálně pracovat - což se samozřejmě dělá blbě, když ti po kanclu pobíhá policajt a shání nelegální SW, pokud nejsi totální flegmatik

Nejde v takovem pripade podat trtestni oznameni na neznameho pachatele, ktery udanim zpusobil naruseni produkticity prace a vycislit to v clovekohodinach a odpovidajici mzde? A tech 30 minut bych s klidem natahl aspon na hodinu, protoze urcite nejmin dalsi pul hodiny trvalo, nez se veci usadily do normalu.

2) v drtivy vetsine pripadu maji problem poznat, jestli ta krabice je pocitac ... nebo trebas skartovacka (nedelam si rit ani trochu).

To by stalo za to na skartovacky lepit licence z vyrazenych pocitacu. Kdyz se nahreji fenem, daji se v pohode sloupnout a prendat.  :-D

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #26 kdy: 11. 08. 2016, 10:29:12 »
Myslel jsem ten štítek aspoň na potvrzení, že aukro prodejce neposílá kódy opakovaně různým osobám, nebo že počítač kde byla licence využita a štítek nalepen, prošel nějakou recyklací a tudíž už tam ta licence pravděpodobně používána nebude. Ono jde totiž i o to, zda nabyvatel nabyl věc v dobré víře, a emailem zaslaný kód po platbě soukromé osobě tu dobrou víru zrovna tedy nezakládá.
Rek nejakej PV na rootu ... mailem se seriovy cisla posilaj naporsto bezne ... kup si score, a SN na hry v cene ti pridou na mail ... divny, asi je kradou ...
Ono taky záleží od koho to přijde, že. I na tom se ta dobrá víra zakládá. Jestli od autora sw, od redakce časopisu, nebo od cheapsw456@seznam.czz.
Ostatně že ta dobrá víra nevznikla, dokazuje sám tento thread. Kdyby Tomáš12 dobrou víru měl, tak ten thread nevznikne.

j

Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #27 kdy: 11. 08. 2016, 12:20:56 »
Ono taky záleží od koho to přijde, ...
Ne, na tom kupodivu naprosto vubec nezalezi ... klidne ti poslu licenci kde bude odesilat microsoft.com ... spokojen? lol

tomasfuk

Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #28 kdy: 11. 08. 2016, 13:21:57 »
Koupím si na internetu něco za zloměk běžné ceny, vůbec mi to není podezřelé. A potože mi to není podezřelé, založím téma někde na fóru, jestli to náhodou není podezřelé...

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 7 na Aukru (upravený image?)
« Odpověď #29 kdy: 11. 08. 2016, 14:50:08 »
Ono taky záleží od koho to přijde, ...
Ne, na tom kupodivu naprosto vubec nezalezi ... klidne ti poslu licenci kde bude odesilat microsoft.com ... spokojen? lol
Jestli k tomu budeš mít fakturu vystavenou microsoftem, tak v pohodě. Jestli k tomu budeš mít doklad žes poslal peníze aukru, tak už by to zachránilo jen, kdyby ten email z "microsoftu" byl opatřen digitálním podpisem MS.