Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #75 kdy: 28. 04. 2017, 16:24:50 »
Nechápu, jakou cenu má předělávat jakýkoliv OS na jiný. Jsou widle lepší? Pro mě ne, pro někoho ano, je to subjektivní. Pokud někomu vyhovují víc, ať si je používá. Filozofie Linuxu je stále stejná a stále stejně jednoduchá. SW je prostě "as is" a komu se to nelíbí, "do it yourself". Možná to některé lidi odradí, ale tak to prostě je, není to OS pro ně, stejně jako třeba pro mě není jiný OS z jiných důvodů. Postup jsem myslím popsal celkem detailně, kdokoliv se ho může ujmout a začít tvořit. Pokud něco není jasné, může se zeptat, pokud má někdo čas a chuť na tom pracovat, klidně i nějakým kódem přispěju, perl by mohl být celkem ideální, nebude v něm problém ani s tím blbým okýnkem alespoň pro qt a gtk. Přestaňte si stěžovat na komunitu, která neudělala to, co se vám hodí a zkuste se do té komunity přidat. Založte to na githubu, trochu promyslete kostru a můžeme se do toho dát.


Jenda

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #76 kdy: 28. 04. 2017, 16:38:37 »
Jo jsou taky stránky, které ukazují, že je potřeba se nechat zachránit mimozemšťany :-D. Tenhle způsob argumentace je přinejmenším podivný.

Takže ty nevěříš tomu, že ten bug ve stardictu posílající nešifrovaně hesla do Číny byl/je? Zkoušel sis to reprodukovat a nepovedlo se ti to, nebo jsi prostě jenom mé tvrzení zavrhnul jako nesmysl? Pokud to druhé, tak se bohužel nemáme o čem dál bavit.

Pokud je aplikační firewall potřeba, proč teda ještě neexistuje? Divné ne?

Svobodný klient pro EET také neexistuje → není potřeba. Eh?

Proč by asi tak mohl neexistovat? Protože ho nikdo nenapsal? Ne, to je moc jednoduché, určitě za tím bude zednářské spiknutí.

Nechápu, jakou cenu má předělávat jakýkoliv OS na jiný.

To tady snad nikdo nechce a na komunitu si nestěžuje. Alespoň mně je tedy jasné jak to chodí a necítím, že by někdo měl povinnost mi ten firewall dodat. Prostě jenom přišla řeč na to, jestli existuje, tak jsem napsal pravdu.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #77 kdy: 28. 04. 2017, 17:09:54 »
A svobodný klient pro EET je co? Na GH se válelo několik free knihoven, ale většině lidí to je naprd, protože by museli vyřešit vazbu na svoje stávající vybavení, které se nikomu nechtělo měnit. A většina dodavatelů pokladních systémů s něčím přišla a logcky to lidi koupili, protože se jim nechtělo měnit to, co už znají. Kompletní free pokladní systém nevím, jestli nějaký v souvislosti s EET vznikl, ale zase... kdo by si ho nasazoval? Lidi, kteří ho potřebují, si na to z drtivé většiny stejně pozvou nějakou firmu a ta buď dodala vlastní řešení za penízky, nebo použila jiné hotové, taky za penízky a s podporou, aby se z toho nezbláznili. Je potřeba si uvědomit, že to byl problém jen a pouze ČR, takže to nebyla zajímavá výzva pro milióny lidí z celého světa, ale tak pro stovky lidí u nás, kteří na tom většinou chtěli vydělat, protože jak je známo, zadarmo tu ani kuře nehrabe. I kdyby se našel někdo dostatečně "open sourcový", stejně by pravděpodobně nedokázal sám vyřešit smysluplně tu pokladnu jako takovou. Nehledě na to, že na to bylo v první fázi zatraceně málo času.

Jenda

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #78 kdy: 28. 04. 2017, 17:31:59 »
A svobodný klient pro EET je co?

Věc, která mi umožní v terminálu napsat "uctenka 1000", a vrátí mi to FIK na litr.

Na GH se válelo několik free knihoven
(nedodělaných a s chybami)

Kompletní free pokladní systém nevím, jestli nějaký v souvislosti s EET vznikl, ale zase... kdo by si ho nasazoval?

Já a všichni další ajťáci, kterým se neplatí jen a pouze převodem?

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #79 kdy: 28. 04. 2017, 17:57:30 »
Jo jsou taky stránky, které ukazují, že je potřeba se nechat zachránit mimozemšťany :-D. Tenhle způsob argumentace je přinejmenším podivný.

Takže ty nevěříš tomu, že ten bug ve stardictu posílající nešifrovaně hesla do Číny byl/je? Zkoušel sis to reprodukovat a nepovedlo se ti to, nebo jsi prostě jenom mé tvrzení zavrhnul jako nesmysl? Pokud to druhé, tak se bohužel nemáme o čem dál bavit.

Pokud nechápeš, co tím chtěl básník říct, tak to je vážně zbytečné :)


esrftzg

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #80 kdy: 28. 04. 2017, 23:33:27 »
DISKUSÍM NA ROOTU CHYBÍ VLÁKNA.
Nechci Vás nijak odrazovat od vedení původní diskuse, ale na abclinuxu.cz vlákna jsou a tudíž se dá diskutovat o více věcech zároveň, aniž by v tom byl neuvěřitelný bordel.

Zpět k tématu: AVG odesílá na své servery "podezřelé soubory" a ve Free AVG se to nedá vypnout.

Hados

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #81 kdy: 14. 03. 2018, 05:40:46 »
Měl jsem problém s avastem že se mi nabourával do FTP.
Nemohl jsem tomu uvěřit: https://forum.avast.com/index.php?topic=216516.0

Nejlepší na tom je že jsem provedl testy a ono to začalo tahat data z toho FTP Serveru :-D

GTOR

Re:Antiviry a Anonymita (Proč se o tom nemluví?)
« Odpověď #82 kdy: 14. 03. 2018, 06:14:15 »
Samotne antiviry, delajici analyzu toho, co je v PC, pripadne odesilani dat a podezrelych souboru (moznost viru), nebo dokone dobre schovany keylogger. Pravdepododobnost backdoru vysoka.

Pro vetsinu BFU, jeste na Widlich, bude antivir prospesny, me to spis zpomalovalo PC. Kdyzsi pred lety jsem antivir pouzival, pak uz ne (stejne tak widle). A o moznosti naruseni anonymity antivirem, resp. spehovani, ani nemluvim. Widle bez antiviru se daji pouzit, kdyz vis co a jak. Ale daleko lepsim resenim je linuxova distribuce (tam to bez antiviru jde snadno).