Zastoupení Apple mezi uživateli

Tommm

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #60 kdy: 26. 07. 2016, 13:11:03 »
To nevis, ze dneska kazdej slusnej "informatik" ma okolo kilecla? Tak kde je problem si koupit telefon za "dvaciase"? Si koupim klidne kazdem mesic jeden. Hnupe. ;)

Tak si jeden kazdej mesic kup. Ekonomika potrebuje konzumni blby, kteri by ji rozhybali.

Chapu tedy spravne, ze nejsi schopnej pochopit vtip?
Tak ja ti to vysvetlim. Rozporoval sem to, ze to hejtim, protoze bych na to nemel, mam.
Pak sem pouzil javamanuv zpusob komunikace a sel na to "vtipem".

Staci takto nebo to potrebujes jeste vetsi detail?


peer

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #61 kdy: 26. 07. 2016, 14:20:03 »
Nepusobi na vas negativne celej ten marketing okolo Applu, ze je to strasne kool a ze to ma kazda lama, co nemusi vratit kazdou flasku vod piva?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #62 kdy: 26. 07. 2016, 15:08:14 »
Nepusobi na vas negativne celej ten marketing okolo Applu, ze je to strasne kool a ze to ma kazda lama, co nemusi vratit kazdou flasku vod piva?

Pusobi to pozitivne na fanousky Apple. Nejaky vyzkum zjistil, ze pri ohlaseni novinky od Apple u nich dochazi k aktivaci mozkoveho centra, ktere se normalne aktivuje napriklad ve stavu nabozenskeho zaniceni.

javaman

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #63 kdy: 26. 07. 2016, 15:32:22 »
Pak sem pouzil javamanuv zpusob komunikace a sel na to "vtipem".

+1

peer

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #64 kdy: 26. 07. 2016, 15:53:48 »
Nepusobi na vas negativne celej ten marketing okolo Applu, ze je to strasne kool a ze to ma kazda lama, co nemusi vratit kazdou flasku vod piva?

Pusobi to pozitivne na fanousky Apple. Nejaky vyzkum zjistil, ze pri ohlaseni novinky od Apple u nich dochazi k aktivaci mozkoveho centra, ktere se normalne aktivuje napriklad ve stavu nabozenskeho zaniceni.

Otazka je, jetli tahle diagnoza je uz predem (to znamena, co me osobne odpuzuje, druhe od prirody pritahuje), nebo vznika az po zakoupeni Apple produktu.


Boo

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #65 kdy: 26. 07. 2016, 16:39:22 »
Na tu diagnozu trpi a rada cechu. Vznika pozivanim lezaku plzenskeho typu a postizeny jedinec pak tvrdi nesmyly, ze jine pivo neni pivo, ze jenom ceske pivo je dobre a pod.  ;D

Radek Hulán

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #66 kdy: 28. 07. 2016, 21:17:07 »
Rozšířenost Apple odpovídá kvalitě jejich výrobků. Špatně ovladatelný operační systém (http://myego.cz/item/apple-os-x-10-6-opravdu-je-to-etalon-uzivatelske-privetivosti/category/apple-os-x/group/linux) a předražený zastaralý hardware.

Dejv

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #67 kdy: 28. 07. 2016, 22:32:02 »
Zajímalo by mě, kolik věcí z toho zmiňovanýho článku platí ještě dnes.

Ten menubar v liště mi přijde fakt blbost na n-tou. Apple se chce odlišit, ale v tomhle případě je to trochu nevhodný. Nebo to, že se aplikace při zavření okna nevypne. Já dělam jen na Windowsu, tak je muj pohled asi logickej. Ale podle toho co jsem dosud četl, přijde mi přirozenější práce s Windowsem. Až se divim, kolik lidí propaguje MacBooky.


anonym

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #68 kdy: 29. 07. 2016, 09:06:04 »
Zajímalo by mě, kolik věcí z toho zmiňovanýho článku platí ještě dnes.

Ten menubar v liště mi přijde fakt blbost na n-tou. Apple se chce odlišit, ale v tomhle případě je to trochu nevhodný. Nebo to, že se aplikace při zavření okna nevypne. Já dělam jen na Windowsu, tak je muj pohled asi logickej. Ale podle toho co jsem dosud četl, přijde mi přirozenější práce s Windowsem. Až se divim, kolik lidí propaguje MacBooky.

Os x sa ovlada inak ako Windows, ked si raz clovek zvykne s tym systemom pracovat, je to velmi pohodlne a prirodzene, ale chce to cas. Preco ludia propaguju macy?.. z pohladu mna, ako programatora to je os x perfektny system, ponuka mi vsetky unixove nastroje, vyhovuje mi ovladanim, neotravuje, nie su tu veci typu GWX, bezi tu vsetko co potrebujem nativne, po hardwerovej stranke, perfektny touchpad, 10+ hodin vydrz na bateriu, retina, tichy chod, mag safe, kompaktnost, vyzera skvelo . Ak by som potreboval pracovat s inym systemom, nie je ziadny problem ho na macu rozbehat. Vykonom mi viac nez postacuje.
Cena? No ak sa pozriem na ceny tych cool sialene predrazenych Thinkpadov, alebo inych enterprise notebookov s podobnou konfiguraciou ako mac, kde zbytocne platim vo vacsine pripadov napriklad za licenciu widli, ktore by aj tak isli hned prec, tak veru nelutujem ani halier.
Je to o preferenciach, niekomu Mac vyhovuje, niekomu nie. Kazdy nech si pouziva to na com sa mu pracuje najlepsie a na com je najviac produktivny. :)

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #69 kdy: 30. 07. 2016, 12:53:28 »
Nebo to, že se aplikace při zavření okna nevypne.

Okno je okno, aplikace je aplikace. Okno bez aplikace mit nemuzes, naopak jo. Kde je problem?

Já dělam jen na Windowsu, tak je muj pohled asi logickej.

...aha.

;)

Rozšířenost Apple odpovídá kvalitě jejich výrobků. Špatně ovladatelný operační systém (http://myego.cz/item/apple-os-x-10-6-opravdu-je-to-etalon-uzivatelske-privetivosti/category/apple-os-x/group/linux) a předražený zastaralý hardware.

No ja se tesim, az zase Radek udela nejaky switch a naraz bude ve valce s Eastasii...

Dejv

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #70 kdy: 31. 07. 2016, 21:26:19 »
Nebo to, že se aplikace při zavření okna nevypne.
Okno je okno, aplikace je aplikace. Okno bez aplikace mit nemuzes, naopak jo. Kde je problem?
U Winu jsem zvyklej, když zavřu okno aplikace, která má dál běžet, že se mi objeví ikonka v pravý části dolního panelu. Ale chápu, je to jinej přístup, jen pro mě trochu nezvyklej.

Jo, Hulán by mohl udělat zase srovnání po dalšim Apple Key Note.

Nad Apple jsem přemejšlel a možná bych uvažoval o koupi jejich počítače. Ale jedinně kdybych chtěl 13", protože +62k za 15" je přehnaná částka. A vadilo by mi, že nemůžu plnohodnotně vyvíjet ve svý oblíbený .NET platformně a trávit polovinu času na Macu ve Winech mi už nedává smysl. Proto bude pro mě lepší zustat u Windows.

Jinak Apple je drahej, např. příplatek 6400 za 8GB RAM.. To né že ne. Ovšem jeho hlavní problém je, že nenabízej počítač levnější kategorie, proto kdo od nich nějakej komp chce, si musí koupit vyšší cenovou kategorii nebo remcá.

balki

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #71 kdy: 31. 07. 2016, 21:40:47 »
Jinak Apple je drahej, např. příplatek 6400 za 8GB RAM.. To né že ne. Ovšem jeho hlavní problém je, že nenabízej počítač levnější kategorie, proto kdo od nich nějakej komp chce, si musí koupit vyšší cenovou kategorii nebo remcá.

Mac mini stoji 538 eur, to je low-end.

Ja som u Macbook Pro skoncil tak, ze som chcel slusny pocitac bez windows. Povodne som ho chcel na linux, ale ked som zistil, ze Mac Os je pouzitelny system, tak som tam nechal ten.  Ono to nie je az take drahe, ked hlada clovek inu znacku s porovnatelnymi parametrami, tiez tolko zaplati. Vyvyjam v jave a sem-tam muzicirujem, na to je to vhodne.

Pako

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #72 kdy: 31. 07. 2016, 21:41:49 »
Nebo to, že se aplikace při zavření okna nevypne.
Okno je okno, aplikace je aplikace. Okno bez aplikace mit nemuzes, naopak jo. Kde je problem?
U Winu jsem zvyklej, když zavřu okno aplikace, která má dál běžet, že se mi objeví ikonka v pravý části dolního panelu. Ale chápu, je to jinej přístup, jen pro mě trochu nezvyklej.

No a v čem je rozdíl oproti macOS kde zůstane ikona programu na Docku (kde se objeví když program spustíš), případně pokud je tam program k dispozici trvale, tak je ta ikona programu co běží zvýrazněná?

Dejv

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #73 kdy: 31. 07. 2016, 22:43:35 »
Jinak Apple je drahej, např. příplatek 6400 za 8GB RAM.. To né že ne. Ovšem jeho hlavní problém je, že nenabízej počítač levnější kategorie, proto kdo od nich nějakej komp chce, si musí koupit vyšší cenovou kategorii nebo remcá.

Mac mini stoji 538 eur, to je low-end.

Ja som u Macbook Pro skoncil tak, ze som chcel slusny pocitac bez windows. Povodne som ho chcel na linux, ale ked som zistil, ze Mac Os je pouzitelny system, tak som tam nechal ten.  Ono to nie je az take drahe, ked hlada clovek inu znacku s porovnatelnymi parametrami, tiez tolko zaplati. Vyvyjam v jave a sem-tam muzicirujem, na to je to vhodne.

Stolní od Apple bych nechtěl kvůli výměně komponent. Ale prostě 13" notebook za míň než 30k nebo 15" za 62k nenebízej. To samý s mobilama - s většim displejem až od 20k.

balki

Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« Odpověď #74 kdy: 01. 08. 2016, 00:03:06 »
Jinak Apple je drahej, např. příplatek 6400 za 8GB RAM.. To né že ne. Ovšem jeho hlavní problém je, že nenabízej počítač levnější kategorie, proto kdo od nich nějakej komp chce, si musí koupit vyšší cenovou kategorii nebo remcá.

Mac mini stoji 538 eur, to je low-end.

Ja som u Macbook Pro skoncil tak, ze som chcel slusny pocitac bez windows. Povodne som ho chcel na linux, ale ked som zistil, ze Mac Os je pouzitelny system, tak som tam nechal ten.  Ono to nie je az take drahe, ked hlada clovek inu znacku s porovnatelnymi parametrami, tiez tolko zaplati. Vyvyjam v jave a sem-tam muzicirujem, na to je to vhodne.

Stolní od Apple bych nechtěl kvůli výměně komponent. Ale prostě 13" notebook za míň než 30k nebo 15" za 62k nenebízej. To samý s mobilama - s většim displejem až od 20k.

Mac mini je mini-itx pocitac bez displaya a periferii, v ramci moznosti sa da upgradeovat, len to chce trosku trpezlivosti. Nie je to primarne skladacka.

Tiez som si chcel raz kupit rolls-royce za cenu skodovky, ale nepredali mi ho :) Pripominate mi tu rozpravku o liske a hrozne.