můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?

Medo

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #15 kdy: 04. 07. 2016, 07:29:21 »
Vzhladom na rozmery a podobnost situacie by som sa priklonil k podmienkam, ake platia pre konsky povoz. (ostatne tu je minimalne 1 konska sila :-) )
Osvetlenie vpredu aspon celovkou, vzadu minimalne odrazkami. (vsetko naviac je plus pre tvoju bezpecnost, takze kludne cervene blikacky). Ako je napisane vyssie, pokial ti vstup na prislusnu komunikaciu nezakazuje vyhlaska, tak mozes.
Celkom fundovane by ti vedel poradit alebo naozaj schopny instuktor z autoskoly, alebo clovek, ktory robi preskusanie vodicov na sluzobnych vozidlach.


Lol Phirae

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #16 kdy: 04. 07. 2016, 09:57:58 »
clovek, ktory robi preskusanie vodicov na sluzobnych vozidlach.

No na služební cestu zaměstnance zapřahávaj do vozejku jen málokdy.  ;D ::)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #17 kdy: 04. 07. 2016, 10:14:51 »
P.S.: Kvoli prespaniu pri vode by som sa nikam s vozikom netrepal. Kus chleba, stangla salamy, esus na caj, karimatka a spacak sa daju preniest aj bez vozika.

To jo, ale kam dat ty tri basy piv, stul, zidli, televizi, oloveny akumulator z nakladaku.....

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #18 kdy: 04. 07. 2016, 10:40:08 »
Když už se to tu přetřásá.
Aha, teď jsem si všiml, že ho chceš táhnou i za kolem, ne jen pěšky. Vozík za kolo je omezen šířkou na 90 cm.
Je nějak omezena délka vozíku za kolo?
Co kdyby měl šířku 300 mm a délku 4000 mm?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #19 kdy: 04. 07. 2016, 11:14:47 »
Copak to, ale kdyz se uvazi presnost vyroby voziku, tak takovy vozik, co ma byt dlouhy 4000 mm by s klidem mohl byt louhy treba i 4000,67 mm nebo dokonce i vic.


Lol Phirae

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #20 kdy: 04. 07. 2016, 12:29:13 »
Copak to, ale kdyz se uvazi presnost vyroby voziku, tak takovy vozik, co ma byt dlouhy 4000 mm by s klidem mohl byt louhy treba i 4000,67 mm nebo dokonce i vic.

To není žádný problém, délku vozíku policajt naprosto přesně zjistí mozkovým myšlením.

Jenda

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #21 kdy: 04. 07. 2016, 12:39:42 »
(ostatne tu je minimalne 1 konska sila :-)

Já nevím jak tazatel, ale já dám špičkově (10 minut) třetinu koňské síly a dlouhodobě 0.2 koně. 1 HP podle mě nemají ani profesionální sportovci.

Osvetlenie vpredu aspon celovkou, vzadu minimalne odrazkami.

Pokud půjde za světla, tak ta čelovka moc k ničemu nebude.

Je nějak omezena délka vozíku za kolo?
Co kdyby měl šířku 300 mm a délku 4000 mm?

Taky mě to při psaní napadlo. Nevypadá, že by byla omezena, například § 39 341/2014 se jízdním kolům nevěnuje. Je to podobné opomenutí jako když se rychlostní omezení mimo obec nevěnuje bezmotorovým vozidlům -- například ve velomobilu tak můžeš jet mimo obec přes 90 (nevíte jestli někdo prodává velomobily za výrazně míň než čtvrt mega? vždyť je to lehokolo a trocha sklolaminátu). Možná se to bere jako "jednotlivé vozidlo" (i když samotný vozík podle mě není vozidlo) a tak je limit 12 metrů.

Bohužel na něco jako eco capsule je 90 cm jednoho rozměru furt málo. Leda to překlopit a mít to na výšku skládací.

Medo

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #22 kdy: 04. 07. 2016, 13:09:16 »
Preto je tam smailik ... (nebrat 1 HP doslova).

čtenář

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #23 kdy: 04. 07. 2016, 15:11:05 »
Zákon vymezující maximální déku přívěsných vozíků za jízdní kolo jsem nenašel.
http://i4wifi.blog.cz/1606/legislativa-elektrokol-a-elektrokolobezek

Tohle je povoleno na našich silnicích, když se na konec dodají odrazky. Limit výkonu pomocnýho motoru zvedli z 250W na 1kW. Doporučuji video níže spustit
https://youtu.be/mUHpnYS0sS4


Přeprava loďky za jízdním kolem není problém a přitom je to delší než rakev.
https://youtu.be/e0FO_bHeehk
https://youtu.be/MeIEBP-jMmc

Otázka je, zda autovozík jde přiřadit do skupiny ruční vozík, když je technicky a úředně schválen pro provoz na silnicích, tedy jeho používání není časově aní kalendářně omezeno.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #24 kdy: 04. 07. 2016, 16:35:44 »
Já nevím jak tazatel, ale já dám špičkově (10 minut) třetinu koňské síly a dlouhodobě 0.2 koně. 1 HP podle mě nemají ani profesionální sportovci.

Toz to jste dobrej, nekde jsem kdysi cetl, ze clovek je schopen dlouhodobeho vykonu okolo 100 W.

Přeprava loďky za jízdním kolem není problém a přitom je to delší než rakev.

Coz navozuje otazku, jak je to s prepravou rakve za jizdnim kolem. Tez je otazka, rozlisuji-li predpisy mezi rakvi obyvanou ci prazdnou.

lojza

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #25 kdy: 04. 07. 2016, 18:21:26 »
muze jezdec na zvireti (napr. zavodni prase) na dalnici pokud splnuje minimalni konstrukcni rychlost pro dalnici ?

Medo

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #26 kdy: 04. 07. 2016, 19:18:51 »
Predpokladam, ze v tomto sa nase a Vase zakony lisit nebudu ...
===
Diaľnica je druh viacprúdovej cestnej komunikácie určenej len pre motorové vozidlá slúžiaca na prepojenie významných sídel. Má len mimoúrovňové križovatky

Rýchlostná cesta je druh cestnej komunikácie určenej len pre motorové vozidlá s mimoúrovňovými križovatkami,
výnimočne s úrovňovými kríženiami ciest


Trident

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #27 kdy: 04. 07. 2016, 19:33:45 »
1. Privesny vozik za auto neni _HOMOLOGOVAN_ jako privesny vozik na kolo. A i privesne voziky pro naklad za kolo maji homologaci.

2. Ten zakon upravujici vozik za kolem je/byl 361/2000sb paragraf 58, odstavec 6.

3. Pojisteni je ti na houby nebot nebyl pouzit v souladu s homologaci a navodem k obsluze. TK je ti nanic protoze ta u cyklovoziku netreba.

4. I s voziky za kolo je problem skoro mezinarodni:). Vzdy s sebou voz homologaci na vozik! Pripadne preklad. Kdyz pominu matku CR, tak Rakusaci  a pak i v italii carabinieri. Spanelsko jsem problem nikdy nemel, akorat jsem byl v teto ne cyklisticky primo pratelske zemi za exota a vecne stavela guarda. Ze prej opatrne;)
Na druhou stranu nejvetsi hovada kvuli kterym se bojim vubec pomyslet na pripojeni voziku po svych cestach jsou v CR. Takze bych u nas na to rovnou zapomnel.

5. Kup si nakladni vozik a ten stavajici nekomu strel. Voziky za kola nejsou uplne levny, ale to je dany tou homologaci.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #28 kdy: 04. 07. 2016, 21:25:07 »
Predpokladam, ze v tomto sa nase a Vase zakony lisit nebudu ...
===
Diaľnica je druh viacprúdovej cestnej komunikácie určenej len pre motorové vozidlá slúžiaca na prepojenie významných sídel. Má len mimoúrovňové križovatky

Rýchlostná cesta je druh cestnej komunikácie určenej len pre motorové vozidlá s mimoúrovňovými križovatkami,
výnimočne s úrovňovými kríženiami ciest

Tedy to formuloval nejaky jazykovedec. Uz si predstavuji, jak lidi premysli, jak se pozna vozidlo, ktere propojuje vyznamna sidla nebo kde se koupi vozidlo s mimourovmovou krizovatkou.

Jenda

Re:můžu táhnout autovozík po silnici lidskou silou?
« Odpověď #29 kdy: 04. 07. 2016, 21:26:48 »
1. Privesny vozik za auto neni _HOMOLOGOVAN_ jako privesny vozik na kolo. A i privesne voziky pro naklad za kolo maji homologaci.

Fakt? Kde se píše, že musí být homologován?

Otázka je, zda autovozík jde přiřadit do skupiny ruční vozík, když je technicky a úředně schválen pro provoz na silnicích, tedy jeho používání není časově aní kalendářně omezeno.

Proč by to nemělo jít? Případně můžeš udělat nějaký zásah, který platnost schválení dočasně zruší :-)

muze jezdec na zvireti (napr. zavodni prase) na dalnici pokud splnuje minimalni konstrukcni rychlost pro dalnici ?

Ne. § 35 (1) Na dálnici je dovolen jen provoz motorových vozidel [...]