Studium dvou vysokých škol

studentik

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #15 kdy: 02. 07. 2016, 13:45:15 »
A nebylo by pro tebe lepsi nez dve lehke studovat radeji jednu narocnejsi skolu ? Treba Matfyz, Fujtajfl, nebo tak podobne ? Myslim, ze by te to bavilo vic ...


Yarda

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #16 kdy: 03. 07. 2016, 07:35:15 »
A nebylo by pro tebe lepsi nez dve lehke studovat radeji jednu narocnejsi skolu ?...
A tam se zapojit do nějaké studentské vědecké aktivity, kde bys přišel k vědomostem, o kterých bys, kdybys seděl na dvou židlích, na každé jednou půlkou, ani nezavadil?
IMHO pár dotazů proč o tom uvažuješ tu padlo.

MK

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #17 kdy: 03. 07. 2016, 19:44:57 »
Pokud si myslíš, že bys byl v jedné škole nevytížený, tak dělej jednu školu a při tom podnikej, nebo si najdi nějaké zaměstnání, ať máš praxi. Když budeš mít dva tituly, tak z toho si před tebou nikdo na zadek nesedne.

gl

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #18 kdy: 03. 07. 2016, 19:57:08 »
Pokud si myslíš, že bys byl v jedné škole nevytížený, tak dělej jednu školu a při tom podnikej, nebo si najdi nějaké zaměstnání, ať máš praxi. Když budeš mít dva tituly, tak z toho si před tebou nikdo na zadek nesedne.

On si z praxe při škole také nikdo na zadek nesedne. Absolvent najde práci snadno i bez praxe. Pracovat při škole má smysl jen kvůli penězům.

Jenda

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #19 kdy: 03. 07. 2016, 20:44:48 »
On si z praxe při škole také nikdo na zadek nesedne. Absolvent najde práci snadno i bez praxe.

Mně přijde, že jenom z toho, co jsem se naučil ve škole, bych zajímavou práci dělat nemohl. Ale třeba se to na magisterském ještě změní.


gl

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #20 kdy: 03. 07. 2016, 21:05:04 »
On si z praxe při škole také nikdo na zadek nesedne. Absolvent najde práci snadno i bez praxe.

Mně přijde, že jenom z toho, co jsem se naučil ve škole, bych zajímavou práci dělat nemohl. Ale třeba se to na magisterském ještě změní.

Já jsem se také něco v práci při studiu naučil. Ale nebylo to nic co by se nedalo dohnat později. Asi dost záleží co je to za práci. Já jsem programoval jen dost nezajímavé věci. Placené to bylo slušně.

Katerina Slavíková

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #21 kdy: 02. 07. 2017, 22:37:02 »
Zdravím, tady si můžete vyzkoušet online kurz zdarma: https://www.kurzyproradost.cz/kurz/anglictina-hrou-pro-deti-i-dospele-25/?pid=93893 myslím, že by to neměl být problém, se takto naučit. Já sice anglicky umím, ale zkoušela jsem se sama s pomocí nahrávek učit francouzštinu a docela se mi to pak dařilo i používat v praxi... Takže za mě určitě online ano...

mmm

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #22 kdy: 02. 07. 2017, 23:14:22 »
Zdravím, tady si můžete vyzkoušet online kurz zdarma: https://www.kurzyproradost.cz/kurz/anglictina-hrou-pro-deti-i-dospele-25/?pid=93893 myslím, že by to neměl být problém, se takto naučit. Já sice anglicky umím, ale zkoušela jsem se sama s pomocí nahrávek učit francouzštinu a docela se mi to pak dařilo i používat v praxi... Takže za mě určitě online ano...

pokusme se vybudovat společnost, ve které lidé nebudou nuceni k tapetování diskuzí a jiným ponižujícím pracem.

Kiwi

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #23 kdy: 03. 07. 2017, 00:16:07 »
Studovat prezenčně dvě aspoň trochu na úrovni školy, z nichž alespoň jedna je technická, rozhodně nejde. Studovat dvě školy, jejichž úroveň je nevalná, mi zas připadá jako ztráta času (případně i peněz).

D3ad

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #24 kdy: 03. 07. 2017, 11:47:21 »
IMHO bych radeji sel pouze na jednu skolu, a pak si k tomu nasel brigadu, udelal zivnostnak v oboru nebo neco podobneho. Budes z toho mit penize, praxi a cichnes si k praktickemu vyuziti teoretickych predmetu.

O

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #25 kdy: 03. 07. 2017, 17:35:44 »
To je zas dotaz. "Papírově" to samozřejmě možné je, žádný zákon, předpis ani nic podobného tomu nijak nebrání. Jaký to má smysl, zda je to možné zvládnout časově a zda na to má člověk dostatečné schopnosti, je jiná věc. Má-li jít v obou případech o standardní řádné denní studium, tak to je podle mě pitomost, protože takové dvojité studium se nejen špatně organizuje, ale většina lidí ho rozumně nezvládne na slušné úrovni. Už jen dvojnásobek zkoušek bude neskutečný záhul. Samozřejmě jsou výjimeční jedinci, kteří to utáhnou, ale člověk, který se na to potřebuje ptát v diskusi na root.cz s tím, jestli si to může ještě dodatečně rozmyslet, asi takový lumen zase nebude. A pokud má jít o něco jako "záložní řešení" pro případ, že dotyčného z jedné fakulty po prvním nebo druhém semestru vylijí, tak to mi přijde už úplně na hlavu, spíš je to nejlepší způsob, jak se nechat vyrazit z obou.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #26 kdy: 03. 07. 2017, 18:48:39 »
Dobrý den,
Napadla mě taková šílenost.
Je možné studovat dvě VŠ naráz? Jednu na FIT a druhou FEKT.

A pokud bych nahodou se ještě rozmyslel a chtěl zrušit jednu znich. Je to možné?
To není šílenost, ale je to docela záhul a asi bych to nedoporučoval. Pár známých to zkusilo a absolutně nestíhali kvůli kryjícím se přednáškám a cvičením. Obecně to nemá smysl, lepší je jedna dobrá škola.

Atlantis

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #27 kdy: 03. 07. 2017, 18:58:45 »
Dvě techniky jsou blbost - nedáš ani jednu a/nebo se z toho posereš a studium bude stát za prd. Ono většinou i ta jedna technika je chvílema dost záhul.
Co ale se dá, tak studovat s technikou paralelně něco jako podnikatelka - pak můžeš třeba po škole nastoupit jako nějakej projekťák nebo nižší management v technické firmě (kam se čistej inženýr nehodí a čistej manažer už vůbec ne). Taky otázka jestli je to něco pro tebe - já bych to asi ani nechtěl dělat ikdybych si udělal tu školu na to.

Petr

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #28 kdy: 22. 07. 2017, 21:43:09 »
Jestli chces studovat dve skoly najednou, doporucuji Jaderku a Medicinu, budes Ing. Mudr.  8)

OMG

Re:Studium dvou vysokých škol
« Odpověď #29 kdy: 22. 07. 2017, 22:37:53 »
Vlákno je přes rok staré, ale aspoň utrousím rozum obecně:
Původní tazatel chtěl studovat informatiku a elektrotechniku současně. Zřejmě ho lákalo umět i elektriku i programovat. To není až tak neobvyklé.

-Vhodnější by bylo najít obor, který je na rozhraní těchto dvou. Buď mikroelektroniku a zaměřit se tam na programování, nebo jít na nějakou kybernetiku/řídící techniku.

-Pokud takový obor nenajde, tak může zkusit si takový obor "vytvořit" individuálním studijním plánem. Pokud jsou to fakulty v rámci jedné univerzity, tak je to samozřejmě těžší, než v rámci jedné fakulty. V Česku je totiž škola-univerzita většinou pouze slupka obsahující fakulty, které tu spolupracují více, tu méně, tu vůbec. Tak to určitě funguje na UK, MU, ČVUT, VUT. Naproti tomu VŠE je jedna škola, kde fakulty jsou spíše formální seskupení kateder.
Vlastní studijní plán napříč univerzitami je v praxi spíš malý zázrak.

-Formálně studovat na dvou různých technických školách je velmi komplikované z důvodů, kteří zde někteří už popisovali. A navíc zoufale neefektivní - budete se muset hodně věcí učit 2x a také z nich 2x absolvovat zkoušku. Sem tam vám něco uznají z druhé školy, ale počítejte, že u většiny vám řeknou něco jako - no víte, my to bereme trochu jinak/ z jiného pohledu. A když už to umíte, tak přece není problém z toho složit zkoušku i u nás, ne? Jo a dostat zápočet za odchozený semestr, semestrálku, domácí úlohy, vypracované protokoly atd. Hodně režie navíc způsobí, že nebudeme mít tolik času věnovat se věcem do hloubky.