Rychlý přechod na Windows

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #75 kdy: 02. 06. 2016, 21:28:40 »
Ano, civky tam byly ve funkci elektromagnetu. V jake jine funkci by tam jinak mohly byt uzitecne?

Derovacka tam mozna byla, ale jak jsem rekl, na zadnou se nepamatuju. To znamena, ze si ji bud nepamatuju nebo ze tam nebyla. Mohla take byt vykuchana, co ja vim. Je to uz drahne let.

S tou cteckou nefantaziruju. Byl to pry ceskoslovensky patent. Paska nebyla pohanena krokovym motorkem a krokovym koleckem, ale dvema lestenymi kovovymi valecky. Krome toho ve voditku pred temi valecky byl elektromagnet a kotva na pruzine, ktere tu pasku, na rozdil od krokoveho motoru, dokazaly prakticky okamzite zastavit a to i presto, ze ta paska pres to hucela dost velkou rychlosti.

Tabelator na tom stroji mi starosti nedela, byl jsem se kouknout a zadny jsem tam nenasel.
Jaryne!!! Mám o tebe starost! Tabelátor na psacím stroji opravdu nenajdeš. Co by tam dělal stroj na zpracování děrných štítků? A co popisuješ, tak to je součást magnetopáskové jednotky a nikoliv čtečky děrné pásky. Tak byla tam děrnopásková jednotka nebo magnetopásková jednotka????


Lol Phirae

Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #76 kdy: 02. 06. 2016, 21:35:49 »
Nechcete si na tu diskusi o psacích strojích založit vlastní téma?  ::)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #77 kdy: 02. 06. 2016, 22:34:24 »
A co popisuješ, tak to je součást magnetopáskové jednotky a nikoliv čtečky děrné pásky. Tak byla tam děrnopásková jednotka nebo magnetopásková jednotka????

Byla tam ctecka derne pasky. Podle mych vzpominek ta, co mela pohon pasky dvema lestenymi kovovymi valecky a elektromagnetickou brzdu. Podobnou nam ukazovali nekde na exkurzi ve fabrice na ADT nebo takovem necem, akorat mensi a moderejsi. Jestli ti to osvezi pamet, tak mam pocit, ze byla prevazn bledemodra.

Tady si muzes jednu akovou, ponekud vetsi, prohlednout: http://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=24653&d=1333100894 http://www.kompjutry.cz/soubory/prislusenstvi_html_big/cssr_jinyzaznam_zaznamovamechanika_teslakosire_fs1503_big.html Vsimni si hnacich valecku z lesteneho kovu a na te prvni fotce muzes zmercit ten brzdici elektromagnet, na druhe fotce pak tu kotvu, ktera tu pasku zabrzdila po zapnuti magnetu. Staci? Jeste nejake otazky? Jestli se tohle pouzivalo v magnetopaskove jednotce, tak mi vysvetli, jak to delali, ze jim ten magnet nevymazal ten zaznam.

Nechcete si na tu diskusi o psacích strojích založit vlastní téma?  ::)

Nechceme, nam se tady libi. Stejne se tu jinak diskutuje akorat o reforme skolstvi, coz s puvodnim tematem take souvisi dost vagne.

h.ng,r-a

Re: Rychlý přechod na Windows
« Odpověď #78 kdy: 03. 06. 2016, 08:14:11 »
zkusil jsem ještě na tom spustit mint17 z flash a fungoval docela pěkně, jen jsem musel v biosu vypnout UEFI, pak ale nestartovaly win10 dokud jsem ho zase nezapnul, má to nějaké řešení aby se to nemuselo v biosu přepínat ?
Pokud byli Win10 pripojeny k internetu, meli by byt jiz i aktivovane, vytahnete z nich ProductKey (pokud neni na licencnim stitku zespodu notebooku ci pod baterkou), stahnete ISO Windows 10 ze stranek Microsoftu, v "BIOSu" vypnete UEFI, SecureBoot (apod.), nactete instalacku Windows z Legacy zarizeni, nainstalujte Windows + vse okolo (aktivace by mela probehnout po pripojeni k internetu automaticky). Pote muzete bez problemu spoustet/nainstalovat Mint aniz by jste musel resit ze skrz SecureBoot nenabehnou Windows v Legacy rezimu... po finalnim vyladeni, jak uz tu nekdo psal, Clonezillou vytvorit image instalace/disku.
Navic budou Windows bez SW balastu od vyrobce.
Pokud by jste chtel i image puvodni instalace po zakoupeni (pred spustenim Windows/vytvorenim uzivatele), pred vyse popsanym provedte obnovu do tovarniho nastaveni (Recovery).